Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Również nie spotkałem się z uchwytem poziomym. Wydaje się co najmniej mało praktyczny, chociażby poprzez utrudnienie dostępu do panelu sterowania lampy.
Przy tego typu parasolce, która moim zdaniem jest najgorszym możliwym modyfikatorem światła, równomierne podświetlenie czaszy to najmniejszy problem. Nie wiadomo, czy jest to parasolka transparentna czy refleksyjna, w związku z czym światło w tym przypadku ucieka na boki, do góry, generalnie w każdym kierunku, poprzez co - o ile nie dysponujesz dużym metrażem - dociera w pewnym stopniu, poprzez odbicia, do tematu zdjęcia. O wiele lepszym pomysłem jest modyfikator polecany przez Eizo. Wolałbym jeden taki. niż 3 parasolki z Twojego przykładu.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cóż, dziękuję Wam za szybką weryfikację. Zdjęcia poglądowe dla uchwytu ale dzięki również za ocenę tego typu parasolek, będę omijał z daleka. Ogarnąłem też już zastosowanie różnych trzpieni (w tym z gwintem) w statywach oświetleniowych. Mam już chyba kompletną wiedzę, pozostało kupowanie.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Przyszła lampka yn560 iv rewizja z negatywem w wyswietlaczu. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.Wykonanie jak i sama obsługa bajka.

Martwi mnie tylko jedna rzecz. Czasu tak jakby aparat na nią nie reagował Pentax kr.
Zmieniają wartości przysłony robi tak samo ciemne zdjęcie. Być może to kwestia naumienia się jej. Z Metzem nie było problemów lata temu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
axolotl napisał/a:
Czasu tak jakby aparat na nią nie reagował Pentax kr.
Zmieniają wartości przysłony robi tak samo ciemne zdjęcie.

W tej lampie moc błysku ustawiasz na lampie lub ewentualnie na sterowniku radiowym YN560-TX jeśli lampę masz na statywie i bez konieczności podchodzenia do lampy możesz sterować jej mocą. Z pozycji aparatu nie da się nią sterować i ona nie czai jakie parametry masz ustawione w aparacie. Czyli inaczej mówiąc - trzeba i ustawienia lampy i aparatu dopasować sobie oddzielnie.

Przy okazji mała porada (oczywiście nie zawsze się sprawdzi - wszystko zależy od warunków i tego czego będziesz oczekiwał w danej sytuacji, ale można zastosować jako punkt wyjścia do nauki ustawień): najpierw bez włączania lampy ustaw sobie w aparacie takie parametry i zrób testowe zdjęcie bez lampy, żeby było bardzo bardzo ciemne (dzięki temu "skasujesz" wpływ światła zastanego na zdjęcie). Czyli ustaw niskie, najniższe możliwe ISO swojego aparatu, czas migawki zgodny z synchronizacją błysku aparatu i przysłona w zależności od sytuacji i tego czego będziesz oczekiwał na zdjęciu, ale można wystartować w granicach 4.5/5.6 i następnie włącz lampę - zwykle zaczynam poszukiwanie właściwej mocy lampy na ustawieniu 1/8 mocy no i w zależności co wyjdzie na testowym zdjęciu albo zwiększam moc czyli sprawdzam 1/4 ewentualnie 1/2 (baaaardzo rzadko błyskam pełną mocą) albo zmniejszam moc czyli 1/16. Ewentualnie również czasami delikatnie koryguję przysłoną +/- 1/3EV
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
sołtys napisał/a:
axolotl napisał/a:
Czasu tak jakby aparat na nią nie reagował Pentax kr.
Zmieniają wartości przysłony robi tak samo ciemne zdjęcie.

W tej lampie moc błysku ustawiasz na lampie lub ewentualnie na sterowniku radiowym YN560-TX jeśli lampę masz na statywie i bez konieczności podchodzenia do lampy możesz sterować jej mocą. Z pozycji aparatu nie da się nią sterować i ona nie czai jakie parametry masz ustawione w aparacie. Czyli inaczej mówiąc - trzeba i ustawienia lampy i aparatu dopasować sobie oddzielnie.


Teraz wszystko jasne. Dzieki za info.

Coraz więcej pstryknie i morda sie cieszy jak ładnie wypełnia kadr światłem. Nawet odbitym od sufitu.

Jeszcze jedno zauważyłem i szczerze nie wiem czy tak powinno być. Wzialem wersje negativ. Ciemny wyswietlacz z białymi cyframi. Zauważyłem, ze przy zmianie parametrów mam nierównomierne podświetlenie. Mijają około 2 sekundy i cyferki robią sie bardziej wyraziste. Jakby było opóźnienie w podświetleniu.
Szczególnie przy szybkimi przełączaniu parametrów.

Co sądzicie ?
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Miałbym ostatnie pytanie - czy Stroboss 60 Basic lub jego odpowiednik od Godox'a będzie wystarczający? Odpowiednik Godoxa w opisie ma info, że obsługuje HSS, w sumie Quadralite też o tym pisze. Nie potrafię wyłapać specjalnie różnicy względem wersji Basic a EVO.
PTTL zakładam że musi obsługiwać sterownik - Navigator X ale dopiero w wersji X2, bo zwykły X nie obsługuje...?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A po co Ci HSS lub PTTL w studio?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mam Strobossa 60 Basic i jeszcze nie brakło mi mocy. To spora lampa. Wersje Evo są zasilane dedykowanym akumulatorem, podobno trochę szybciej się ładują od wersji paluszkowej. Nie mam pojęcia jak wygląda obsługa PTTL. Zresztą ta lampa nie obsługuje automatyki błysku, więc sterownik nic tu nie da.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
No dobra .... lampa odesłana, zakupiona u innego sprzedawcy.
Ten typ tak raczej ma, wątpię aby druga sztuka także była wadliwa.

Jedzie do mnie softbox godox ml-cd15. Zobaczymy czy podejdzie do Yongnuo 560.

Zdecydowałem się jednak na sterownik yn560tx ii , fotocela działa swietnie ale nie zawsze chce mieć światło z samego aparatu.

Czy ważna jest jaka wersje tego sterownika wezmę? Każdą podejdzie do Pentaxa?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Każda ze standardową stopką, czyli np. do Nikona i Canona.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Enzo napisał/a:
Każda ze standardową stopką, czyli np. do Nikona i Canona.


Dziękuję ślicznie za odpowiedz.Zatem zamawiam.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Przyszedł sterownik, dopiero teraz czuje pełna satysfakcję z focenia lampowego.

Razem ze sterownikiem przyleciał godox ml-cd15.
Idealnie pasuje do lampy yn560 iv.
Jeśli ktoś szuka fajnego rozpraszacza to polecam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach