Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Napiecie na stopce i wyjściu PC w *ist D
Witam, gdyby ktoś miał chwile czasu i znał odpowiedź na trapiace mnie problemy byłbym wdzieczny. Chodzi o to jakie napiecie na stopce wytrzymuje Pentax *ist D. Słyszalem, że 30V to wartosc oficjalna. Podobno na dprewiev wytrzymywało niektorym nawet 200V, jednak co do wiarygodności nie mam pewnosci. Moze ktoś wie jak to sie ma do rzeczywistości ? Byłbym zobowiązany. I mam pytanie odnosnie wyjscia PC [tego do lamp] Czy ono ma jakas tolerancje napiecia jest jakos zabezpieczone czy mozna podłaczyć tam wszystko co sie rusza. Z gory dziękuje za odpowiedź.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
jak masz jakas lampe ktora daje na stopce zbyt duze napiecie to mozesz ja za 5pln przerobic tak by byla bezpieczna dla istD-a czy 'czegotamkolwiek' cyfrowego. potrzebujesz optotriaka moc 3021, wskazowki masz np tu
http://tinyurl.com/jthee
/na dowod ze forum canona tez moze byc przydatne/, ps. oczywiscie lampe ktora ma styki ttl tez tak przerobisz, odseparowac trzeba tylko te kluczowe styki na ktorych wystepuje spore napiecie
sory, ze to nie jest wprost odpowiedz na Twoje pytanie, ale szukalem swego czasu takiej informacji o ds-ie i rozne byly opinie, rozne byly odpowiedzi serwisow/oddzialow pentaxa z niemiec, usa itp a gdzie lezy prawda, tak do konca nie wiadomo /przydalby sie schemat wnetrznosci puszki/, tak czy siak mozna to troche obejsc;]
pozdrawiam
kp
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
nikt nie wie niczego wiecej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach