Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nikon LS-40 - skaner - czy oplaca sie kupic?
Jak w temacie .....znalazlem aukcje - cena narazie dosc atrakcyjna.....
tylko do malego obrazka 2900 dpi.... ?
kupic nie kupic.....pomocy :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
kupic nie kupic


Podaj cene, to powiem czy warto. Jak za 600-700pln, to jak najbardziej tak.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
narazie jest tak ok 400zl
minolta 5400 poszla za ok 1200...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
minolta 5400 poszla za ok 1200...



Oooo, i to dopiero bylby (i)DEAL...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Prawdę powiedziawszy nie za bardzo widzę sens tego zakupu dla Ciebie Tetenalu. V700 nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie sądzę, by różnica jakości skanów usprawiedliwiała wydatek i wygospodarowanie dodatkowego miejsca na nową zabawkę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - lenistwo i wizja absolutnie fantastycznych skanow :-P
a na serio..... kwestia ladowania i prostowania malego obrazka...tym samym ostrosci itd...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a na serio..... kwestia ladowania i prostowania malego obrazka...tym samym ostrosci itd...


Zapomnij, plaszczaki maja duzo wieksza glebie, jest z tym duzy problem w dedykowanych...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
jest z tym duzy problem w dedykowanych...
- ale dedykowne maja inne ramki...... :roll:
kurde chyba sobie zakupie zestaw z tej strony:
http://www.betterscanning...deringinfo.html
 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
Fafniak, kupiłeś zestaw z http://www.betterscanning...deringinfo.html ? Jak sie spisuje? Pytam bo chcę kupić V700 do skanowania małego obrazka ( 2000 slajdów ) i zastanawiam się czy warto,czy może wybrać LS-50 (V ED). Do tej pory byłem za V700 bo szybciej jest załadować 12 slajdów na raz, niż skanować po ramce na V ED.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sebikolo, - sprzedalem v700 i kupilem...... cos bardzo fajnego.... :mrgreen:
 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
czyli jak rozumiem uznałes, że v700 nie nadaje się do małego obrazka? nie polecasz?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
czyli jak rozumiem uznałes, że v700 nie nadaje się do małego obrazka? nie polecasz?
- calkowicie odwrotnie - nadaje sie......naprawde
natomiast trafila mi sie okazja kupienia czegos uzywanego za bardzo przyzwoite pieniadze..... :mrgreen:
 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
Fafniak, ale jestes tajemniczy :-) ale jak rozumioem udawało Ci się uzyskiwac ostre skany slajdów z V700?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
natomiast trafila mi sie okazja kupienia czegos uzywanego za bardzo przyzwoite pieniadze..... :mrgreen:

Zgaduję - LS 9000 ED? :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
piotrecius napisał/a:
Zgaduję - LS 9000 ED?

Minolta Multiscan Pro
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
piotrecius napisał/a:

Zgaduję - LS 9000 ED? :-)
Minoltę Dimage Scan Multi PRO. :-P
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Fajny sprzęt :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Nikon LS-40 (aka Coolscan IV ED)

Nie bede zakladal nowego tematu, wiec krotko co mnie boli (poza tym wszystko mi sie podoba):
1. Dlaczego soft Nikona i Silverfast, gdy wloze negatyw i chce zeskanowac jako slajd, nie potrafia znalezc wlasciwie klatek? Uniemozliwia to wykorzystanie metody alkosa
2. Vuescan owszem, radzi sobie ze skanowaniem jako slajd, bez problemu odnajduje klatki, tyle ze skany nie sa linear, maja swietna ekspozycje, histogram w srodku, nie sa ciemne (a powinny) i jak odwracam krzywymi alkosa to mam histogramy upakowane po lewej, a wyciaganie wiadomo pogarsza jakosc
3. W silverfascie ponoc moge zeskanowac na linear, tyle ze nie moge odnalezc wlasciwie klatki, zostaje dopasowanie poczatku dla kazdej klatki lub reczny podajnik. Na domiar zlego od pewnego czasu wybranie opcji pozytyw i wcisniecie preview zawiesza mi ten program.
4. Nikon Scan jest bardzo fajny, podoba mi sie wszystko, tylko gdyby mi tak minimalnie swiatel nie ucinal, wowczas zostawilbym caly inny soft i normalnie skanowal negatyw jako negatyw. Jak ktos zna sposob przesuniecia histogramu zeby nie ucinal swiatel, to chetnie go poznam
5. Kazdy program w czyms jest fajny. Najlepiej, gdybym mial wykrywanie klatek i automatyke jak w Vuescan, opcje zapisu obrazu jak silverfast, a mimo wszystko latwosc obslugi jak Nikon Scan.. ale nie mozna miec wszystkiego...

Tymczasem choroba "skaner" trwa. Przeciez to sa tak nieistotne czesto niuanse, ze mozna smialo o nich zapomniec, jednak choroba nakazuje szukac perfekcji barw, histogramu i czego tam jeszcze.. bez sensu.. glupia cyfra i tu daje znac o sobie..
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
w Vuescanie musisz ustawić 48bit RAW file i wybierasz czy tiff czy dng (osobiście uważam że lepiej tiff, bo dng photoshop otwiera w camera raw)
Wtedy masz linear tak jak trzeba. Możesz mieć nie odpowiednią wersję vue - tylko pro daje tą możliwość.

(możesz mieć też źle skrakowane demo - bywa że niby wszystko ok i jest pro wersja a jednak raw'y np. nie działają)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
guerilla, wybawicielu! :-D

Zostala ostatnia kwestia.Przy zapisie jako RAW nie uwzglednia ICE. Czy mozna wymusic zapis RAW ale po wykonaniu ICE?

[ Dodano: 2009-03-14, 17:09 ]
Chyba znalazłem..

Raw output with: (tu trzeba wybrać Save zamiast Scan)
w efekcie dostajemy piękny, liniowy, oczyszczony negatyw :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach