piotrek_t  Dołączył: 21 Kwi 2010
Mam taką ładowarkę GP PB60 http://www.gpbattery.pl/index.php?iid=165 i zamierzam sobie do niej dokupić Sanyo Eneloopy. Czy może lepiej ją sprzedać i kupić TechnoLine BC-700?
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
piotrek_t napisał/a:
Czy może lepiej ją sprzedać i kupić TechnoLine BC-700?
Pewnie tak. :lol:
 
piotrek_t  Dołączył: 21 Kwi 2010
Bo? Zła jest do tych akumulatorków czy co?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
BC-700 jest uniwersalna i ma większą funkcjonalność a GP PB600, wg instrukcji, ograniczona jest do jednego określonego typu akumulatorów.
 

anai  Dołączyła: 12 Maj 2010
argawen napisał/a:
Dlatego pomysł z dodatkowym koszykiem na zwykłe paluszki, w K-7, jest jak najbardziej trafiony
A co byście polecili jako zamiennik D-Li90 do k-7?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ktoś policzy ile koleś ma Eneloopów? :mrgreen:
http://vimeo.com/10506244
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
47 :>
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
52 ?
:mrgreen:
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Witam :D niedługo czeka mnie zwiedzanie stolic Europy więc chciałbym się zabezpieczyć od strony zasilania :) Chciałbym zmieścić się z ładowarką i akumulatorkami w 100zł ( czeka mnie jeszcze zakup polarka). Jestem ciekaw czy jestem w stanie dostać coś przyzwoitego.
Jestem ciekaw czy takie coś jest warte zachodu ? http://www.euro.com.pl/la...html#content_3c
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Nie lepiej dołożyć parę złotych i kupić Taki zestaw?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
andybond, dobrze gada. Potem już tylko będziesz dokupować kolejne eneloopy w miarę rosnących potrzeb, bo o ładowarkę nie będziesz się musiał martwić :-)
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Właśnie dlatego chciałem się zapytać ;) kupie już tą drugą aukcję bo wątpie by 4 akumulatorki starczyły. Tylko mógłbym się dowiedzieć jaką mają pojemność bo nigdzie nie pisze : :-o
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Eneloopy mają 2000mAh. Ale to przy ich jakości, nie wiele znaczy. Lepiej IMHO mieć Enelopa niż coś innego z "metką" 2700mAh. ;-)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
So Seductive napisał/a:
Tylko mógłbym się dowiedzieć jaką mają pojemność

Eneloopy :?:
2Ah
ale te 2Ah dają więcej IMHO niż 3Ah w normalnych akumulatorach, bo się nie rozładowują, więc nie tracą samoczynnie prądu

chyba że potrzebujesz ich do lampy i zużywasz akumulatory podczas 1 wieczoru ;-)

[ Dodano: 2010-06-23, 11:13 ]
SeizeThePicture napisał/a:
Eneloopy mają 200mAh

jedno zero ci zjadło :-P
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Eneloopy mają 2000mAh i starcza.
Na wyjazd polecam jako zabezpieczenie jeden komplet baterii Energizer Ultimate Lithium :idea:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
opiszon, a Tobie się przecinki przesuwają ;-)
PS. Już poprawiam!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SeizeThePicture napisał/a:
opiszon, a Tobie się przecinki przesuwają ;-)

nic mi się nie przesuwa - wolę operować normalnymi jednostkami

jakoś tak mam, że jak widzę 2000mAh to jest to dla mnie zbędny nadmiar i marnowanie znaków (także farby na ogniwach) skoro to jest dokładnie 2Ah

co innego taka pojemność 1999mAh - wtedy to jest dokładnie tyle samo znaków co 1.999Ah a pomylić się trudniej

jakoś tak nawykłem do upraszczania jednostek
zboczenie absolwenta Wydziału Fizyki :?:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
opiszon, magia liczb dla reklamowców.
2000 wygląda na więcej niż 2k :idea:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Marketing to raczej za dużą przepaścią leży od fizyki i od jednostek fizycznych. A czy zboczenie opiszon? Pewnie tak, ale podyktowane zdrowym rozsądkiem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
JackDeJack napisał/a:
2000 wygląda na więcej niż 2k :idea:

wiem

2000mAh to 7 znaczków, a 2Ah to tylko 3 znaczki

tylko mam wrażenie że się cofamy powoli do epoki handlu wymiennego -> koraliki i te sprawy, 7 znaczków to lepiej niż 3 znaczki (bez wnikania w treść)
:-x

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach