dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Skaner do sredniego... bez holdera do sredniego :]
Wylicytowalem wlasnie takie cudo :-) Niedorogo jak za nowy sprzet (150 zl), wziawszy pod uwage dawna cene rynkowa (cos ponad 3k zl).

Zwie sie to HP ScanJet 7400c i daje mozliwosc skanowania materialow transparentnych od 35mm az do 4x5".

Na photo.net oprocz kilku pozytywnych(!) opinii znalazlem informacje o braku holdera do sredniego :shock: Za to podana jest instrukcja, jak wykonac wlasny :-P
Sek w tym, ze nie moge rozszyfrowac pochodzenia materialu do zrobienia tego holdera. Gosc okreslil go jako:
Cytat
sheet of plastic out of an empty black video k7 box cover

http://photo.net/bboard/q...g?msg_id=002I9X

Dobrze rozumiem, ze chodzi o pudelko o jakiejs kasety video? :-o Tylko skad ja to wezme... Moze ktos ma pomysl, czym to mozna by bylo zastapic? :->
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Pudełkiem od DVD? ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb napisał/a:
Pudełkiem od DVD?

Hmm... Nieglupie! :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
wow!
szybko skanuj jak tylko dostaniesz,
też szukam skanera do średniego .. a epsony za drogie lub za rzadkie są
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
szybko skanuj jak tylko dostaniesz,

Wlasnie szukam taniego koreksu do 4x5" - chcialbym sie pobawic w wielkoformatowego pinhola.

No i wreszcie Lubitel pojdzie w obroty :-P

[ Dodano: 2007-12-02, 18:29 ]
Ale mlotek ze mnie :mrgreen:

Zastanawialem sie, co to znaczy to "K7", myslalem, ze to moze byc jakis typ kasety, albo producent :-P A to po prostu skrot od "cassette"

Wikipedia:
Cytat
Short term for Cassette. From the french pronunciation of the letter k ("ka") and the number 7 ("sept").


Ok, w takim razie pozostalo mi skombinowac jakies czarne pudlo po kasecie i ostry skalpel :->

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla napisał/a:
szybko skanuj jak tylko dostaniesz,

Wlasnie szukam taniego koreksu do 4x5" - chcialbym sie pobawic w wielkoformatowego pinehola.


4x5 cala to nie trzeba w koreksie chyba tylko choćby w kuwecie?
tak mi się wydaje (ale może się mylę:))

btw masz może jakies pojęcie jak jest ze współpracą starych skanerów na SCSI z Vistą?:)
czy- ile skanerów tyle przypadków ..?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
4x5 cala to nie trzeba w koreksie chyba tylko choćby w kuwecie?
tak mi się wydaje (ale może się mylę:))

O kurcze, jakas wyzsza technologia ;-)

guerilla napisał/a:
btw masz może jakies pojęcie jak jest ze współpracą starych skanerów na SCSI z Vistą?:)
czy- ile skanerów tyle przypadków ..?

Ciezko mi powiedziec. Moj LS-2000 bez problemow pracuje z XP, ale pamietam, ze instalacja byla zmudna, wymagala przeczytaniu kilku instrukcji, zainstalowaniu sterownika SCSI itd. Jak sie za to zabieralem, to bylem przekonany, ze to nie zadziala :mrgreen: Jakbym mial Viste, to raczej nie ryzykowalbym kupowania sprzetu pod SCSI. Moze po prostu nie byc softu pod Viste do kontrolera. Np. moj Nikon wspolpracuje tylko z jakims tam okreslonym typem kontrolerow...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
znalazłem software do Epsona który wpadł mi w oko- zaktualizowali go do Visty.. czyli powinno być okej..

chyba zaryzykuje :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dlugo sie skanerem nie nacieszylem. Usterka wyszla od razu. Na skanach dostaje paski, ktore najczesciej wygladaja tak:



Plik w pelnej rozdzielczosci:
http://dan.kom.pl/pentaxclub/7400c_test.jpg (ok. 9 MB).

Obawiam sie, ze to jakis sprzetowy problem. Innych objawow brak. Przychodzi komus do glowy, co to moze byc?


Nie ma jak "nowy" sprzet z Allegro :-|
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Obawiam sie, ze to jakis sprzetowy problem.


Te dwa zielone to dla mnie na 100% walniety CCD.

A ten pomaranczowy to dziura w aparacie :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
A ten pomaranczowy to dziura w aparacie

Tylko ze na filmie tego nie ma :cry:

Kupilem smiecia...
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dan, szerokie są te paski?

Zawsze możesz skorzystać ze stempla ;-) .

Edit
Teraz dopiero zauważyłem link do pełnej rozdzielczości :roll: . No troszku szerokie.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
MI to też wygląda na walnięty CCD albo tasiemka łącząca przetwornik z elektroniką.... :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach