TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Czy warto kupić Sunpak MZ4400 do MZ5n czy szukać innej lampy
Witam

Czy warto kupić tę lampę czy tumaxa880afz, czy droższego tumaxa386afz?
Co polecacie z odchylanym reflektorem do 500zł, może być z drugiej ręki.
Potrzebuję lampy sporadycznie, więc nie chcę przepłacać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
plwk napisał/a:
To czytałeś http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5399 :?:

Tak, to fajny test jednego z tumaxów, ale może użytkownicy budżetowych lamp podzielą się opinią o innych swoich lampach, o komforcie lub jego braku ich używania.
O lampach Pentaxa czy sigmach sporo można znaleźć informacji, o trzeciej lidze ;-) trudno znaleźć cokolwiek, a cóż dopiero miarodajnego.

Doszedłem do tego, że potrzebuję lepszej lampy niż wbudowana i chciałbym uzyskać informacje o różnych lampach z klasy najtańszych.
Nie znam się, dlatego chcę sie dowiedziać co lampa X może, co Y nie może, by świadomie podjąć decycję o zakupie.

Znalazłem AF280T na allegro, jak ona się ma np. do tumaxów?

Przydałby się poradnik o lampach dla Pentaksów, choćby taki jak ten o obiektywach.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
AF280T, przy pracy z MZ-5n, daje większy wybór jeśli chodzi o tryb pracy lampy w porównaniu do obu Tumaksów (oprócz TTL-u i manuala jest jeszcze praca z własną automatyką), ma moc słabszego Tumaksa i obrotową głowicę jak mocniejszy Tumax. Mocniejszy Tumax ma więcej opcji wyboru mocy w manualu, regulację ogniskowej i dodatkowo oświetlacz AF (nie mam pojęcia czy da się wykorzystać z tym aparatem). Tyle jeśli chodzi o porównanie parametrów z opisów i tabelek, porównania praktycznego zapewne nikt jeszcze nie robił.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
TLu napisał/a:
Znalazłem AF280T


Swietna mocna lampa, z TTL;em i dobrze dzialajaca automatyka.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Dzięki Wam za wyjaśnienia. Wiem więcej.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
[quote="TLu"][quote]

Znalazłem AF280T na allegro,
Witam szanownych "uzyszkodników".Na wstepie prosba; zdzicho_2346 na alledrogo to ja.Jeśli ktos nie musi,to prosze nie podbijac ceny.
Teraz o mojej lampie:używam jednej z mutacji soligora DA 42-nazywa sie to posso ATD 32Z.Lp. dla ręcznego zooma ustawionego na 85mm 39,dla 50 mm-l.p.=32,28mml.p.=24.Ma TTL,automatyke tyrystorową dla przysłon 1,4-16 :!: (przy ISO 100),cieklokrystaliczny wyświetlacz,podział błysku w manualu do 1/16(1/1 :1/2 ;1/4; 1/8; 1/16),sygnalizację prawidłowej expozycji w wizjerze i na wyświetlaczu,poadświetlany wyświetlacz.Jednym słowem tumax 386,tylko starszej generacji.Acha,ma też wymienną kostke SCA.Taka sama była sprzedawana pod nazwą Praktica BD 32 LCD,z dedykacja do olka i prakticy.Swiatło mierzy dobrze(w tyrystorze-2 lata używałem jej z ME super,potem przekonałem sie ,że TTL tez działa dobrze z Z1p).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MarWoj, widzę, że milo został przez Ciebie przebity
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
plwk napisał/a:
MarWoj, widzę, że milo został przez Ciebie przebity


PLWK,tak,lecz gdy przystępowałem do licytacji,to oferty MILA jeszcze nie było.Gdy sie pojawiła,nie skojarzyłem na początku,że to on.
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
dwa słowa o Sunpaku
używałem sunpaka 440AF z MZ-30
Sunpak nie miał automatyki ani manuala a tylko TTL

jak pogooglasz po starym forum
"sunpak site:pentax.osw.pl"

to znajdziesz więcej - niestety stare forum nie żyje więc trzeba otwierać googlową "kopię"

podobno niezupełnie dedykacja była dopracowana

ja tylko pamiętam:
"Przez bardzo krótki czas mialem jednoczesnie MZ-6 i Sunpaka 440AF z dedykacja do Pentaxa. Zdjec nie mam bo testowalem na sucho, ale wygladalo ze sprawuje sie OK. Tzn TTL dzialal we wszystkich trybach aparatu , dodatkowo w wizjerze aparatu bylo potwierdzenie naladowania lampy i poprawnosci blysku. Sunpak 440AF ma tylko tryb TTL - nie ma ani Manuala ani Auto.
a z MZ-30 nie było żadnej sygnalizacji w wizjerze aparatu..."

w sumie Tumax chyba jest lepiej rozpoznany
wadą Sunpaka jest to że rzadko bywa na Allegro
zaletą że wtedy można wyrwać ją poniżej 200zł
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
milo napisał/a:
TLu napisał/a:
Znalazłem AF280T


Swietna mocna lampa, z TTL;em i dobrze dzialajaca automatyka.


Napięcie na stopce - 7.45 V

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach