dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mam jeszcze kilka skanow z 3490. Zeskanuje te same klatki Nikonem i wrzuce tutaj :-)

[ Dodano: 2007-10-25, 00:19 ]
Fafniak napisał/a:
- sam bym chyba kupil - wlasnie tylko do malego obrazka.... ale kasy szkoda troche....

Drogi jest jak na dzisiejsze czasy. Pewnie zainteresowanie jest nie wielkie - ciekawe czy mozna by bylo zbic troche cene...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Pytanie do tych co używają Epsona 4490. Jaka jest rzeczywista liczba dpi? Bo w parametrach jest 4800 dpi. A czytałem, że nieraz trzeba brać poprawki na parametry skanerów.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja nabylem dla odmiany canona 8600F - wstepna analiza mowi mi, ze to calkiem rozsadna propozycja. W stosunku do skanow z labu nie odbiega specjalnie, w porownaniu z nikosiem ed9000 jest do przelkniecia po USM.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mily napisał/a:
Ja nabylem dla odmiany canona 8600F - wstepna analiza mowi mi, ze to calkiem rozsadna propozycja


OD-RA-DZAM. Miałem w pracy... :evil: :evil: Wolne i optycznie nie warte funta kłaków.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
OD-RA-DZAM

hmm... zatem mamy rozbierznosc zdan ;)
a ze sie tak spytam - czym skanowales? bo softem canona, to rzeczywiscie bryndza. Jedyne co mnie zadowala, to silverfast, najlepiej 48bit HDR. Jesli sobie kolega zyczy, to probki niebawem wrzuce, a mam porownanie w tej chwili do labow noritsu, dlab2 i costam do nikosia 9000ed. Zreszta tak jak proponowalem - w przyszlym tygodniu probne klisze pojada do Micha - on zrobi swoje na swoim epsonie - potem do dalszych chetnych - bedzie konkretne porownanie, a nie gdybanie. Swoja droga - mam tez klatke z velvii setki do meczenia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mily napisał/a:
bo softem canona, to rzeczywiscie bryndza.


Nom. I to rzadka.

mily napisał/a:
Jesli sobie kolega zyczy, to probki niebawem wrzuce, a mam porownanie w tej chwili do labow noritsu, dlab2 i costam do nikosia 9000ed.


Kategorycznie sobie życze! ;-) A z tego Canona też masz?

Aha - dysponuje Minolta 5400II, jesli sie chce komus list do Dublina wysylac ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Poślę Ci ja owe klatki, jak mi w odpowiednim czasie adres podasz.
Przy okazji może dorzucę jakieś ulotki z Tesco.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Kategorycznie sobie życze! ;-) A z tego Canona też masz?

si ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
si ;)


A masz gdzie wrzucic? Jakby co służę serwerem...
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie za bardzo - zglosze sie jak wroce po weekendzie ;)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Ja w razie co, będę mógł potestować Epsonem 4490.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mily, Michu, alkos, Maciej, może wrzucicie gdzieś to potem?
Może ktoś zrobi zestawienie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie Dickkett, nigdzie tego nie wrzucimy. Po zakończeniu testów zaszyjemy to na serwerze Alkosa i codziennie będziemy się napawać owymi porównieniami nie dopuszczając do nich nikogo. Z czasem założymy osobne forum, by móc rozmawiać o tych skanach a po dwóch-trzech latach przejmiemy monopol tyczący porównań i testów skanerów na razie w polskim internecie, potem europejskim, po jakimś czasie afrykańskim a na koniec internecie z antypodów. Może uda nam się wciągnąć z czasem Jarosława, by myśleć o podboju którejś z ameryk. Na początek będziemy chcieli, by Jarek przeprowadził się na Kubę, gdyż to stosunkowy mały rynek, będacy jednak przyczółkiem.

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ja za to na mojej minolcie mogę przeskanować..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
ja za to na mojej minolcie mogę przeskanować..

o, zyjesz ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Michu, o kurde! To ja zawczasu wchodzę w ten interes. Mogę zrobić skany z budżetowego Plusteka 7300. To gdzie się po smaple zgłosić? Ewentualnie mogę jakąś klatkę slajdu w obieg puścić.
A jakaś technologia skanowania do testów jest przewidziana? Znaczy, żeby w miarę porównywalnie skanować, a nie każdy sobie jak mu się chce (jedno na czarno biało, inni kolorowo itd.) ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
o, zyjesz ;-)
Juz mialem sie pytac gdzie jest guerilla. Wracaj, brakuje twojego fermentu w Darkroomie! ;-)

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
dan napisał/a:
o, zyjesz ;-)
Juz mialem sie pytac gdzie jest guerilla. Wracaj, brakuje twojego fermentu w Darkroomie! ;-)

dz.


:_)

no więc właśnie wróciłem. a będzie trochę pisaniny w darkroomie bo kupiłem średni format i w ogóle :))

pozdr!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
no więc właśnie wróciłem. a będzie trochę pisaniny w darkroomie bo kupiłem średni format i w ogóle :))


A jak sie ma tilcikszifcik? :-D
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Michu napisał/a:
nigdzie tego nie wrzucimy. Po zakończeniu testów zaszyjemy to

OK.
Ale będę Was śledził.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach