MichalR
[Usunięty]
te zdjecia sa po prostu kiepskie i nieciekawe, slabe kadrowo i kolorystycznie, nieostre (poza celowym rozyciem), malo kontrastowe przez co mdle. skoro odsylasz komentujacych do ksiazek o fotografii, to chyba najpierw sam powinienes zaliczyc te lekcje, takie mam zdanie.

pozdrawiam
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
MichalR napisał/a:
te zdjecia sa po prostu kiepskie i nieciekawe, slabe kadrowo i kolorystycznie, nieostre (poza celowym rozyciem), malo kontrastowe przez co mdle. skoro odsylasz komentujacych do ksiazek o fotografii, to chyba najpierw sam powinienes zaliczyc te lekcje, takie mam zdanie.

pozdrawiam


Ja nie mówię że moje najcudowniejsze ale z całym szacunkiem ja jestem amator - pasjonat i można skrytykować ale nie jest to dno jak co niektórzy tutaj napisali.

Ja dostaję zjazd po fotkach a inni o podobnej jakości fotek maja dobre opnie. Anonimowość w Internecie wyzwala zazdrość...

Żebym nie był gołosłowny:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=26325
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=19329
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=19866

szukać dalej?


Nie mówię że wszyscy. matb, motaba_virus to ludzie z pasją którzy potrafią pokazać błędy ale i znaleźć coś w fotografii.

Panoramowanie się nie podoba? A widziałeś panoramowanie Roberta Caputo :?:


asay, ja się zgadzam 2 nie jest cudowna :P, co zresztą potwierdzają inni.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Na trójce pokazałeś ładne niebo, ale nie zadbałeś o dól, który jest mało ciekawy i w dodatku całkowicie ukryty w cieniu. Szkoda niewykorzystanej okazji :-B
 
MichalR
[Usunięty]
kazdy od czegos zaczyna i uczy sie na bledach swoich i innych - po ta sa watki autorskie zeby krytyke i pochwaly przyjmowac na klate;) jak spojrzysz na te fotki za miesiac badz dwa, sam dojdziesz do wniosku ze sa slabe, zarowno technicznie jak i artystycznie.

podales rowniez przyklady innych prac, ktore nie sa najwyzszych lotow rowniez moim zdaniem - nie wiem dlaczego czesc dostala przychylne recenzje mimo tego ze sa slabe. faktem jest, iz nie ma co sie obruszac na krytyke - tez tak kiedys robilem, ale zrozumialem swoje bledy;)

zreszta po probke zapraszam do watku o fotografii slubnej - wrzucilem tam ostatnio troche swoich prob z ta materia - tam to sie dopiero zrobila dyskusja;)

pozdrawiam
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Widzę że przywołałeś mój wątek także zabiorę głos w dyskusji. Zwróć prosze uwagę na daty zdjęć - z początku były słabe ale po konstruktywnych uwagach krytycznych i jak to Michał stwierdził przyjęciu ich na klate poziom sie podwyższył, co zresztą widać po kolejnych pracach. Zresztą cały czas cenie sobie krytyczne uwagi i wdrażam to w produkowane fotografie.......Więcej pokory i mniej brnięcia w zaparte to i komentarze bedą adekwatne do postępu....taka jest moja rada.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Od kiedy tu siedzę to jeszcze nikt nie wklejał pstryka na którym motywem głównym jest jakieś bliżej nieokreślone urządzenie oraz tyłki robociarzy ubrane w kombinezony robocze ;) Bez kozery powiem, że takie zdjęcie wystawione w jakimś prestiżowym Domu Aukcyjnym w NYC osiągnęłoby cenę co najmniej 1 mln dolarów ;)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No i następny się obraża, bo kiepskie pstryki pokazuje....
pl65 napisał/a:
Ja dostaję zjazd po fotkach a inni o podobnej jakości fotek maja dobre opnie.

Wiesz, może kiedyś zrozumiesz, że w fotografii to nie tylko o jakość zdjęcia chodzi.
pl65 napisał/a:
Anonimowość w Internecie wyzwala zazdrość...

Znaczy zazdroszczę Ci tych zdjęć?! I dlatego nie doszukuję sie czegoś wartościowego w nich? OK, tak zazdroszczę. Normalnie paznokcie obgryzam...
A może sugerujesz, że autorzy tamtych wątków przekupili mnie jakoś? Kurde, że też ja jakoś na to nie wpadłem! Chcesz miły komentarz, wyślij prezent Artiemu...

Przeczytałeś przytoczone wątki? czy tylko przejrzałeś pierwszą stronę? Poczytaj, jak zmieniają się tam poglądy pokazujących zdjęcia, ich umiejętności i zdjęcia a wraz z tym komentarze. Za pstryki testowe zrzucane z kart też dostali po głowach. Pokaż proszę tu jakieś porządne fotografie, to wtedy o nich podyskutujemy, porozważamy co jest nie tak.
Powtarzam po raz któryś, jeśli ktoś uważa, że nie mam racji w swoim komentarzu, mylę się, to niech mi to pokarze, ale merytorycznie, a nie mówi, że brzydki jestem.
Prosiłem Cię, żebyś mi powiedział co jest wg Ciebie w mocnych punktach, to strzeliłeś focha. A ja nadal uważam, że w mocnych punktach tych pstryków nie ma nic.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
"Trzeba popracować na kadrowaniem" tak napisałem i poleciłem ten link: http://www.horazy.republika.pl/4.htm .Wystarczyło trzy razy przewinąć stronę do końca i nacisnąć dalej to Waćpan zrozumiałby o co mi biega,ale nie,po co,strata czasu.Ty mi wylatujesz z mocnymi punktami.
pl65 napisał/a:
Jak nie potrafisz określić co według ciebie jest nie tak znaczy nie masz argumentów
Argumentów to ja mam pl65 pod dostatkiem,tylko nie wiem czy chciałbyś poczytać co naprawdę myślę o takich zdjęciach.Napisałem tylko co jest w miarę dobrze i tyle a Ty się zaraz obruszasz.Jeżeli jesteś dalej pewny,że to co nam zapodałeś do oceny jest dobre wrzuć ten zestaw zdjęć gdziekolwiek indziej.Tam Ci wytłumaczą od razu nie pozostawiając na Tobie suchej nitki.Na aparat nie będziesz miał ochoty nawet popatrzeć.Chciałem jeszcze dodać na koniec,że na tym forum ocena jest bardzo łaaaaagodna.Staramy się raczej nie zniechęcać.Skończyłem,a teraz odrób lekcje i pokaż nam,że jesteśmy w błędzie,strzelając zajefane kadry z jeszcze bardziej zajefanymi mocnymi punktami.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
pl65 napisał/a:
A to jak ocenicie :-) ?

A w golfa kiedyś próbowałeś grać? Może wędkarstwo?:mrgreen:
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
pl65, niebardzo :-/ co chciales pokazac na tym zdjeciu? wiem ze to trudne pytanie ale postaraj sie na nie odpowiedziec, chociaz sobie ;-)
bo ja tu widze okno i niestety nic wiecej :-/
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
motaba_virus napisał/a:
bo ja tu widze okno i niestety nic wiecej
No wiesz! To albo masz coś nie tak z oczami, albo zapaćkany kompletnie monitor. Na tym zdjęciu jest jeszcze dwóch garbatych trzymających się za ręce i dzierżących kamienny szal nakrapiany cekinami.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja tu widzę zachwianie symetrii. Tylko jedno okno jest otwarte i tylko z jednej strony widać pilaster.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
plwk, matb, widac mam zawezone horyzonty ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
motaba_virus napisał/a:
co chciales pokazac na tym zdjeciu?
Przecież to chyba oczywiste jest?
Jasna, czytelna alegoria kampanii przeciw homofobii. No bo jak inaczej? Dwóch skąpo odzianych panów trzymających się za ręce uginających się pod brzemieniem ciężaru niechęci. I to symboliczne okienko w środku, jako znak nadziej, otwartości, promykiem lepszego jutra. I ten termometr, że niby się klimat dla kochających inaczej ociepla. To centkowane coś i jednoznacznie się kojarzący róż.
Sorry virus, ale jakieś głupie pytania zadajesz :-P
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
No właśnie dwóch się znalazło co coś widzą :P. Reszta niech się trochę zastanowi na tym zanim ocenia zdjęcia :-D ... Bo ja bym nie polemizował nad zdjęciami Robert Caputo...

To jest mała prowokacja aby pokazać że prawdziwe fotografie to niestety nie Photoshop i suwaki, filtry i maski...

Zdjęcie to jest tutaj
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pl65 napisał/a:
ja bym nie polemizował nad zdjęciami Robert Caputo...

Dlaczego :?: :shock: , nazwisko nie musi świadczyć o jakości zdjęcia. Oprócz tego wyrwałeś je z konkretnego kontekstu w którym miało sens. Samo jedno to tylko fotka detalu architektonicznego.
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
matb, plwk, potrafią oceniać zdjęcia i to co napisali o moich fotkach to jest jakieś zdanie. a nie ględzenie o mocnych punktach fotografii które widać. Aż szkoda że niektórzy nie umieją oceniać fotek... Ale jak będzie trzeba to mogę dorysować strzałki choćby i w paint'cie gdzie są mocne punkty...

plwk, ja bym tam nie polemizował że jest be, że jest złe, bo mogą równi jego talentowi i osiągnięć
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ma sens artystyczny jako element układanki, jako pojedyncze zdjęcie to przypadkowy pstryk przypadkowego detalu architektonicznego.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
sorry pl65, ale to zdjecie nie podoba mi sie tak samo, niezaleznie czy jest autorstwa twojego czy Roberta Caputo...
a to, ze nie umiemy oceniac zdjec... hm.. no kursu zadnego nie skonczylem, ale wydaje mi sie ze powinienem napisac jak odbieram zdjecie i co IMO jest w nim nie tak, ale moge sie mylic...
 
MichalR
[Usunięty]
ja tylko jednej rzeczy nie kumam - jak fotograf robiacy tak fantastyczne zdjecia jas seria 'wildlife' z Kenii moze pozwolic sobie na prezentacje zdjecia bez retuszu smieci na zasyfionej matrycy. no chyba ze to UFO jakies a nie syfy;)

http://www.robertcaputo.c...es/_MG_1351.jpg

pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach