plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
andyspring napisał/a:
a większość w zanadrzu trzyma c lub n

a nawet Yakumo.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tofik napisał/a:
Heeeej (...)
Nie było mnie tu parę lat chyba. Zapisałem sie tu gdy kupiłem K10 potem miałem jeszcze KX. Brak czasu na fotografię ale teraz do tego wracam. Jedna z rzeczy, która najbardziej mi utkwiła na tym forum to stwierdzenia jak to kolejny, nowszy, model, miażdzy pod względem AF ten poprzedni. I w ogóle w "tym" modelu to just jest petarda i żyleta i co chcieć więcej. Aż pojawia się kolejny model i tak w kółko. Mój KX nie robił ostrych zdjęć nawet na manualu, gdy w wizjerze było ostro to na zdjęciu było ostro gdzie indziej. Wchodzę teraz po latach i co widzę: pełna klatka, pełna klatka II i oczywiście znowu narzekania na AF i to samo oszukiwanie się wpisami typu: " do fotografii jaką się zajmuję taki AF w zupełności mi wystarczy". Sam mam ogromny sentyment do Pentaxa ale widzę że do ślubów w dalszym ciągu się nie nadaje. Ktoś powie, że się nadaje i że sam robi śluby. Jasne, ja też robiłem K10, i manualem się da, tylko po co się męczyć. Oczywiście wiem, inni też mają problemy z AF, ale jestem pewien, że gdyby wszyscy na tym forum pozbyli się sentymentalnych uczuć( już po tym zabiegu odpadło by z 80% użytkowników), kierowali się jedynie pragmatyzmem i mogli pobawić się wszystkimi aparatami dostępnymi na rynku, to nie wiem czy ktoś by tu został przy Pentaxie.


bawiłem się zarówno K200D i Kx puźniej był K30,
w między czasie bawiłem się różnymi modelami C, N, S, a nawet O, i muszę przyznać, że żaden do tej pory nie przypadł mi do gustu.
zdjęcia jak były tak są czasem nieostre czasem ostre, jak wycelujesz, jak korzystasz z AF,
manualami też próbowałem ale - chyba nie mam zdrowia i cierpliwości :)
ślubów nie robię czy innych imprez bo to nie moja praca, "robienie obrazków" to moje hobby i tak raczej zostanie.
ale ja pewnie jestem inny wiec należę do tych 20% które zostaną przy P.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy był jakiś update który pozwala wyłączyć odszumianie rawów ? Walczę z myślą o zakupie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
sergeant napisał/a:
Czy był jakiś update który pozwala wyłączyć odszumianie rawów ? Walczę z myślą o zakupie.

Może poszukaj K-1
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Dzięki. Czyli nic nie zmieniono. Rezygnuje zatem z Mark II. Ta ingerencja w Rawy jest widoczna i mi osobiście przeszkadza.. Poszukuje zatem K-1 lub czekam na następcę.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
sergeant napisał/a:
Poszukuje zatem K-1 lub czekam na następcę.


K-1 II jest następcą 8-)
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Następcę K-1 II oczywiście 😁
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
sergeant napisał/a:
Dzięki. Czyli nic nie zmieniono. Rezygnuje zatem z Mark II. Ta ingerencja w Rawy jest widoczna i mi osobiście przeszkadza.. Poszukuje zatem K-1 lub czekam na następcę.


Bierz K- 1 bo to mega fajna puszka. A tak prawdę mówiąc to z K-1 II też będziesz zadowolony.
Jeżeli myślisz robić Zdjęcia Limitedami FA 31, 43, 77 to w K-1 II lepiej działa AF. Bawiłem się i to zauważyłem jest szybszy. W DFA24-70 już takiej różnicy nie widziałem
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No to będę tu częściej zaglądał :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dickkett, dzięki za link. Można sobie wyrobić opinię o kierunku obranym przez DPR. Promocja wszystkiego co nie ma lustra, ale za to matrycę FF... się uparli, normalnie :-/
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ryszard napisał/a:
dickkett, dzięki za link. Można sobie wyrobić opinię o kierunku obranym przez DPR. Promocja wszystkiego co nie ma lustra, ale za to matrycę FF... się uparli, normalnie :-/
Nie przesadzaj. 1/3 ich sugestii dotyczy lustrzanek - przy obecnych tendencjach, to całkiem sporo. Jest to jednak zrozumiałe, bo P jest potentatem - 1/4 lustrzanek mających premierę w 2018 to Pentax :mrgreen:
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Pentax K1 II według plebiscytu optyczne.pl został lustrzanką roku 2018.
Fakt, że konkurencja była mała, ale jednak :)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
matkus, na bezrybiu i rak ryba. Choć taką "nierybę" chętnie bym przygarną. :-)
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Też stoję przed wyborem zakupu K-1 lub K-1 mark II. Główne zastosowanie to fotografia klubowa, gdzie ze względu na klimat nie zawsze pożądane jest użycie lampy, oczywiście portrety czy dla odstresowania ulica i krajobrazy też będą ;) W głowie już sie jak zawsze mieli od czytania recenzji, w jednej z nich dotyczącej mark II wyczytałem -" Niestety, nasze testy ujawniają, że ten dodatkowy procesor stosuje pełną redukcję szumów do plików Raw, co skutkuje gorszą jakością obrazu niż poprzednika przy wyższych wartościach ISO.".
Jakieś sugestie? Z tego co zaobserwowałem cenowo K-1, koszt około 5,5k bo na rynku już tylko używki a K-1 mark II około 7-8k (czyli na granicy wytrzymałości mojego portfela). Jak zawsze liczę na pomoc i jak dotąd sugestie na tym forum zawsze były przydatne mi w podjęciu ostatecznej decyzji. :) Z góry dziękuję :)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Może poczekać na jakąś promocję? Tyle że Ricoh nie zwykł się chwalić, że jakąś robi i trzeba cały czas śledzić ceny. 2 miesiące temu nabyłem K1-II w cenie nominalnej w zestawie z 2.8 100 macro WR. Promocja trwała chyba 2-3 tygodnie. Czyli obiektyw wart 2.3k był 'za darmo'.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
smigacz74 napisał/a:
Z tego co zaobserwowałem cenowo K-1, koszt około 5,5k bo na rynku już tylko używki a K-1 mark II około 7-8k (czyli na granicy wytrzymałości mojego portfela)

Nikon ma do 15 sierpnia "natychmiastowy rabat" i nowego D750 możesz kupić za nieco ponad 5 tysięcy złotych polskich. Wiem, nie pomogłem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja poczekam. Może na święta będzie jakaś akcja dla forumowiczów.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Enzo napisał/a:
smigacz74 napisał/a:
Z tego co zaobserwowałem cenowo K-1, koszt około 5,5k bo na rynku już tylko używki a K-1 mark II około 7-8k (czyli na granicy wytrzymałości mojego portfela)

Nikon ma do 15 sierpnia "natychmiastowy rabat" i nowego D750 możesz kupić za nieco ponad 5 tysięcy złotych polskich. Wiem, nie pomogłem.

Zainteresowany jestem tylko Pentaxem ale dziękuję za info ;)

powalos napisał/a:
Ja poczekam. Może na święta będzie jakaś akcja dla forumowiczów.

W sensie...?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach