Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
$4.52 + $0.50 shipping

Do Polski się nie da. Już zamówiłem stosowną ilość do biura w USA. Zobaczymy, czy nie odwołają "z powodu błędu".
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
No właśnie tak mi się wydawało. Szkoda bo kusiło mnie żeby ściągnąć ze dwie, może trzy sztuki.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
jak to prawda to trzeba było kupić 20-30 na forum. Sam bym jedno-dwa wziął.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Niestety, czasy się nieco zmieniły i już nie mam takiej swobody w przywożeniu rzeczy z USA jak onegdaj.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
cena poprawiona na $108.38 :mrgreen:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
A to ciekawe zwazywszy na to, ze aukcja obok ta lampa stala po $70 ;-)
No nic, przelew poszedl, czekam na reakcje :)

[Edited]
O, juz jest "currently unavailable" ;-)

[ Dodano: 2011-11-02, 12:09 ]
Dziwnym nie jest, że zakup został odwołany, a w ramach rekompensaty dostałem 10% u tego sprzedawcy ;-)
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Zakupiłem 460 II Lampa sprawia ogólnie solidne wrażenie, ma metalową stopkę :!: o czym chyba nikt nie wspomniał. Jedynie ta pokrywka od komory na baterie: większej tandety w życiu nie widziałem, długo to to nie wytrzyma w 1 kawałku :evil:
Brakuje mi trochę opcji wspomagania AF.

[ Dodano: 2011-11-29, 21:22 ]
A i w zestawie fajny pokrowiec jest ;)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Remek napisał/a:
ma metalową stopkę
moje nie mają
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Też mam plastik. Może masz z nowego wypustu.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
nemo napisał/a:
Remek napisał/a:
ma metalową stopkę
moje nie mają

Marooned napisał/a:
Też mam plastik. Może masz z nowego wypustu.

Moje mają metalowe. Może w takim razie to wersja YN-460III ;-)
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
A może te z metalową stopką to chińska podróba jest :-P
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Remek napisał/a:
A może te z metalową stopką to chińska podróba jest

Kruca fak rzeczywiście :shock: na moich jak byk widnieje napis Made in China :mrgreen:
Że też człowiek taki naiwny,kupując u ht-photo_de liczył na napis Made in Germany ;-)



P.S. A swoją drogą bardzo solidny sprzedawca,a i przesyłki przychodzą zadziwiająco szybko.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
buhahahahaha, dobrze ze jakiegos Ho chi mina nie doslali jako serwis pogwarancyjny bo bys musial codziennie ryz gotowac :d
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Przetestowałem "pingpongduo";) żeby poznać możliwości tej lampy, no i odkryłem 2 cechy, które nie były poruszane na forum, jedna na + druga na - :

na + zaskoczył mnie b. duży zasięg przy strobingu; jeżeli błyskałem drugą lampą na wprost chińczyka to ta odpalała nawet z około 30 m.

na - niestety ale chińczyk jest słabszy niż stary Pentax 280T pomimo że w specyfikacji widnieje LP 38 przy ISO 100 i 35mm natomiast P ze strony Dimitrova ma LP 28 przy takich samych parametrach. Testy wykonałem na takich samych parametrach (czas, przysłona, iso), błysk pełną mocą. Wychodzi na to, że producent oszukuje na mocy :!: i wcale jej nie zwiększył w porównaniu z pierwszą wersją, no chyba że była ona jeszcze słabsza. Trochę mnie to zirytowało, bo kupiłem tę lampę m.in. też ze względu na większą moc :-?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Odkurzę nieco wątek. Czy brać diehardów orientuje się czy można podać takiej lampie większe napięcie? Mam YN460-II, która zasilana jest 4 bateriami typu AA. Zakładając baterie alkaliczne mamy 4x1,5V => 6V. Jestem ciekaw, czy zasilenie lampy napięciem ok. 7,4V może mieć przykre następstwa.

Nie otwierałem jeszcze lampy by się przyjrzeć cóż tam za elektronika siedzi.
Po prostu dumam nad podłączeniem Li-Pol/Li-Ion 2S, co powinno w założeniu uprzyjemnić używanie lampy bez dodatkowych kosztów typu kupowanie Eneloopów.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
560 ma gniazdo na batery pack na 8 baterii AA ale nie wiem jak one są łączone
to
Marooned napisał/a:
Li-Pol/Li-Ion 2S
to rodzaj akumulatorka czy ładowarka? bo jak ładowarka to nie wiadomo jak się bedzie zachowywać w trakcie skoków napięcia.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Akumulator litowo-polimerowy / litowo-jonowy.
2S oznacza dwa ogniwa (3,7V) szeregowo => 7,4V
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
jeśli masz takie akumulatory to znaczy że z elektroniką masz coś wspólnego :) bez problemu sprawdzisz czy lampa podziała na takim zestawie a może nawet specjalne gniazdo zewnętrzne dorobisz?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Oczywiscie, gniazdo bedzie dorobione, ale pytam czy ktos juz tego probowal. Nie do konca da sie sprawdzic jak gotowy uklad reaguje na napiecie wyzsze od znamionowego.
I fakt, mam cos wspolnego z elektronika ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
napisałem długaśny post i... zresetował mi się komp :) wiec w skrócie:
- raczej nikt nie testował takiego rozwiązania bo aku nie są drogie - ja uzywam z powodzeniem takich po 30,- za 4 szt z biedronki - mam wrażenie że mają ciut mniejszą pojemność od eneloopów (ok 400 zdjęć zamiast 480) ale przez to ze są nowsze (sanyo mam 2 lata kodaki 6 m-cy) to dłużej trzymają w sobie energię (np po miesiącu od ładowania eneloop nie zawsze uruchamia moją k-m a kodaki bez problemu)
- jak masz umiejętności i możliwość to zbuduj tymczasowy układ i zwiększaj stopniowo (np. po 0,3-0,4V) napiecie i sprawdź jak się będzie to zachowywało.
- jeśli potrzebujesz szybkiego ładowania bez częstych zmian baterii to zainwestuj w 560II (ponoć dużo szybsza) z baterypackiem albo samemu zrób baterypack np na akumulatorkach rozmiaru C czy D (ew. 8XAA), mozna też pomyśleć o akumulatorze żelowym 6V ale nie wiem jak on zniesie taki tryb pracy


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach