paszczak007  Dołączył: 12.05.2013
A ja mam pytanie :
Czy wyłączacie w swoich przeglądarkach zarządzanie kolorami ?
Dowiedziałem się iż FF i inne popularne przeglądarki maja kłopot z prawidłowym interpretowaniem barw . Firefox podobno do wersji 3.2 rozpoznawał profil sRGB prawidłowo a powyżej już miał kłopoty i wprowadzał przekłamania .

predoo  Dołączył: 26.08.2006
Ja mam włączony CM w przeglądarce - używam FF. Z tego co gdzieś przeczytałem (chyba forum MVA) FF nietagowane obrazy traktuje jako sRGB. A czy wprowadza przekłamania - ciężko stwierdzić - nie widzę znacznych różnic, inna sprawa że używam monitora sRGB, gorzej gdy jest to monitor szerokogamutowych, jeśli się wyłączy zarządzanie barwą, lub nie przestawi monitora w tryb sRGB.
Poniżej linki z testem CM w przeglądarkach.
http://color.org/version4html.xalter
http://cameratico.com/too...anagement-test/
i jak ustawić FF
http://cameratico.com/gui...lor-management/

mr.ra66it  Dołączył: 03.09.2011
Jest dodatek do FF o nazwie Color Management (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/color-management/?src=ss ) - może rozwiąże Twój problem.

paszczak007  Dołączył: 12.05.2013
No właśni odkąd wyłączyłem CM w FF i jadę na załadowanej kalibracji do LUT karty graficznej , barwy nabrały nowego wymiaru .

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
Szybkie pytanie:
Mam skalibrowany monitor podłączony do laptopa. Mam plik profilowy.
Czy kupując nowego laptopa/PC i podłączając go do tego skalibrowanego wcześniej monitora, wystarczy wgrać ten profil czy trzeba od nowa profilować?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
pazuzu88 napisał/a:
wystraczy wgrac ten profil

plwk napisał/a:
pazuzu88 napisał/a:
wystraczy wgrac ten profil

Dzięki za odpowiedź.

pbskarpy  Dołączył: 09.01.2012
Chciałem się odnieść do tego tematu i do kalibracji monitora w ogóle. Czy to nie jest tak, że te opcje, o których tu wspominacie są najistotniejsze gdy chcemy coś wydrukować?

Bo przecież co z tego, że ustawiacie CM w FF, jak u znajomego któremu chcecie pokazać foty będzie różnica?

mr.ra66it  Dołączył: 03.09.2011
Cytat
Czy to nie jest tak, że te opcje, o których tu wspominacie są najistotniejsze gdy chcemy coś wydrukować?

Moim zdaniem nie, bo niepoprawne kolory uzyskane w wywołaniu zostaną dodatkowo zniekształcone przez kolejne urządzenie.

Jest może osoba który użyczyła by kalibratora X-Rite i1Display Pro? Posiadam Colormunki display ale on niestety nie wspiera kalibracji sprzętowej.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
pazuzu88 napisał/a:
Posiadam Colormunki display ale on niestety nie wspiera kalibracji sprzętowej.
Co masz na myśli?

squonk  Dołączył: 01.09.2008
Jeszcze monitor musi mieć opcję kalibracji sprzętowej... czyli musi mieć 3D Lut lub Matrix 3x3...

Kytutr napisał/a:
pazuzu88 napisał/a:
Posiadam Colormunki display ale on niestety nie wspiera kalibracji sprzętowej.
Co masz na myśli?

Kupiłem monitor NEC z możliwością kalibracji sprzętowej za pomocą programu SpectraView II, niestety nie obsługuje on czujnika z Colormunki display tylko z droższej wersji (które podobno są te same tylko tańszy jest zblokowany programowo).

Wniosek taki że potrzebuję X-Rite i1Display Pro

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
To moze lepiej zainstalowac sobie Argylla + dispcalGUI?

pz

Z tego co wiem to tylko program SpectraView II radzi sobie z tym monitorem. Tym bardziej interfejs jest prosty.

Orientuje się ktoś w różnicach między kalibracją programową a sprzętową? Prosiłbym o takie proste wytłumaczenie, jaki jest efekt finalny.
Przy kalibracji programowej uzyskujemy plik icc który w windowsie przypinamy jako główny do monitora.

Jak natomiast sprawa wygląda z kalibracją sprzętową?
Uzyskujemy tez plik icc ale jest dokładniejszy?
lub
Efektem kalibracji sprzętowej jest inny plik który wgrywamy do monitora?
lub
Efektem kalibracji jest zmiana w ustawieniach monitora?

Skocz do: