powalos  Dołączył: 20.04.2006
plwk, ja uważałem, że FOTO 65 były nawet lepsze od ORWO NP 20. Przynajmniej takie odnosiłem wrażenie przy robieniu powiększeń. Pzdr.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Były bardziej kontrastowe i chyba dlatego łatwiej było robić duże powiększenia.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Macie rację. Niedawno robiłem parę odbitek ze starej kliszy - jak kto lubi takie kontrasty, to są rewelacyjne, o ile dobrze naświetlone. Praca na papierze prawdziwa przyjemność. Nie trudno jednak było przewalić świateł, a tego już nie wybaczał.

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Czołem fanatycy! Można już zacząć odkładać do świnki: Kodak wznawia produkcję Ektachrome .
Ja tam zaczekam na Kodachrome 64, tylko w tym przypadku nawet najbardziej pękata skarbonka może okazać się za mała...

sylwesto  Dołączył: 16.08.2008
Chodzą słuchy, że Fuji zaprzestanie wkrótce produkcji acrosa 100.

kojut  Dołączył: 13.04.2011
sylwesto, już dawno przestali. Wszystkie ich moce produkcyjne idą teraz w technologie cyfrowe, a produkcja materiałów tradycyjnych nie przynosi im aż takich zysków, aby chcieli na nie tracić czas.
Moim zdaniem to dobrze- cyfraki od Fuji to świetne urządzenia, a lepiej wspierać istniejących i działających producentów jak Ilford, Kodak czy Bergger i zapomnieć o Fuji.

kojut napisał/a:
sylwesto, już dawno przestali.

no jeszcze do września 2018 będą produkować, jak donosi Internet:)

Ciekawe czy jak pojawi się ektachrome, slajdy fuji stanieją trochę? Pewnie dużo będzie zależało od ceny jaką zaproponuje kodak. Tak czy siak lekka konkurencja powinna ucieszyć portfel konsumenta:)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
kojut napisał/a:
Moim zdaniem to dobrze- cyfraki od Fuji to świetne urządzenia, a lepiej wspierać istniejących i działających producentów jak Ilford, Kodak czy Bergger i zapomnieć o Fuji.
Moim zdaniem to niedobrze. Zrobi się monopol i ceny pójdą w górę. Poza tym dla mnie Acros 100 to najlepszy film dla zakresu 100-400 ISO. Do tego wymoczony w microfine...

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
sylwesto napisał/a:

A teraz chodzą słuchy, że mogą wznowić produkcję.

https://www.fujirumors.co...back-acros-100/

dickkett  Dołączył: 18.09.2006
A tą nowość już w sprzedają w PL.
Nie tylko w Medikonie.

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Kentmere to co za Ilford się pod tym kryje?

dickkett napisał/a:
A tą nowość już w sprzedają w PL

Bo ja wiem, czy to nowość? Takie filmy były już kiedyś dostępne, świadczy o tym choćby ulotka, której data wydania to 2009 rok. No chyba że zmienili emulsję. Na stronie jednego ze sklepów wyczytałem, że filmy te mają zastąpić Ilford PAN 100 i 400. Może to tylko zmiana opakowania tych ostatnich? Przy okazji – wewnątrz pudełka nowo zakupionych PANów 400 brak jest tabelki z czasami wywoływania. A na stronie Ilforda brak ulotki z danymi. Cięcia w budżecie czy faktycznie krok ku wycofaniu tego materiału?

dilbert  Dołączył: 21.09.2008
Ilford ostatnio zmienia opakowania chyba wszystkich swoich filmów (kosmetyczna aktualizacja). Co do Kentmere - nie dajcie sobie wmówić, że różnią się one czymkolwiek od Pan100/400 ;-) Z bliżej niezrozumiałych dla mnie powodów, Ilford ma generalnie problem do przyznawania się na swojej stronie do serii "Pan", natomiast Kentmere chwali się już mocno :roll:

dilbert napisał/a:
Co do Kentmere - nie dajcie sobie wmówić, że różnią się one czymkolwiek od Pan100/400

Cóż, różnią się co najmniej sugerowanymi czasami obróbki i to niekiedy dość znacznie, więc coś tam musi być inaczej w emulsji…

tref  Dołączył: 05.09.2006
Herman ubił kiedyś Kentmera i zakopał mój ulubiony baryt.
Teraz jak widzę Ilford pozbywa się linii najtańszych produktów oddając ja spółce córce Kentmerowi. Znikają z oferty xpressy, pojawia się linia VC, która już kiedyś była na rynku.

Widać barytów do kentmera nie oddają. Czyli spodziewam się podwyżek po tym,całym refreszingu brandingu.

Filmy... Pewnie Pan, tak jak napisal dilbert

[ Dodano: 2018-08-31, 07:56 ]
bakulik napisał/a:
różnią się co najmniej sugerowanymi czasami obróbki i to niekiedy dość znacznie, więc coś tam musi być inaczej w emulsji…
jeszcze mniej srebra? :evilsmile:

bakulik napisał/a:
sylwesto napisał/a:

A teraz chodzą słuchy, że mogą wznowić produkcję.

https://www.fujirumors.co...back-acros-100/

razem z filmem chcą też wznowić cenę :-P

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Dobrze że mam pół lodówki Acrosa (120) , nawet jak by ktoś miał mocne potrzeby, to pomyślę... Póki co w Japonii jest jeszcze do kupienia MICROFINE który najlepiej z Acrosem się lubi.

Skocz do: