sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nowosci Sony
Fajne szkla, oczywiscie FF, ciekawe korpusy z ciekawie rozwiazanym live view.
http://www.dpreview.com/n...alpha300350.asp
http://www.dpreview.com/n...00zeiss2470.asp
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Rozumiem że A350 to będzie główny konkurent Pentaxa k20d.

Cytat
Sensor • 14.2 million effective pixels


Dla zmartwionych szybkością k20d:
Cytat
Continuous (C) mode: approx. 2.0 frames per second
czyli, że nasz szybsiejszy. Ciekawe :-P

Cytat
Image parameters • Preset modes: Standard, Vivid, Portrait, Landscape, Night view, Sunset, B&W, Adobe RGB (All others are sRGB)

No proszę jak w d300 jest tryb B&W

Jak na razie to na papierze jedyna przewaga Sony to ruchomy LCD :-D Nasza przewaga to uszczelnionko no i ISO 6400 :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
główny konkurent
Żaba napisał/a:
nasz szybsiejszy
Żaba napisał/a:
Nasza przewaga
Żaba, mogę o coś spytać? Pod prysznic chodzisz z linijką?

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No nie... tryb BW.... eh.. rozmarzyłem się.. :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Swoją drogą to modelowi A300 nie wróżę wielkiego popytu, coś jak k110d za mała różnica w cenie.

IMHO bardzo ciekawie się A350 prezentuje :-D i świetnie wygląda. Brawo dla Sony. Ciekawe co pokażą Nikon i Canon. Jak na razie d60 to raczej śmiech na sali. Może i aparat dobry ale ze względu na brak wodotrysków to jedyne co go broni to marka. Z A300 czy k200d raczej bez szans :-P

[ Dodano: 2008-01-30, 21:31 ]
Jarek Dabrowski :lol: , :lol: :lol: ja sobie żartuję.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
ja sobie żartuję
Ale ja nie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
70-300mm f/4.5-5.6 G :shock: ale numer.

[ Dodano: 2008-01-30, 21:33 ]
Jarek Dabrowski to masz problem ;-)


Nie ma się o co spinać ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Rozumiem że A350 to będzie główny konkurent Pentaxa k20d.

Pod wzgledem MP pewnie tak. Przyjdzie jednak jeszcze zweryfikowac, czy nowy CCD z taka iloscia MP bedzie konkurencja dla nowego CMOSa Pentaxa z powiekszonymi fotocelami... Poza tym - jedno pokretlo sterujace, wizjer lustrzany z powiekszeniem zaledwie 0.74x, brak uszczelnien, bufor dla 6 RAWow... Raczej to klasa K200D z paroma "extrasami", jednak jesli Sony bedzie w tej samej cenie co Pentax, to bedzie niezly zgryz dla niezdecydowanych bo kazdy ma jakies swoje zady i walety ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sylwiusz napisał/a:
jedno pokretlo sterujace, wizjer lustrzany z powiekszeniem zaledwie 0.74x, brak uszczelnien, bufor dla 6 RAWow
jedyne istotne jak dla mnie to mniejszy wizjer. Ciekawe z jakiego powodu pamiętam, że a100 miała całkiem przyjemny wizjer (chyba że się mylę). IMHO ruchomy LCD to wielka zaleta. Bardzo mi się ten aparat podoba, ale nowa grzechotka mnie zszokowała 800$ i światło 4.5-5.6. Z jednej strony na pewno świetne wykonanie i jakość ale ciemne straszliwie. Ciekawa polityka :-/ .
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Bardzo mi się ten aparat podoba, ale nowa grzechotka mnie zszokowała 800$ i światło 4.5-5.6. Z jednej strony na pewno świetne wykonanie i jakość ale ciemne straszliwie. Ciekawa polityka :-/ .

Dziwne, na G zaslugiwaly zawsze szkla jasniejsze jednak... Ale za to jest FF. My bedziemy mieli w podobnej cenie podobnej klasy tylko APS-C 60-250, ale za to ze stalym F4 ;-)
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
Już dostaliśmy A200, niedługo mają być te dwa nowe modele - raczej konkurencja dla K200D, pominąwszy ilość megapikseli. Wg mnie osobiście jest zbyt mała - podobnie jak A100.
A tryb BW ma już A700...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fajny ksztalt ma ta 350-ka :-) Bardziej mi sie podoba niz te Pentaksowe okraglosci.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Nie no....
Sony A200, A300, A350
Nikon D40, D40x, D60
Canon 400D, 450D
Pentax K200D

Biorac pod uwage cene i mozliwosci to glowni konkurenci na rynku entry, tam gdzie najwieksza sprzedaz.

Kazdy wybiera co mu bardziej odpowiada, a Ci mniej swiadomi/zaangazowani, to co tansze/latwiej dostepne/popularniejsze.


Ja siedze w "K" 10lat. Trzymam kciuki za Pentaxa.

[ Dodano: 2008-01-31, 12:07 ]
Tu chyba troche wiecej szczegolow:
sony 300/350
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
olaf, d40 d40x 400d raczej znikną z rynku. czyli

Sony A200, A300, A350
Nikon D60
Canon 450D
Pentax K200D
Olympus e410, e510

No to Sony ma najbogatszą ofertę. Choć ja nie bardzo rozumiem pomysł z A300 IMHO przy różnicy w cenie 100$ ja bym się nie zastanawial i kupił A350.

Ciekawa sprawa z LV Olympus twierdził, że CCD się do tego nie nadaje i wprowadził z tego powodu matryce cmos, Pentax też tak zrobił. A jednak są aparaty z LV CCD
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Żaba napisał/a:
A jednak są aparaty z LV CCD

I zdaje się piszą w instrukcjach, żeby nie włączać LV na dłużej niż 5 minut, bo się matryca zanadto grzeje. Tak więc pewne można, tylko z ograniczeniami.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
MiQ27 napisał/a:
I zdaje się piszą w instrukcjach, żeby nie włączać LV na dłużej niż 5 minut, bo się matryca zanadto grzeje.
czyli pewne ograniczenia są ciekawe czy w recenzjach ktoś o tym wspomni. Do macro takie ograniczenie to spory minus. Mam nadzieję że LV sam wyłącza się po tych 5 min i że nie ma ryzyka zapomnę=zepsuję.
IMHO szkoda, że Pentax nie wypuścił czegoś na kształt k20d z ruchomym LCD. Miałem aparat z ruchomym LCD i wiem, że czasem jest to niezwykle praktyczne i wygodne.

Bardzo mi się a350 podoba :-) Chyba wiem jaki aparat doradzę koledze, który się przymierza do lustra. Coś w sam raz dla niego.
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
MiQ27 napisał/a:
Żaba napisał/a:
A jednak są aparaty z LV CCD

I zdaje się piszą w instrukcjach, żeby nie włączać LV na dłużej niż 5 minut, bo się matryca zanadto grzeje. Tak więc pewne można, tylko z ograniczeniami.


Do LV jest osobna matryca wielkości raczej bliższa tym kompaktowym, cy kompakty też należy po 5 minutach wyłączać? Z tego co wiem instrukcji do A300/350 jeszcze dostępnej NI MO :) Skąd więc te przecieki?

Co do wycofania D40 i 400D - Canon na konferencji oficjalnie zapowiedział że 400d nie wycofuje i będzie nadal produkowany równolegle z 450D. Z tego co wiem podobnie ma uczynić Nikon zostawiając w produkcji D40 i zastępując D40X nowym D60. Konkurentem K20D jest raczej A700 która już zachęcająco straciła na cenie i pewnie jeszcze trochę zejdzie zanim K20D będzie w sprzedaży. W sumie mądrym posunięciem mogłoby być zachowanie K100d w produkcji jako komplenty low-end i najtańszą puszkę entry - wielu znajomych wchodząc ostatnio w lustrzanki zakupiło właśnie K100D jako że za cenę oferuje chyba najwięcej...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
wyrwiflak napisał/a:
Do LV jest osobna matryca wielkości raczej bliższa tym kompaktowym
O widzisz wyrwiflak cenna informacja dzięki Ci za nią.

wyrwiflak napisał/a:
Konkurentem K20D jest raczej A700
my tu o k200d nie o k20d

wyrwiflak napisał/a:
W sumie mądrym posunięciem mogłoby być zachowanie K100d w produkcji jako komplenty low-end i najtańszą puszkę entry
raczej k100d super
Zobaczymy co planuje Pentax? Chodzą słuchy o niższym modelu kxxxxd. Pożyjemy zobaczymy.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
wyrwiflak napisał/a:
Do LV jest osobna matryca wielkości raczej bliższa tym kompaktowym

W Sony jest, ale LV jest nie tylko w Sony. Część aparatów ma LV z głównej matrycy, z podniesionym lustrem.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
MiQ27, ale tu jest mowa o nowych lustrzankach Sony, ja rozumiem, ze Ty mowiles io innych rozwiazaniach, a przez to wprowadzono drobne niepotrzebne zamieszanie, ot co ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach