sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
rychu napisał/a:
pliki JPEG lub RAW mogą być znacznie bardziej kwadratowe niż pliki TIFF lub PNG

A tak a propos "kwadratowe" wiecie dlaczego sołtys Wąchocka orze pole na okrągło? Bo kupił sobie konia z cyrku! [Ba Dum Tss!]
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wydaje mi się, że od czasu wykorzystywania zwierząt do orania roli minęło już trochę czasu, dlatego powinieneś uaktualnić ten dowcip i napisać, że kupił traktor z cyrku.
Swoją drogą ciekawe (by pozostać przy temacie wątku), ile koni mechanicznych ma Mac z procesorem M1.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
ile koni mechanicznych ma Mac z procesorem M1.
wszystkie

Jestem smutny bo mój służbowy maczek z m1 już nie trzyma 7h na baterii tylko 5...
Albo ostatnia aktualizacja go zepsuła albo zacząłem więcej pracować :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, czyli dowcip:
Cytat
- Dlaczego w Wąchocku otwarto Pewex?
- Bo sołtys centa znalazł.
- A dlaczego zamknięto?
- Bo zgubił.
- A dlaczego zabrakło grzebieni w całym Wąchocku?
- Bo przeczesują okoliczne lasy w poszukiwaniu tego centa.


- też raczej nie na czasie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Jestem smutny bo mój służbowy maczek z m1 już nie trzyma 7h na baterii tylko 5...

opiszon, wystarczy zablokować stronę www . gołestwory . pl i wróci do 7h
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Jestem smutny bo mój służbowy maczek z m1 już nie trzyma 7h na baterii tylko 5
A dlaczego smuci Cię 5 godzinny dzień pracy? Komp przystosowuje się do nowych norm unijnych, musisz tylko o tym poinformować kierownictwo. Jeśli zaś nie chcesz wcześniej wracać do domu, to zawsze możesz robić sobie romantyczne spacery nad Wartę i nakarmić łabędzie, mewy, sępy, czy co tam macie w Poznaniu.
I by pozostać w temacie - Accord-foto podaje znakomity sposób na zaoszczędzenie kasy przy zakupie obiektywu:
Jeśli chodzi o obiektywy do aparatów, kolejnym świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest kupowanie ich hurtowo.

Sołtys - u Was nadal jest Pewex?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Sołtys - u Was nadal jest Pewex?

Nie, bo jeszcze nie znaleźli tego centa.

opiszon napisał/a:
mój służbowy maczek z m1

Jak to w ogóle się sprawuje? Coraz bardziej zerkam w tym kierunku
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat


opiszon napisał/a:
mój służbowy maczek z m1

Jak to w ogóle się sprawuje? Coraz bardziej zerkam w tym kierunku

Ekstremalnie dobrze. Szybkie, ciche, zimne.
No ale ciężko mi porównywać z innym współczesnym sprzętem plus to jak się nadaje do pracy ze zdjęciami.
Ja mam MBPro M1 Max 64GB wiec konfiguracja za którą spokojnie można by mieć pewnie kilka sztuk podobnie wydajnych pctów. Ale do pracy mobilnej biorąc pod uwagę zalety termiczne i energochłonność - ekstra
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
MBPro M1 Max 64GB wiec konfiguracja za którą spokojnie można by mieć pewnie kilka sztuk podobnie wydajnych pctów

Bo już z dziesięć lat temu albo więcej słyszałem teorię, że Maca warto kupować 3 generacje do tyłu, gdy stanieje do rozsądnych poziomów, a nadal to będzie wypasiony sprzęt ;) PCty oczywiście "dojechały" wydajnościowo za ułamek ceny, ale nadal w Macu chodzi o ten cały mako-ekosystem (chociaż czasami drażni jego zamkniętość jak w iPhonach mnie denerwowało jaka czasami trzeba się nagimnastykować żeby coś z niego przegrać albo do niego wgrać z PCta)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sołtys, akurat teraz to twierdzenie nie ma sensu. Bo widzę jak się meczą koledzy w pracy z macami ma intelu. Krótki czas pracy, mocno się grzeją itp.
Najdalej w tej chwili co warto brać to 1 generacja do tyłu (M1 zamiast M2 ;-) )
A jak coś z Intelem to po co Mac ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon, miałem na myśli, żeby poczekać, gdy ten, o którym mówisz będzie 3 generacje do tyłu :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sołtys, wiesz, nie trzeba od razu brać MBPro z m1 Max i 64GB ;-) są też tańsze konfigi ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon, MacBook Pro M1 Pro/32GB/512 - taka konfiguracja wydaje się być z kategorii: "i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba" ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Po takim zakupie to pewnie oszczędności ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Po takim zakupie to pewnie oszczędności

Raczej fakturka do kolumny: "koszty" :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tak czy siak wydatek, wszystkiego nie odpiszesz. Ale sprzęt do pracy mniej boli, szczególnie jeżeli dzięki temu jesteś w stanie więcej/wygodniej pracować i jest to namacalny zysk.

Mi się dobrze pracuje, ale sobie do domu w życiu bym nie kupił. Wystarcza mi laptop za 3k.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Mnie w MacBooku Pro M1 14 najbardziej się spodobał ekran. Wrażenie też zrobiło ProMotion jak użyłem gładzika.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Aha, Fotoszop na Air M1 uruchamia się jedną sekundę. Jedną. :evilsmile:
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
U mnie gości Mb air m1 a dzisiaj doleci monit benq. Zobaczymy czy to warte piniendzy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Sprawdziłeś czy montor działa poprawnie z hidipi z makiem?
W chacie mam 4k NEC i śmiga jak wbudowany (można skalować interfejs co ma znaczenie przy 4K), natomiast w biurze jakiś Dell 4k i nie mogę skalować interfejsu, wiec klonuję obraz z laptopa ale z racji że ma inne proporcje to mam czarne pasy po bokach xD.

Da się to ogarnąć appką better display ale z racji że to zastosowanie komercyjne to firma musiałaby kupić (kupiłbym sam ale nie mam pewności że tak mogę używać licencji - prywatnie kupiona do użytku na korpo sprzęcie).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach