Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Kytutr napisał/a:
A jakby ktoś potrzebował dodatkowej baterii do K-3 (zamiennik D-Li90), to można kupić coś takiego w cenie poniżej 30 złotych:
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-aparatu-pentax/34118-bateria-akumulator-green-cell-d-li90-do-pentax-645-645d-645z-74v-1600mah.html
Ja zamówiłem, bo akurat mogę potrzebować zapasowej baterii. Jak przetestuję w przyszłym tygodniu, to napiszę jak się sprawdza.

Po pierwszym ładowaniu zrobiłem coś około 350 zdjęć (trochę ubogiego streetu, reszta na weselu), sporo z nich z wykorzystaniem Live View, do tego duuużo przeglądania i kasowania zdjęć. Pod koniec wesela wskaźnik baterii zaczął świecić się to na żółto, to na czerwono. Ale prądu starczyło. Zobaczymy co będzie dalej.

PiotrK.  Dołączył: 30.05.2017
Na allegro kupiłem u sprzedawcy ELTEC zamiennik D-LI90 - w zasadzie kwalifikował się do natychmiastowego zwrotu: bateria jest dziwnie lekka, jakby w środku było jedno ogniwo zamiast 2. Pojemność to jakiś śmieszny ułamek oryginału. W zasadzie bezużyteczny śmieć...
U tego samego sprzedawcy wcześniej kupowałem D-LI109 i złego słowa nie mogę powiedzieć: działał 2 lata i nie zauważałem żadnej różnicy w stosunku do oryginału. Sprzedałem razem z body .
Z tego wynika mało odkrywczy wniosek, że kompletne no name z allegro to loteria...

Skocz do: