radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Miał ktoś może do czynienia ze statywami KF Concept ?
https://allegro.pl/oferta/kf-statyw-fotograficzny-pro-glowica-monopod-10674093425
https://pl.kentfaith.com/statyw
znalazłem jedną recenzję - https://www.krzysztofszar...rmy-kf-concept/

Polecane stronę wcześniej (i 2 lata temu) GENESIS są niedostępne obecnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z tej samej chińskiej fabryczki co GENESIS, TRIOPO, SIRUI i inne podobne. Jakość pewnie podobna.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
W sumie jak mam zmienić k-10 to wysupłam na coś solidniejszego. A potrzebuję dość wysoki statyw.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie napisałem, że są złe. :-D
Sam mam Triopo MT-3232 z głowicą B-2N.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Po długim czasie padło na Statyw Manfrotto ELEMENT MII. Mógłby być wyższy tak z 10 - 15 cm, ale nie można mieć wszystkiego.
W konkurencji ostatecznej był jeszcze VANGUARD VEO 2 GO 265HAB, ale jakoś wyższa deklarowana nośność i oś obrotu nóg przemówiły za "włochem". Może będzie lepszy nż opinie o ich motoryzacji
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
radek_m,
Powiedz, jak Ci się spisuje ten statyw, jakie wrażenia z użytkowania. Noszę się właśnie z zamiarem zakupu Manfrotto Element MII, ale brak mi informacji z pierwszej ręki od użytkownika. Parametry obciążeniowe i wysokość, jak dla mnie wystarczające. Nigdzie nie znalazłem informacji, czy nóżki są wyposażone również w kolce na trudny teren.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Pomacałem dzisiaj w sklepie Manfrotto ELEMENT MII i trochę się rozczarowałem, szczególnie głowicą. Śruby blokujące są zamontowane bezpośrednio w nagwintowanej obudowie kuli i posiadają luzy - gwinty nie spasowane, więc w cienkim aluminium pewnie gwint zostanie z czasem wyrobiony. Ogólnie statyw bardzo delikatny i osobiście bałbym się w trudnym terenie z niego korzystać. Kolumna nie posiada haka, brak kolców na stopkach. Kusiła mnie cena i marka, bo przecież Manfrotto to jakiś prestiż, ale w tym przypadku się chyba pomyliłem.
SIRUI ma ciekawą ofertę, więc chyba raczej pójdę w tym kierunku, lub GENESIS Base C3 + głowica ABH-34, ewentualnie trochę drożej Benro iFoto FIF28CIB2 carbon.
Jeżeli koledzy mają jakieś inne pomysły na w miarę dobry jakościowo i sprawdzony statyw będący aktualnie w sprzedaży, to bardzo chętnie zapoznam się z opiniami. We wrześniu wyjeżdżam w Beskidy i fajny statyw by mi się przydał do górskich krajobrazów. Pozdrawiam wszystkich.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zmiany głowicy w moim statywie (Slik PRO 330 DX) na kulową.
Czytam jednak ten wątek i dochodzę do wniosku, że muszę jednak zmienić i głowicę i statyw. Obecny ma 3kg udźwigu, a piszecie że udźwig powinien być najmniej 2 lub 3 razy większy niż najcięższy docelowy zestaw. Inna sprawa, że w sumie do zmiany całości doszedłem również po ostatnich obserwacjach drgań na dłuższych ogniskowych. Nieco zmniejszyło się moje zaufanie do tego Slika.

Możecie polecić statyw do poniższych założeń:
- docelowy zestaw nie przekroczy raczej 2.5 kg (obecnie najciężej jest ~700g+160g+~1070 czyli nieco mniej niż2kg)
- głowica kulowa
- zabierany w góry i w zasadzie wszędzie, czasem jakieś makro
- wzrost mój mikry, 176cm
- budżet to sprawa otwarta, ale bez przegięcia...

Będę wdzięczny za pomoc :-B :-B :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekll, do zestawu trzeba też doliczyć wagę głowicy kulowej. A niektóre wcale nie są takie lekkie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
powalos, zdaję sobie z tego sprawę. Do około 2kg nie będzie problemem.
Rozglądając się natrafiłem na statywy z poprzeczną belką. Czy ktoś używa takiego rozwiązania, warte dopłaty różnicy względem standardowej wersji?
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rysiekll,
Ja też szukałem statywu z głowicą na wyjazd w Beskidy, ale jakoś moja prośba o pomoc, nie przyniosła żadnej odpowiedzi na tym forum. Szukałem więc wypowiedzi na jedynie słusznych forach na N i C i pomimo raczej starych wpisów, część informacji była przydatna, ale zestaw wybrałem sam. Wypróbuję go w terenie dopiero w tym tygodniu, natomiast w pomieszczeniu sprawuje się świetnie, a zakupiłem Statyw Benro Rhino FRHN14C 4 sekcyjny karbonowy:
max wysokość: 156 cm
min wysokość: 37,5 cm
wysokość po złożeniu: 47,5cm
ilość sekcji: 4
waga: 1,18kg
udźwig: 18kg.
Ja mam wzrost 171cm i bez wysuwania kolumny aparat jest na odpowiedniej wysokości - Twój wzrost nieco wyższy, więc bez problemu możesz wysunąć kolumnę o 5 cm i statyw nie straci nic na stabilności. Aktualnie w promocji można nabyć ten statyw za 583,20 zł z darmową przesyłką.
Do kompletu dokupiłem głowicę kulową Benro GX-25 (trochę droga bo za 459,00 zł), ale posiada super rozwiązanie, przede wszystkim możliwość podwójnego panoramowania - bezpośrednio na kuli lub pod płytką szybkozłączki. W drugim przypadku obrót głowicy o 360 stopni jest bardzo prosty, bo wystarczy tylko wypoziomować podstawę szybkozłączki ustawiając odpowiednio kulę i nie musimy dokładnie poziomować samego statywu.
Specyfikacja głowicy:
udźwig: 25kg
waga: 0,34kg
szybkozłączka: PU56 w systemie Arca-Swiss.
Dla mnie jest to idealny zestaw i jestem z zakupu zadowolony, chociaż rozważałem również inne marki, w tym Manfrotto.
Jeżeli interesują Cię jakieś szczegóły odnośnie tego zestawu, to chętnie odpowiem.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
slwk2020, spokojnie, czytam, szukam... w tym wątku też jet sporo informacji ;-)
Benro Rhino tyle że bardziej 24 rozważam, na plus przemawia możliwość użycia jednej nogi jako monopodu.

Ale tak pomijając wszystko to szukam czegoś stabilnego i mobilnego, rozmyślam nad konstrukcjami bez kolumny centralnej. Wiem, będzie ciężko.
Największy dylemat to większa waga i wyższy statyw czy mniejsza waga i schylanie się do aparatu...
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Po obejrzeniu na DR5000 filmu o statywach najprawdopodobniej zdecyduję się na zakup w Foto 7 statywu Manfrotto 055XPRO 3( Aluminiowy 3 sekcyjny statyw ) oraz głowicy MHXPRO_BHQ2 (głowica posiada możliwość ustawienia siły zacisku umożliwiającej np. obrót aparatu bez jego opadania).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wiktor napisał/a:
DR5000

Ktoś jeszcze ich poważnie traktuje?
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Enzo napisał/a:
Wiktor napisał/a:
DR5000

Ktoś jeszcze ich poważnie traktuje?


Jesteś od nich lepszy w jakiejś dziedzinie ? Podaj gdzie publikujesz swoje mądrości.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Ktoś jeszcze ich poważnie traktuje?

Oo, a co z nimi nie tak sie stało sie? Nie śledzę ostatnio regularnie co tam dodają
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wiktor napisał/a:
Jesteś od nich lepszy w jakiejś dziedzinie ?

Przypuszczam, że w ubezpieczenia społeczne.
Wiktor napisał/a:
Podaj gdzie publikujesz swoje mądrości.

Zgodnie z ustawą.
sołtys napisał/a:
Oo, a co z nimi nie tak sie stało sie?

Coś mocno w komercję weszli. Prawie jak Tomaszewski. Po peanach na temat Sony jakoś poczułem się dziwnie.
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Enzo napisał/a:
Ktoś jeszcze ich poważnie traktuje?
Enzo napisał/a:
Wiktor napisał/a:
Jesteś od nich lepszy w jakiejś dziedzinie ?

Przypuszczam, że w ubezpieczenia społeczne.
Wiktor napisał/a:
Podaj gdzie publikujesz swoje mądrości.

Zgodnie z ustawą.
sołtys napisał/a:
Oo, a co z nimi nie tak sie stało sie?

Coś mocno w komercję weszli. Prawie jak Tomaszewski. Po peanach na temat Sony jakoś poczułem się dziwnie.


Wybitny post na poziomie niezbyt rozgarniętego ucznia z 4 klasy szkoły podstawowej nie potrafiącego ze zrozumieniem przeczytać co inni piszą.
Piszemy tutaj o ogólnie pojętej Fotografii w tym akurat poście o sprzęcie Manfrotto a tu pojawia się ni z gruszki ni z pietruszki Sony, Tomaszewski i ubezpieczenia społeczne. Nie żyjący już mój Przyjaciel zwykł mawiać że ogromnie na tym świecie rozprzestrzenili się ludzie z tzw "Trzecią grupą inwalidztwa umysłowego" .Proponuję aby tego wybitnego kolekcjonera genialnych postów uhonorować ich dodatkową ilością oczywiście w uznaniu zasług. A może ustanowimy jakiś Medal Kartoflany w uznaniu zasług w szerzenie wysokich lotów intelektualnych myśli.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Wiktor napisał/a:
Piszemy tutaj o ogólnie pojętej Fotografii
na tym forum to zasługuje na wpis w wątku Moze kawal jakis...?:-) ;-)

Zastanawiam się co Cię tak zabolało w wyrażeniu opinii i to w sumie dość łagodnej jak na standardy Enzo. Proponuję wrzucić nieco luzu...
Etykieta też jest ważna, a obrażanie innych uczestników forum jest słabe...
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rysiekll,
Planowałeś zakup statywu. Jestem ciekawy, czy zamiar zrealizowany i jakie są Twoje wrażenia z użytkowania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach