Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
  LAJKONIK COMES BACK LUB 2 PIERŚCIENIE MOCY
Wiiiiiitam szanowne grono jak zwykle późno w noc.Czas na relaks więc dla wszystkich :-B
Otóż udało mi się dorwać 2 lampy pierścieniowe (oczywiście ttl).
I tu mam problem
O ile phoenixem udawało mi się sterować naświetleniem (f32, EV -, Lampa ev-), to mam problem z lampą pentax af-140c którą tez dorwałem :-D
Lampa dużo droższa ale też o niebo lepiej wykonana ale mam problem.Ta "cholera" ma duuuuużą moc, i gdy focę zęby z bliska (a czasem muszę), to mimo pracy na progr. x,f32, iso 100,flash ev-2.0), przepala zdjęcia.Nie mogę w tym programie obniżyć już ev-pewnie o tym pisze w instrukcji,ale ja nie miałem czasu szukać.
Niestety nie da się też zmienić czasu, tylko 1/180 :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak okiełznać tą bestię????????????
Z góry wielkie THX za jakąkolwiek pomoc
Baaaaaardzo mi zalezy na waszej pomocy, a sprawa pilna bo musze w czwartek sfocić bardzo specjalną sprawę.
Pozdrawki
Dent
P.S.W górach pada snieg-aaaaaaaaaaale będzie jazda.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dent napisał/a:
W górach pada snieg-aaaaaaaaaaale będzie jazda.

Aż wyjrzałam przez okno - tutaj nie pada :-)
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Dent napisał/a:
W górach pada snieg-aaaaaaaaaaale będzie jazda.

Aż wyjrzałam przez okno - tutaj nie pada :-)

Pamiętaj, człowiek żyje marzeniami, jakoś łatwiej przedzierać się wtedy przez gąszcz próchnicy i korzeni.
A tak btw ,cały weekend jeździłem na białym krzyżu (mówię o wyciągu, bez podtekstów), więc mam smak na więcej (a mój 3,5 letni zyn pierwszy raz jeździł 2 godz. z instruktorem,ale byłem dumny :lol: :lol:
Pozdrawki
Daj znać jak zacznie padac.
Dent
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dent napisał/a:
Daj znać jak zacznie padac.

Wlasnie, ja sie wybieram na deski w przyszlym tygodniu do Orawskiej Lesnej, a to chyba niedaleko od Bystrej :-) Na razie ze sniegiem nedza, z tego co na ich stronie obserwuje :-(
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Oki... Było kupę śniegu, ale tutaj stopniało. Koleżanka była gdzieś dalej i dało się jeździć :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dent napisał/a:
cały weekend jeździłem na białym krzyżu


Przypomniala mi sie pewna scena z Kusturicy ;-) :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
A tak w temacie.
Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić żeby ta "cholera af-140" tak nie przepalała???
Bo wszystko potem wygląda jak ŚNIEG :lol: :lol: :lol:
Pozdrawki
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy ta lampa nie pracuje oprócz ttl-a również z automatyką własną? O ile dobrze rozumiem tabelkę na stronie Dymitrova to ma automatykę własną z przesłonami 5.6 i 22. Jeśli tak przepala to wygląda jakby automatyka nie działała i lampa błyskała z pełną mocą. Czy próbowałeś dołożyć jakiś własnej roboty dyfuzor np. z jakiegoś okrągłego opakowania po serku z wyciętą dziurą coby obiektyw coś widział.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A najprościej, filtr szary x4 na obiektyw nie chwyci ?
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
Dada napisał/a:
A najprościej, filtr szary x4 na obiektyw nie chwyci ?

Spoko a co z oddaniem naturalnej barwy zębów?????????
Ja nie wiem, jak mówiłem jestem lajkonikiem :lol: :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Filtr szary od dobrego producenta jest kolorystycznie neutralny.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
plwk napisał/a:
Filtr szary ... jest kolorystycznie neutralny.
Jak sama nazwa wskazuje
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
Spoko
Już biegnę zamówić.
Musi być b&w czy wystarczy hoya??? :mrgreen:
I THX za pomoc
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Dent napisał/a:
czy wystarczy hoya???
Wystarczy nawet Marumi.
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
Spoko,spoko, ujarzmiam powoli tą bestię.
Ale nie umiem znależć filtra szarego z 2 gwintami, muszę go przecierz wkręcić w obiektyw, i na to wkręcić pierścień c lampy.
Ma ktoś jakiś namiar na 55 mm??
Pozdrawki
Dent
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Ale nie umiem znależć filtra szarego z 2 gwintami, muszę go przecierz wkręcić w obiektyw, i na to wkręcić pierścień c lampy.

Wydaje mi się, że zdecydowana większość filtrów o normalnej grubości (nie slim) ma dwa gwinty - jeden do wkręcenia na obiektyw a drugi do wkręcenia kolejnego filtra lub własnie lampy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach