Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
plwk napisał/a:
Czytałem i próbowałem otwierać pliki z folderu bez polskich znaków. Z poziomu aplikacji nie otwiera ani RAWów, ani jotpegów, otwiera wywołany z Lightrooma.


Problemem może być długość ścieżki do katalogu ze zdjęciami.
Na próbę przenieś kilka dng i jpg do katalogu C:\LR\ i gwarantuję, że Ci je odczyta...
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/#firefox
Tomasz omawia wszystko co na monitorze może się wydarzyć.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
[quote="powalos"]Ponownie Skylum Luminar 3 do otrzymania za free
https://skylum.com/fstoppers-luminar

Dzięki za info. Pobrałem i zainstalowałem, ale brak języka PL, pomimo że na różnych stronach podano informacje, że jest polska wersja, ale wszędzie odnośniki do pobrania ze Skylum a tam brak PL . Szukałem nakładki i nie mogę się nigdzie dokopać, może ktoś z Kolegów posiada jakieś info na temat spolszczenia do Luminar 3.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie ma polskiego. Możesz to sprawdzić w językach (zakładka FILE: Language). Tylko, że tak naprawdę intuicyjnie się to obsługuje.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos,
W ustawieniach sprawdziłem na samym początku i nie ma PL, ale tak jak pisałem były w internecie informacje o polskiej wersji i stąd moje pytanie.

Tylko, że tak naprawdę intuicyjnie się to obsługuje.

Owszem, tylko że tak naprawdę obsługuje się intuicyjnie jak opanuje się program. Ja dopiero zaczynam swoje doświadczenia z obróbką foto i jak na razie nie mam opanowanego żadnego programu, dlatego czynię próby, żeby wybrać coś dla siebie odpowiedniego i na początek w miarę prostego i zrozumiałego w obsłudze oraz języku (i w wersji darmowej).
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
slwk2020 napisał/a:
ja dopiero zaczynam swoje doświadczenia z obróbką foto i jak na razie nie mam opanowanego żadnego programu, dlatego czynię próby, żeby wybrać coś dla siebie odpowiedniego i na początek w miarę prostego i zrozumiałego w obsłudze oraz języku


Luminar nie jest na początek. To program dla grafików do szybkiego tworzenia kontentu na zadany temat. Nie ma nic wspólnego z prawidłową obróbką fotografii. Na początek to lepiej mz. klasyczny soft do obróbki typu Photoshop, Affinity Photo, LR, Capture One lub jakiś odpowiednik oferujący narzędzia i procedury standardowe dla cyfrowej ciemni.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
slwk2020 napisał/a:
były w internecie informacje o polskiej wersji

Po polsku jest zdaje się Luminar AI – https://skylum.com/pl/luminar-ai-b
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
White napisał/a:
slwk2020 napisał/a:
ja dopiero zaczynam swoje doświadczenia z obróbką foto i jak na razie nie mam opanowanego żadnego programu, dlatego czynię próby, żeby wybrać coś dla siebie odpowiedniego i na początek w miarę prostego i zrozumiałego w obsłudze oraz języku


Luminar nie jest na początek. To program dla grafików do szybkiego tworzenia kontentu na zadany temat. Nie ma nic wspólnego z prawidłową obróbką fotografii. Na początek to lepiej mz. klasyczny soft do obróbki typu Photoshop, Affinity Photo, LR, Capture One lub jakiś odpowiednik oferujący narzędzia i procedury standardowe dla cyfrowej ciemni.

Wszystko się zgadza, tylko jako amator nie zainwestuję np. w bardzo drogi abonament PS czy LR, bo jest to bez sensu jeśli program na siebie i właściciela nie zarabia. Kiedyś podobno była dostępna darmowa wersja LR6, ale na dzień dzisiejszy już niedostępna do pobrania.
Swoje pierwsze kroki skierowałem do obsługi RT i jak na razie chyba przy nim zostanę, chociaż opinie jego użytkowników są podzielone ze wskazaniem właśnie na LR i PS, ale to inwestycja na razie nie dla mnie. Pozdrawiam.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
RT inne wywoływarki to dobry wybór. Do amatorskiego użytku polecam Affinity Photo. Jest teraz w promocji 50 % ma też darmowy okres próbny na 3 m-c. Stworzenie softu to ciężka praca. Za dobre produkcje warto płacić.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
slwk2020 napisał/a:
Wszystko się zgadza, tylko jako amator nie zainwestuję np. w bardzo drogi abonament PS czy LR, bo jest to bez sensu jeśli program na siebie i właściciela nie zarabia

Jeśli będziesz "obrabiać" jotpegi to dla amatora polecam darmowy http://www.photofiltre-studio.com/download-en.htm . Moim zdaniem prosty w obsłudze, można wgrać polską nakładkę i dodawać dodatkowe filtry. Jak się spodoba i człowiek się "oswoi" to można kupić wersję Studio X gdzie więcej możliwości edycji i wtedy można dodawać dodatkowe filtry dedykowane do PS, ale nie wszystkie działają z wersją 32 bitową ( wersja 64 w trakcie tworzenia, ale w tej chwili dodawane filtry 8bf nie chcą działać). Ja Rawy obrabiam w DXO PhotoLab a resztę w Studio X
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
slwk2020, a próbowałeś DxO Optics Pro 11. W razie czego mogę udostępnić Tobie na PW klucz do wersji "esential".
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
zuka68,
Właśnie dla tego szukam programu, że skończyłem jakiś czas temu z JPEG-ami i zapisuję RAW-y. Ale dzięki za podpowiedź.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Może Photoshop Elements mógłby być niezbyt kosztowną i sensowną opcją?
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos,
Odezwałem się na PW, ale tam, jak zauważyłem, wiadomości dochodzą z opóźnieniem.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
mr.ra66it napisał/a:
Może Photoshop Elements mógłby być niezbyt kosztowną i sensowną opcją?

Dzięki. Przemyślę podpowiedź.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
slwk2020, poszła PW z kluczykiem i wyjaśnienie rejestracji. Powodzenia
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Cytat
Kiedyś podobno była dostępna darmowa wersja LR6

I tylko na antypodach :-)
To była taka wersja, jak C1 Express, cxyli bez korekt miejscowych i zaawansowanego zarządzania kolorem. Ja mam fuja i c1 express mogę używać za darmo.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
Promocja, taniej o 80% : SILKYPIX Developer Studio 9 Pro - Original $ 248.00 now just $ 49,00

https://www.projects-soft...veloper-studio#
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach