amilczar  Dołączył: 25 Lis 2006
Głowica do makrofotografii i nie tylko
Czołem.
Kupiłem ostatnio okazyjnie statyw Benbo trekker i szukam do niego głowicy. Zamierzam go używać głównie do makro więc wymyśliłem, że najlepsza będzie głowica kulowa. Nie chcę za dużo wydawać - maks. 250zł. Co myślicie o czymś takim http://www.adorama.com/GTBHWQR.html - mam kumpla w USA i może mi to kupić. Czy ta płytka w komplecie umożliwia precyzyjne przybliżanie/oddalanie aparatu od obiektu?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie w tym temacie.

Artur
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
wg opisu pod spodem tej głowicy
wydaje sie ze to jest to czego szukasz :-?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wygląda na to, że ma. I cena wydaje się rewelacyjnie niska. Jakbyś ściągnął dwie - chętnie jedną od Ciebie odkupię;-)
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
nie wiem czy będzie wygodna głowica kulowa i ta szyna jest bardzo krótka...

manfrotto ma specjalne, długie szyny z mikroprzesuwem, ok. 300 zl, ma też głowice z mikropokrętłami i wtedy wszystko można ustawić co do milimetra... ale ta głowica jest strasznie droga, nie pamiętam ceny
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szyny Manfrotto 454 i głowica Manfrotto 410. Mam coś takiego i faktycznie wygodne i precyzyjne, ale z drugiej strony wielkie i starsznie ciężkie. W efekcie - w domu czasem używam, ale w teren nigdy nie zabieram. Poza tym takie długie szyny trzeba zawsze odkręcać od aparatu - a w terenie nie zawsze jest na to czas. Wydaje mi się zatem, że do pracy w plenerze zestaw wypatrzony przez Amilczara może być wygodniejszy. Do tego cena - w sumie żeby złożyć w Polsce coś podobnego tzreba kupić głowicę kulową i adapter Manfrotto 577 - a sam adapter kosztuje prawie 200zł.
 
amilczar  Dołączył: 25 Lis 2006
czyli dobrze sobie wykombinowalem:). Zapytam mojego kolege w USA czy jest mozliwosc zeby kupil wiecej niz jedna sztuke.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzięki:-) Miejmy nadzieję, ze mu się uda!
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
Sorry ale gdzie ta szyna??
Ja to widze glowice kulowa z szybko zlaczka/z mocowaniem na 2 rodzaje gwintu/.
Owszem niezla, bo ma regulacje docisku i podwojne zabezpieczenie przed odpieciem,
ale ''Szyny'' w opisie tez nie znalazlem.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
To co uważasz za szybkozłączkę to włąśnie krótka szyna - 'Horizontal adjustable moving quick Release plate' - o długości ok. 5cm. W sumie nie jest to duzo, ale przy makro często wystarczy. Odpowiada to chyba adapterowi szybkiego mocowania Manfrotto 577 (http://www.foto7.com.pl/manfrotto_web/manfrotto_camera_index.htm). Sądzę, że nawet płyktki od Manfrotto (501PL i dłuższe 357PLV) mogą do niej pasować.
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
wlasnie obejzalem ze wszystkich stron http://www.giottos.com/ to za 250 zl to jak za darmo.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dokładnie. Stąd właśnie moja prośba, by sprawdzić, czy nie da się się kupić od razu dwóch.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
tak, nawet 5 cm czasem ratuje sytuacje, ale w praktyce to 2.5 cm, bo trzeba miec i do tylu i do przodu troche pola... a to juz czesto malo i nadal trzeba przeruszyc statyw...
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wtedy zamiast płytki MH601 zakłądasz MH611. Jest teższansa (w/g mnie wcale niemała) że płytki Manfrotto 501PL i 357 PLV też mogą pasować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach