PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Tuchów w Małopolsce.
To co znalazłem nie jest jakoś wygórowanie drogie, koszt 145PLN za sprzęt z włókna węglowego wydaje mi się ok. Przyczepienie tego do plecaka i noszenie nie wydaje mi się jakoś szczególnie kłopotliwe. Pytanie czy w ogóle ma sens.

RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
PiotrK. napisał/a:
Pytanie czy w ogóle ma sens.

Do obrony przed wilkami jak znalazł.

Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Mam statyw, od którego można odkręcić jedną nogę i wykorzystać ją jako monopad właśnie. Kilka razy używałem go w ten sposób, jednak nie przekonałem się. Mając podpięte tele i chcąc robić zdjęcia ptaszorom na drzewie, za każdym razem okazywało się, że ten monopad jest za wysoki albo za niski aby wygodnie zrobić zdjęcie. Może to wina ptaszorów, które nie chciały współpracować i siadały raz wysoko a raz nisko? A jak chciałem zmienić wysokość monopadu aby go dostosować do bieżącej potrzeby, to zazwyczaj odlatywały zanim skończyłem całą operację.

Manfrotto miało kiedyś w ofercie monopod automatyczny: u góry był uchwyt którym zwalniało się lub włączało blokadę regulacji wysokości, u dołu zaś był 'pedal' na który można było położyć stopę. Posługując się stopą i jedną dłonią można było regulować wysokość nie odrywając oka od wizjera. Od jakiegoś czasu już go jednak nie widzę w ofercie...

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na jakieś statyczne sytuacje może być przydatny.

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Drogie Kolegi i Koleżanki, zdrowie, wiek i postępujące lenistwo zaskutkowało u mnie od pewnego czasu decyzją o minimalizacji i miniaturyzacji sprzętu fotogrfikowego, mam zatem pytanie natury technicznej: czy ktoś używał (używa) Statywu Genesis ABT Mini Kit ABH-36? :roll:

wygląda jak 'pełnowymiarowa' wersja po skróceniu nóg: głowica i pozostała mechanika ta sama
mam tą 'pełnowymiarową' wersję - jakościowo bardzo dobrze, a biorąc pod uwagę cenę nie do pobicia

w komplecie były dwie kolumny: krótsza i dłuższa
przy pomocy 'pełnowymiarowej wersji też ustawisz aparat tuż nad ziemią

Skocz do: