Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Fujifilm XT4
Powiem wprost (żona już wie, więc nie muszę się kryć :mrgreen: ) - chodzi po mnie Fudżik XT4. Miał ktoś z Was coś więcej do czynienia z tym aparacikiem i może podzielić się wrażeniami? Jakość obrazka, AF i takie tam...
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Ciekawe czy odpowiedź jeszcze ma rację bytu.
Ja odkąd zmieniłem sprzęt na Fuji jestem bardzo zadowolony, z XT-4 szczególnie. Kolory świetne prosto z aparatu, często nie odpalam nawet żadnego programu do edycji. AF, dla mnie ok, nie jest to jeszcze poziom Sony ale nie ma się czego wstydzić.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pokaż fotki z tego XT-4 , czy faktycznie jest duża różnica w porównaniu do Pentaxa?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
O kurcze, w ogóle zapomniałem już o tym wątku, bo długi czas nikt się nie odzywał :D

So Seductive, dzięki za informację! XT-4 wciąż rozważam, ale doszedł teraz jeszcze do tego Soniacz. Decyzja wciąż nie jest podjęta i pewnie szybko nie będzie, bo sam chyba do końca nie wiem, czego chcę ;) No, może poza tym, że z P przestaje mi być po drodze. Widać po 25 latach używania sprzętu tej marki przyszła pora na zmiany.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Paffcio napisał/a:
sam chyba do końca nie wiem, czego chcę ;)
Jak ja Ciebie rozumiem (chociaż moje rozważania nawet nie wykraczają poza "nasz" system) :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Paffcio-mimo że zakupiłem Z6II, jest to bardzo fajny i precyzyjny aparat, to jednak przyjemność mam większą jak robię K-1 lub K-5IIs. Lata z Pentaxem swoje robią, przynajmniej u mnie. Troszkę już w życiu kadrów zrobiłem, nie śpieszę się już tak jak wcześniej i wtedy Pentax naprawdę daję frajdę :-D
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
😉
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Mam podobne wrażenia - kupiłem Nikon Z5, genialny AF, genialna optyka, ale jednak to nie to - kolory nie te... Jeśli nie muszę mieć powtarzalności efektów i dla przyjemności to wolę Pentaxa (Posiadam K70)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto, josio, czyżbyście odkrywali Quality and ambience immeasurable by numbers alone? Ja wiem, takie tam hasło marketingowe, ale coś w tym jest.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Haha, czyli co, czeka nas dożywocie z Pentaxem? A można prosić o zmniejszenie wymiaru kary? :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A myślisz, że Pentax Cię przeżyje? ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Z tą ilością ran postrzałowych w kolanach... raczej tak ;) A już przynajmniej do emerytury, czy jakieś 10 kolejnych lat...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Adapteroincepcja, albo z tradycją w nowoczesność:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Po prawie 3 miesiącach z Fujifilm X-T4 mam następujące spostrzeżenia:

Zalety:
- przede wszystkim autofocus działa o wiele lepiej niż w Pentaksie K-3 - szczególnie odczuwalne jes to w tyrbie ciągłym
- osobny dżojstik do wyboru punktu/strefy AF - znowu lepiej niż w K-3
- matryca "produkuje bardzo fajny obrazek", więc o wiele rzadziej korzystam z RAWów niż w Pentaksie
- do elektronicznego wizjera przyzwyczaiłem się szybko, zwłaszcza, że można sobie wybrać jakie ustawienia/parametry będą wyświetlane
- możliwości indywidualizacji menu i przycisków są duże - już sobie trochę pozmieniałem
- wisienka na torcie: odchylany i przekęcany ekranik - bardzo się przydaje, szczególnie na jesień, jak są ładne grzyby do fotografowania :-)
- druga wisienka na torcie: praca z obiektywami Pentaksa przy użyciu prostego adaptera jest całkiem wygodna
- trzecia wisienka: bateria jest całkiem pojemna i można ładować ją w aparacie przez USB-C

Wady:
- brakuje trybu TAv, z którym tak świetnie się pracowało w Pentaksie - można to obejść ustawiając manualnie przesłonę oraz ISO i tak własnie robię
- uchwyt mniej wygodny niż w K-3
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
- brakuje trybu TAv, z którym tak świetnie się pracowało w Pentaksie - można to obejść ustawiając manualnie przesłonę oraz ISO i tak własnie robię

Nie możesz w trybie M ustawić Auto ISO?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Cytat
Nie możesz w trybie M ustawić Auto ISO?

W sumie mogę I pewnie spróbuję, ale wygodniej mi się kręci rolką z przodu żeby ustawić ISO, niż pokrętłem od czasu.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo napisał/a:
Nie możesz w trybie M ustawić Auto ISO?

Sprawdziłem. Mogę mieć pokrętło ISO ustawione na A, pokrętło czasu ustawione na T - na tylnej rolce mam czas, a przesłonę ustawiam pierścieniem na obiektywie.
Za to korzystanie z aparatu w sposób, który sugeruje jego design, czyli ustawianie ISO i czasu za pomocą pokręteł nie ma wiele wspólnego z rozumem i godnością człowieka - w przypadku pokrętła czasu trzeba albo używać palca wskazującego (czyli zdejmujemy go ze spustu migawki) albo kciuka (zdejmujemy go z wybieraka AF).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach