gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
To ciekawe , bo w tabeli jedynie przy Mandrivie ( ale 2006 ) zaznaczono "Full tested and working " .
A czy w V350 da się ten problem ominąć ładując film ręcznie , czy tylko skanowanie z automatem ?
PS. Próbowałeś na najnowszym iscan-2.23.0-3 , ostatnio często wychodzą nowe wersje , może coś poprawili ?
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
Nie bardzo jest jak załadować ręcznie film do V350, problem wydaje się być w sterowniku, bo iscan i xsane wypluwają to samo tzn. różnokolorową mozaikę. Normalnie to wygląda tak że film jest wciągany, coś tam skanuje a wynik to pasek kropek i ciapek.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Myślałem że nie wciąga filmu . Ale jak ładuje to powinno byc w porządku , a jak instalowałeś iscana - bo może to problem w plikach konfiguracyjnych , które trzeba trochę zmodyfikować ?
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
pobieram z tej stronki http://www.avasys.jp/lx-bin2/linux_e/scan/DL1.do rpm-y i instaluje,
jeśli chodzi o konfiguracja to może faktycznie - tylko, że nie wiem jakie pliki, gdzie i co...
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
To jeszcze pasuje dopisać (jeśli nie ma ) w pliku /etc/sane.d/dll.d/dll.conf epkowa
a w pliku /etc/udev/rules.d/45-libsane ( albo coś podobnego z nazwą libsane na końcu - różnie to jest w dystrybucjach ) dopisujemy
# Epson Perfection v350
SYSFS{idVendor}=="04b8", SYSFS{idProduct}=="012f", MODE="664", GROUP="scanner"
W menadżerze uzytkowników trzeba dodać siebie do grupy "scanner"
zrestartować komputer ( albo odpowiednie usługi ) .
Te wpisy robimy z konta root .
Pisałem z pamięci , gdzieś w sieci jest opis dokładnie na Mandrivę jak znajdę to wrzucę .
A i jeszcze w /etc/sane.d/epson.conf odznaczyć usb i dopisać ID .
Tu jest opis dla V200 - trzeba tylko pamiętać o zmianie ID i tam gdzie jest usb 0x4b8 0x012e (V200 ) zamienić na usb 0x4b8 0x012f
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
Dzięki - poćwiczę dziś w domu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach