Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pytanie z trochę innej beczki: czy Vuescan posiada przyjazny amatorom mechanizm skanowania zwyczajnych dokumentów do wielostronicowych PDF'ów? Żonka chce się nauczyć, ale oryginalny soft Epsona nie nadąża za Win10, chodzi kapryśnie i co chwilę się wywala...
Tak wiem, wersja demo, ale ja leniwy jestem... :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
przyjazny amatorom mechanizm skanowania zwyczajnych dokumentów do wielostronicowych PDF'ów

Takie rzeczy robię w pracy w darmowej wersji Zoner Photo Studio.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Tak, używam domyślnego profilu do "normalnych dokumentów" - wkładasz nową stronę, klikasz "scan+" i lecisz :)
Wyjście ustawiłem sobie na 1 bit PDF - wychodzi ślicznie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, skaarj, dzięki za podpowiedzi. Wypróbuję demo Vuescana.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ryszard napisał/a:
Pytanie z trochę innej beczki: czy Vuescan posiada przyjazny amatorom mechanizm skanowania zwyczajnych dokumentów do wielostronicowych PDF'ów? Żonka chce się nauczyć, ale oryginalny soft Epsona nie nadąża za Win10, chodzi kapryśnie i co chwilę się wywala...
Ja kiedyś po prostu skanowałem w IrfanView i także w IrfanView konwertowałem skany do wielostronnicowego PDFa.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
w IrfanView konwertowałem skany do wielostronnicowego PDFa
Ooo... to już brzmi skomplikowanie. Szukam czegoś, co uprzejmie zapyta "Czy życzysz sobie zeskanować kolejną stronę?". Oryginalny soft Epsona świetnie to robił, ale niestety pod Win10 potrafi się sam odinstalować po aktualizacjach systemu i wywala się bez wyraźnego powodu. Zrobił się z niego kapryśny soft dla wytrwałych... :lol:

[ Dodano: 2019-11-28, 08:53 ]
Demo Vuescana - to jest mój trop do sprawdzenia w wolnym czasie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, u mnie to nie soft Epsona sie odinstalowywal, ale w ustawieniach skanera akcja dla przycisku scan lub scan to pdf zmieniala sie na nieistniejacy soft. Wystarcza zmiana na Epson Scan.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ryszard napisał/a:
Oryginalny soft Epsona świetnie to robił, ale niestety pod Win10 potrafi się sam odinstalować po aktualizacjach systemu i wywala się bez wyraźnego powodu.


Sprawdzałeś aktualizację u Epsona?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
U mnie też świrował, ale po aktualizacji Windowsa do 1903 i wgraniu najnowszego sterownika od Epsona wszystko śmiga jak należy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dybon, bakulik, sprawdzałem wiele razy, ale wisiały tam zawsze te same kilkuletnie sterowniki. W końcu przestałem zaglądać - a tu niespodzianka, rok temu się postarali :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Znaczy – działa? :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Znaczy - dam mu szansę. Zaktualizuję i sprawdzę. :-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ryszard napisał/a:
Tak wiem, wersja demo, ale ja leniwy jestem...

Możesz poczytać bez demo ;-)
PDF do ściągnięcia, str. 12 lub online.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ooo, dzięki dickkett, poczytam sobie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach