wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Tutaj fotka z prawej na szafie był a YN460-II i paliła w ścianę/sufit, z lewej na podłodze Pentax 540 w sufit a odbłyśnik w stronę modelki.



Tutaj zdjęcie mimi ten sam układ ale zdjęcie z góry czyli YN 460-II na godzinie 11 a Pentax 540 na 4:15 :)

 
opit  Dołączył: 27 Gru 2008
Mam tą lampę YN-460 od około roku.
Lampa idealnie spisuje mi sie przy portretach itp. Kupiłem ją ze względu na regulację mocy i wbudowaną fotocelę (wyzwala na pierwszy lub drugi błysk).
U mnie wyzwalana jest zawsze radiowo.
Jedyny problem jaki z nią mam to, że na świeżo naładowanych akusach lubi się wyłanczać na początku. Muszę wykonać kilka błyśnięć, aby ta dolegliwość ustąpiła. Poprostu włanczam lampę, wykonyję błysk i się wyłancza.
Tu np. oświetla tło:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
opit, a gdzie ją kupiłeś? Jest może do kupienia w Polsce (wersja II)?

P.S. wyłącza ;-)
 
opit  Dołączył: 27 Gru 2008
Kupowałem na eBayu oczywiście.
 
_basta_  Dołączył: 13 Lip 2008
wieja, - jak ta lampa "widzi" wbudowaną?
Czy trzeba ją specjalnie ukierunkowywać aby się wyzwoliła?
Jaki jest zasięg tego "widzenia"?
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
_basta_, widzi poprzez fotocelę umieszczona z przodu lampy - pod czerwoną szybką. Czy trzeba ukierunkowywać zależy od mocy błysku [wbudowanej] lampy która ma YN 460-II wyzwolić, ilości światła zastanego i pomieszczenia (sposobu rozchodzenia się w nim światła). W mocnym dziennym świetle i 540 nie zabangla. Mógłbym porównać YN 460-II z 540 pod tym kątem, tylko Tobie to nic nie pomoże poza wiedzą która lampa jest czulsza.
 
_basta_  Dołączył: 13 Lip 2008
wieja, - dzięki.
Moje pytanie bierze się stąd bo gdzieś wyczytałem (dotyczyło to wcześniejsze wersji - nie wiem jakiej), że fotocela umieszczona jest w obudowie palnika. Wymagało to bezpośredniego widzenia lampy wyzwalającej. Czy w normalnych warunkach domowych w pomieszczeniu max. 5/5m wyzwoli od światła odbitego z lampy wbudowanej?
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
_basta_, opisz jak bardzo chcesz "schować" YN 460-II to spróbuje ale w pomieszczeniu około 4x4. Problem Qrcze polega na braku możliwości manualnego sterowania lampa wbudowaną. Chyba że posłużę się 540 z ustawiona mocą zbliżoną do wbudowanej lampy.
 
_basta_  Dołączył: 13 Lip 2008
Hmm.. nie bardzo Cię rozumiem co do tego ma manualne sterowanie wbudowanej lampy. Zrób normalne zdjęcie wbudowaną lampą, ustaw YN tak aby fotocela nie widziała bezpośredniego błysku tylko odbite od ściany. Czy wyzwoli?
Będę wdzięczny!

[ Dodano: 2010-02-11, 17:34 ]
Oczywiście palnik YN w sufit.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Wbudowana lampa wygeneruje pomiarowe przedbłyski które za wcześnie wyzwolą YN 460-II Ot cały problem
 
_basta_  Dołączył: 13 Lip 2008
Nie prawda. Ta lampa ma S2, co powinno wyzwolić po błysku pomiarowym.

[ Dodano: 2010-02-12, 11:26 ]
http://www.wiejaczka.pl/t...owej-yn-460-ii/ :

Slave Mode S1 fotocela, na pierwszy błysk,
Slave Mode S2 fotocela, na drugi błysk (P-TTL, TTL)
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
_basta_, problem polega na braku miarodajności takiego pomiaru - nie wiadomo czy lampa wbudowana będzie palić z mocą LP 0.5 czy LP 17
 
_basta_  Dołączył: 13 Lip 2008
Wybacz upierdliwość ale zakładam, że jesli podtrzymujesz rozmowę to chcesz pomóc.
Mam pewną idee fixe i dlatego Cię nagabuję. Kupienie tej lampy dało by mi czas na dozbieranie do "prawdziwej". Z naszej rozmowy, jak dotąd, nie dowiedziałem się czy YN w ogóle reaguje na błysk odbity z wbudowanej w jakichkolwiek warunkach. Jeśli tak to ustaw wysokie ISO np. 1600, pełny otwór, wieczorem przy normalnym oświetleniu żarówkowym w pokoju 4/4m, jak pisałeś wyżej. YN na S2 ustawiona tak aby nie widziała bezpośredniego błysku. Jeśli wyzwoli - to super, jeśli nie to zmniejszaj ISO lub przysłonę aby zwiększyć siłę błysku wbudowanej. Przy jakiej kombinacji wyzwoli? Jeśli nie, to cała moja idde fixe jest o kant d... . Da mi to ocenę czułości fotoceli wystarczającą do moich potrzeb.
Pozdrawiam!
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
_basta_, wygląda to tak że dla f2.8 t1/60 iso 1000 model 1m od ściany, aparat 1m od modela, lampa tuż za aparatem. Czyli światło odbite pokonuje około 4m.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
_basta_, S2 czyli na drugi błysk wcale nie musi oznaczać że wyzwoli w P-TTL, TTL

Błysków pomiarowych jest więcej.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
no_name, w/g opisu Chińczyków S2 to tryb pomijania błysków pomiarowych (iTTL, eTTL, pTTL, ADI TTL).
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Gdyby kogoś interesowało Test fotoceli lampy błyskowej YN 460-II
 
_basta_  Dołączył: 13 Lip 2008
wieja napisał/a:
Czyli światło odbite pokonuje około 4m.

Jestem rozczarowany - rozumiem, że z większej odległości nie wyzwoli od światła odbitego.
Czułość fotoceli jest za mała - oczywiście dla mnie.
Dziękuję bardzo!

no_name napisał/a:
Błysków pomiarowych jest więcej.
- gdzie to wyczytałeś?
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
_basta_, nie testowałem innych fotocel ale myślę że to nie jest zły wynik - myślisz że są jakieś "czulsze" fotocele ?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
_basta_, fotocela ma 2 funkcje - jak Ci brakuje odbiorników/padnie odbiornik radiowy można się nią poratować oraz jak jakiś fotograf na imprezie jest wyjątkowo upierdliwy i Ci non stop chamsko wchodzi w kadr tudzież popycha - ustawiasz pełną moc i patrzysz jakie mu ładne przepały wychodzą na zdjęciach z lampą :mrgreen: Do ich spełnienia nie musi być super czuła ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach