tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Gdyby ktoś dostał na PW jakiś spam bardzo proszę o powiadomienie mnie (innego kolorowego) przez PW o takim zdarzeniu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Informuję, że wprowadziłem modyfikację.

Domyślnie posty tego samego użytkownika napisane jeden po drugim będą łączone.

Jeśli chcesz, aby Twój post nie został złączony z poprzednim kliknij "Odpowiedz" i zaznacz ostatnią pozycję pod polem do wpisywania tekstu oznaczoną jako: "Nie łącz tego postu".

Jednocześnie informujemy, że modyfikacja jest wprowadzona czasowo. Jeśli funkcja się sprawdzi - zostanie na dłużej. Mamy nadzieję, że rozdzielanie postów nie będzie nadużywane. Od jutra w Regulaminie pojawi się nowy zapis dotyczący wprowadzonej funkcjonalności. Prosimy, aby używać nowej funkcji tylko wówczas, gdy ktoś chce odświeżyć wątek lub dopisać coś istotnie ważnego do poprzedniej odpowiedzi.

W pozostałych przypadkach prosimy o dopisywanie nowych treści w stary sposób, który automatycznie złączy posty.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W związku z tym, że co jakiś czas podnoszą się na forum głosy, że Istnieję organizacje zewnętrzne (a szczególnie nasz dystrybutor), które podobno mają chęć zorganizowania jakiegos wydarzenia dla forumowiczow lub wyslania przedstawiciela na PPD, a jedyną przyczyną dla której tego nie robią jest brak zainteresowania i brak decyzji ze strony kolorowych, chcielibyśmy oficjalnie poinformować że:


Dnia 8 marca otrzymałem informację, że przedstawiciele dystrybutora naszej marki skontaktują się ze mną w sprawie ewentualnego uczestniczenia w PPD. Poinformowano mnie również, że owa firma ma wielką chęć i fundusze (nie znamy szczegółów jakie i dokładnie na co). Przekazano mój adres mailowy oraz adres ogólny forum.

Dziś jest 25 marca. Dotychczas nie otrzymałem żadnego maila, nie nastąpiła żadna próba kontaktu z kolorowymi. Informuję zatem, że zapewnienia, które docierają do osób wspomnianych w pierwszym zdaniu tego postu są albo chęcią bez poparcia przełożonych albo zwykłą gadaniną.

Przez tyle czasu firma, której naprawdę zależy może się sprężyć i skontaktować.

Pomijam fakt, że imprezę tę organizujemy co roku od lat 10 mniej więcej w tym samym terminie i skoro ktoś chcialby się pojawić na jubileuszowej edycji jako prezentujący swoje produkty mógł to zrobić już dawno (w sensie skontaktować się).

[ Dodano: 2013-03-26, 07:44 ]
Ps. Dodam, ze na promocji produktów wśród najwierniejszego w Polsce grona uzytkownikow, czyli forumowiczow, zalezec powinno dysybutorowi.

Będąc niezależną organizacją potrafimy sobie zorganizowac wiele spotkan w roznych miejscach kraju, wiec nie z naszej strony lezy chec kontaktu. Nie znamy oficjalnego stanowiska kontrahenta, wiec brak kontaktu jego przedstawiciela uwazamy za brak rzeczywistej checi do rozmow na takie tematy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Z powodów organizacji XI PPD Jarek Dabrowski częściowo zzieleniał.
Kolor widoczny jest na szałcie i w PW, a w postach nadal jest czarny.

Częściowe zzielenienie nie wiąże się z powrotem Jarka do moderowania, więc proszę mu nie zawracać głowy i wszelkie problemy niezwiązane z PPD zgłaszać do innych kolorowych.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W zwiząku z niespodzianką jaką przygotowujemmy potrzebna jest pomoc. Poszukujemy programisty php+css. Chodzi o napisanie czegoś od zera, wykonawca dostanie wymagania i grafiki oraz dowolność rozwiązań w pisaniu kodu - liczy się realizacja funkcjonalności.
Chętni gotowi pośwoęcić trochę czasu dla wspólnego dobra proszeni są o zgłoszenia do mnie na PW.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Drodzy Pentaksjanie. W związku ze zmianą statusu wątków o NX jesteśmy winni wyjaśnienia.

Mariaż z Samsungiem oraz otwarcie P@PL na inne systemy sprawił, że na forum powstał spory margines dla dyskusji o tej marce.

Jednak z czasem okazało się, że zarówno system NX, jak i użytkownicy, których ten system przyciągnął nie do końca pasują do klimatu, jaki panuje na P@PL. Wątki o Samsungu nie przyjęły formy, jaką przyjęły wątki o Contaksie, które sprawiły, że P@PL jest największą skarbnicą wiedzy o systemie G w języku polskim. Zamiast źródła wiedzy, stały się źródłem fermentu i nadużyły otwartość P@PL na inność i swobodę.

Administracja forum niejednokrotnie gasiła konflikty w wątkach NX i dyscyplinowała użytkowników, których nazwać można fanami systemu. Efekty tych działań były niestety krótkotrwałe. A negatywne emocje infekowały forum i innych "zdrowych" użytkowników.

Po głębokim namyśle Administracja P@PL postanowiła stanowczo ukrócić negatywne zjawiska związane z wątkami o NX i użytkownikami będącymi orędownikami marki. Wszelkie wątki o systemie zostały zarchiwizowane (co oznacza, że zainteresowani będą mogli wrócić do treści tam zawartych). A nowe będą zamykane.

W razie jakichkolwiek uwag, pytań i sugestii zapraszamy na PW, PPD lub inną okazję na P., np. Piwo.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Drodzy forumowicze!
Mamy dla Was trzy ważne informacje: 1. Nastąpiła zmiana zarządzającego marką Pentax w Polsce - od niedawna Pentaksem opiekuje się Ricoh Polska.
  Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy w kontakcie z osobami odpowiedzialnymi za oficjalne działania Pentax-Ricoh na naszym rynku. W ubiegłym tygodniu w centrali Ricoh odbyło się spotkanie, podczas którego poznaliśmy się i ustaliliśmy oczekiwania obu stron. W bardzo przyjaznej atmosferze omówiliśmy wstępne działania w początkowym okresie działalności. Mogę zapewnić, że współpraca zapowiada się obiecująco. Jednocześnie w imieniu obu stron prosimy o wyrozumiałość - rozkręcenie wszystkiego od początku nie jest ani łatwe, ani nie będzie przebiegało z dnia na dzień. Dział foto działa prężnie, a ilość zadań przed nim stojąca wymaga nie tylko uwagi, ale również czasu. Dlatego nie spodziewajmy się rewolucyjnych zmian. Bardzo dobrą informacją jest to, że lustrzanki Pentax i kompakty Ricoh będą promowane przez osoby wykazujące zaangażowanie i otwartość. Dlatego zapewniamy wsparcie jeśli będzie ono potrzebne, a forumowiczów prosimy o dobre słowo i cierpliwość - nie od razu Rzym zbudowano. W kwestii pozytywnych aspektów warto zauważyć, że przejście naszego rynku pod skrzydła Ricoh Polska oznacza kontynuację wieloletniej historii marki Pentax. Ricoh, obok urządzeń drukujących, związany jest również z fotografią.
  Kończąc życzymy Wam, PentaxRicohPolska oraz sobie wszystkiego dobrego :-)

 2. Ewolucja doprowadziła nas do zmian. Od maja trwają prace nad nową, mobilną skórką forum. Dzięki niej będzie można wygodnie przeglądać Pentax@PL na wszelkich urządzeniach komputeropodobnych. Założenia były takie: prosty, czytelny układ, nieco nawiązujący do obecnej domyślnej skórki, eliminujący niewygody mobilności, przyspieszający ładowanie i zmniejszający transfer. Jednocześnie zwiększone zostają wymiary wstawianych zdjęć, co ułatwi oglądanie naszych foto-prac.
  Obecnie trwają testy i poprawki - nie wszystko jest gotowe, dlatego nie następuje jeszcze oficjalne przełączenie. Ale chętnych do obejrzenia zapraszamy do przełączenia się na "pentaskin" - pierwszy na rozwijanej liście skórek. Powstanie odpowiedni wątek, gdzie będzie można zgłosić niedokończone prace na poszczególnych podstronach, itp. Prośba o delikatność - przyzwyczailiśmy się do obecnego wyglądu i każda zmiana to rewolucja. Zapewniam, że po kilku miesiącach używania nowej skórki wchodzi ona w krew jak Pentaks. Nie marudźcie za bardzo, bo Opiszon wykonał kawał dobrej roboty!

 3. Informujemy, że zmodyfikowany został Regulamin forum. Usunięte zostały zapisy już nieaktualne, a pojawiły się zasady obowiązujące po wyłączeniu giełdy oraz dotyczące zwiększenia wymiarów zdjęć wstawianych do postów :-)
  Aktualna wersja Regulaminu dostępna jest tu: http://pentax.org.pl/faq.php
  Wprowadzone zmiany oznaczają dostosowanie do obecnych realiów. Jeśli nie akceptujesz nowego regulaminu możesz prosić o usunięcie konta.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Drodzy Pentaksjanie.

Z radością informujemy, że do grona kolorowych dołączył Fenol.

Z racji Jego wielkiego i długotrwałego zaangażowania w tematy fotograficzne oraz nieodpartej pokusy posiadania wszystkiego, czym można robić zdjęcia udzielamy koledze uprawnień do zarządzania na forum za sprawą zielonej energii moderatora.

:-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
teraz to już na pewno przestanie robić zdjęcia ;-)

hip hip!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Informuję, ze użytkownik espresso poprosił o usunięcie konta.
Prośba została spełniona.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Uwaga: od dzisiejszego wieczora przez około 3 doby mogą nastąpić problemy z dostępem do forum. Proszę się nie martwić - sytuacja jest zaplanowana i ma związek z modernizacją. Dostęp do adresu Pentax.org.pl może być utrudniony lub niemożliwy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Uwaga: w najbliższym czasie mogą wystąpić zakłócenia w dostępie do forum. Proszę się nie martwić - są to zaplanowane prace administracyjne.

Niebawem planowana jest również przerwa techniczna oznaczająca całkowite odstawienie Was od cyc... serwera na kilkadziesiąt minut, ale o tym poinformuję już konkretnie przed tym etapem zmian. Na razie tylko informuję, żeby nie powstała niepotrzebne zamieszanie :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Uwaga.
Kiedyś już o tym pisałem, ale teraz ponawiam komunikat.
W związku z modernizacją i porządkami w serwerowni prośba o zabranie swoich plików z ftp. Jeśli komuś zależy na ich posiadaniu i nieutraceniu warto to zrobić jak najszybciej. Ponieważ będziemy zmieniać dysk wszystkie pliki zostaną usunięte!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Uwaga.
Za parę chwil nastąpi przerwa techniczna w dostępie do forum. Może to trochę potrwać. Prośba o cierpliwość. Dzisiejszy wieczór proponuję przeznaczyć na wołanie (RAWów czy klisz - kto co lubi)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Uwaga - wyłączyłem możliwość pisania postów.
Do zobaczenia po drugiej stronie lustra za kilka godzin.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
UWAGA!

Wszystkie posty napisane dzisiaj po godz. 20:00 będą utracone.


Trwają prace techniczne.
Po ich zakończeniu poinformuję stosownym komunikatem i posty znów będą rejestrowane.

Proszę o cierpliwość, potrwa to kilka godzin. 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Uwaga:
Na dzisiaj prace uważamy za zakończone.
W najbliższym czasie wygląd będzie inny niż poprzednio. Wiąże się to z dużymi zmianami, jakie zostały wprowadzone na zapleczu.

Przed nami jeszcze wiele godzin grzebania się w kodzie, ale Wy możecie już korzystać z forum po modernizacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach