user  Dołączył: 27 Mar 2008
jaki dyfuzor
Witam,
który z dyfuzorów będzie lepszy:
http://allegro.pl/item435...x_warszawa.html
czy
http://allegro.pl/item434...ni_softbox.html
zastosowanie amatorskie a lampa sunpak tryzystorowa..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
drugi. pierwszy ci najprawdopodobniej nie wejdzie na lampe...
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
ale wielkosci sa rozne i mozna prubowac dobrac.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Mam taki,jak pierwszy.Nie jest zły(dla mnie).Wady : nie pasuje do innych lamp(używam tylko z AF 500FTZ),jest sztywny,więc nie daje się włożyć do futerałów typu colt razem z aparatem i lampą.Drugi wydaje sie bardziej wszechstronny,choć ja swój już polubiłem i nie tęsknie za "skarpetą". ;-)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
MarWoj napisał/a:
Mam taki,jak pierwszy.Nie jest zły(dla mnie).Wady : nie pasuje do innych lamp(używam tylko z AF 500FTZ),jest sztywny,więc nie daje się włożyć do futerałów typu colt razem z aparatem i lampą.Drugi wydaje sie bardziej wszechstronny,choć ja swój już polubiłem i nie tęsknie za "skarpetą". ;-)


skarpete umiescilem po testach na tym samym poziomie co lightsphere - a do tego jest duzo lzejsza i LS poszedl do ludu.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
skarpete umiescilem po testach na tym samym poziomie co lightsphere - a do tego jest duzo lzejsza i LS poszedl do ludu.

a jak z pracą w wysokich pomieszczeniach? przy pomocy skarpety nie da się chyba zrobić sztucznego sufitu ?
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
opiszon napisał/a:
przy pomocy skarpety nie da się chyba zrobić sztucznego sufitu ?


Zawsze można podkleić folią aluminiową :)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
opiszon napisał/a:
Cytat
skarpete umiescilem po testach na tym samym poziomie co lightsphere - a do tego jest duzo lzejsza i LS poszedl do ludu.

a jak z pracą w wysokich pomieszczeniach? przy pomocy skarpety nie da się chyba zrobić sztucznego sufitu ?


slabiej niz z LS, ale ergonomia wziela gore - dopoki do P nie bedzie lamp z blokada glowicy lampy w kazdym polozeniu dopoty nie wroce do LS.
Czlowiek zamiast skupiac sie na kadrach uwaza, zeby glowica nie przekrecila sie i sloik nie spadl... :)
Chociaz juz mam pomysl na modyfikacje skarpety, tak aby dorobic sztuczny sufit.

[ Dodano: 2008-09-22, 10:13 ]
Kosior napisał/a:
opiszon napisał/a:
przy pomocy skarpety nie da się chyba zrobić sztucznego sufitu ?


Zawsze można podkleić folią aluminiową :)


dokladnie :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kosior napisał/a:
Zawsze można podkleić folią aluminiową :)

hmm, w sumie ciekawy pomysł

pytam bo mam problem - za 2 tyg na prośbę kumpli mam obfotografować pewną branżową "konferencję" (może raczej warsztaty-prelekcje)
akcja będzie się działa na auli uniwersyteckiej - więc sufit wysoko - pewnie nie da się odbić od niego
na siłę nie chcę kupować lightsphera, bo na co dzień, do portretów to odbijanie od sufitu, albo skarpeta bądź mydelniczka powinna wystarczyć raczej?
jeżeli pomysł z podklejeniem skarpety byłby rzeczywiście dobry, to muszę się nad tym szybko zastanowić
poradźcie coś

a może zbudować coś takiego na ten jeden raz ?
http://www.diyphotography...ke-light-sphere
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Ostatnio robiłem zdjęcia na imprezie w klubie dyskotekowym. W mimo, że sufit był czerwony, dało się od niego odbijać, bo był dośc nisko. Zafarbem się nie przejmowałem, bo oddawał klimat tego wieczoru.

Problemy zaczęły się, jak chciałem postrzelać trochę przed klubem. Ale o dziwo, pomógł mi odbłyśnik wbudowany w lampę. Palnik miałem skierowany do góry, a fotki okazywały się dobrze naświetlone.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
opiszon napisał/a:

a może zbudować coś takiego na ten jeden raz ?
http://www.diyphotography...ke-light-sphere


jesli nie bedziesz wstydzil sie wystapic z tym to mozna probowac... bo zbyt profi to nie wyglada :)

Ja ide jednak w strone dyfuzorow materialowych, glownie ze wzgledu na ich mala wage :)
Na pierwszy rzut chcialbym zrobic zlota skarpete oraz wersje bialej i zlotej z sufitem :)

tak offtopowo - to skarpeciaki tez profi nie wygladaja, ale zlewam to :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mazi napisał/a:
bo zbyt profi to nie wyglada :)
nie chodzi o to, żebym profi wyglądał - robię przysługę kolegom z pracy (za darmo) to i nie zamierzam się nadwyrężać finansowo

ale jeżeli skarpeta z folią aluminiową dałaby radę - to wydanie takiej kwoty sobie uzasadnię, tym bardziej, że skarpetę użyję w innych zastosowaniach, oraz:
mazi napisał/a:
ze wzgledu na ich mala wage :)
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
ok, dzieki.. kupiłem skarpete..
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
Możecie napisać co o takim myślicie dyfuzorze ??

Wart jest swojej ceny?? Czy raczej zapomnieć że takie coś istnieje??
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
mic_kas napisał/a:
Możecie napisać co o takim myślicie dyfuzorze ??


Ile użytkowników tyle opini. Jedni mówią, że jest niewiele lepszy od stofena, inni, że gorszy od stofena, a spotkałem się z takimi opiniami, które mówiły, że lepszego dyfuzora nie ma.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Kosior napisał/a:
mic_kas napisał/a:
Możecie napisać co o takim myślicie dyfuzorze ??


Ile użytkowników tyle opini. Jedni mówią, że jest niewiele lepszy od stofena, inni, że gorszy od stofena, a spotkałem się z takimi opiniami, które mówiły, że lepszego dyfuzora nie ma.


napewno nie jest lekki, co przy lampach dostepnych do P jest pewnym utrudnieniem.
Ewidentnie przydalaby sie blokada polozenia palnika.
Zas jesli chodzi o efekty... bardzo fajne.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
mazi napisał/a:
napewno nie jest lekki


oryginał jest :-P
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
o co chodzi z podklejaniem skarpety? o takie coś ? http://www.allegro.pl/ite...j_warszawa.html pokażcie jakieś przykłady uzycia tego bez odbijania od sufitu

[ Dodano: 2009-04-05, 19:43 ]
jak to się ma do tego http://www.allegro.pl/ite...tem_zestaw.html (oczywiście ręcznej roboty)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Najlepsze dyfuzory to podobno ostatnio robi Brawn GP.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matb, najszersze ;-) czy najlepsze to nie wiadomo, ale wielkość robi swoje :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach