WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
number2express napisał/a:
Taki aparat nie pozostawia mi wyboru.

Filtry nakręcane na obiektyw tez nie pozostawiają Ci wyboru? Wprowadzasz korektę 1/2 działki i tyle...

[ Dodano: 2010-08-25, 09:07 ]
number2express napisał/a:
Ogólnie system pomiaru światła padającego

Odbitego jak już...
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
WuWu84 napisał/a:
Odbitego jak już...

jou, sorry, wcześnie jest :-P
edit poszedł.

[ Dodano: 2010-08-25, 09:30 ]
WuWu84 napisał/a:
Filtry nakręcane na obiektyw tez nie pozostawiają Ci wyboru? Wprowadzasz korektę 1/2 działki i tyle...

prawdę mówiąc nie używam.
Jasne że korekta pół działy to nie problem, ale czasem w ferworze walki się zapomni.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
number2express napisał/a:
Jasne że korekta pół działy to nie problem, ale czasem w ferworze walki się zapomni.

Zapomnisz raz przy ważnych zdjęciach i będziesz pamiętał do końca życia :evilsmile:

Chociaż tu i tak tragedii nie będzie bo niedoświetlenie o pół działki, bez trudu wyciągniesz.

 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
3/5
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
tatsuo_ki napisał/a:
3/5

Mam za karę napisać całą stronę 3/5? :-P Przeważnie ekspozycję zmienia się w kroku 1/2 lub 1/3 biorąc pod uwagę, że mam cyfre wole wziąć korektę 1/2 niż 2/3.
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
WuWu84 napisał/a:
Chociaż tu i tak tragedii nie będzie bo niedoświetlenie o pół działki, bez trudu wyciągniesz.


no niby żaden problem, ale lepiej nie naciągać tego. Przy tak ostrej obróbce, jak moja, może się wiele wydarzyć w niektórych partiach obrazu przez te pół działki.
Nawet jesli to przesada, to wolę dmuchać na zimne póki mam wybór.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
3/5
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:
3/5

Czy wiesz, że się mylisz? :-P
Zależność ta nie jest liniowa. Oblicz logarytm z 1,43 (100/70) przy podstawie 2 - to będzie ilość działek straty.
Strata będzie 0,52ev...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Ti pacz marucha, Ti możesz mieć rację... ja głupi prostą proporcją się chciałem wykpić... ta nieliniowość zawsze mnie w pole wyprowadza... najśmieszniejsze, że to nie pierwszy raz... chyba się nigdy nie nauczę...
ależ wstyd :oops:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wydaje mi sie wiec, ze odpowiedznio o ~0.5 EV sa podbite czulosci na matrycy w stosunku do klasycznej lustrzanki. Czyli np. szumy na ISO 400 w aparacie z polprzepuszczalnym lustrem beda odpowiadaly ISO 560 w aparacie z ta sama matrycem i lustrem podnoszonym, a ISO 800 da nam obraz jak na ISO 1100.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
tatsuo_ki, spoko 8-)
Napisałbym, że najwyżej postawisz krzynkę piwa, ale dość daleko masz do Krakowa...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
marucha napisał/a:
Strata będzie 0,52ev...

Yeah, napisałem, że na oko 0.5, więc moje oko mieć prawda :-D
Niestety w teście poszło to nieszczęsne "prawie 1/3 EV" i już pewnie rozpleniło się po forach jak internet długi i szeroki :-/
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
marucha aś zabłysną ;-) Ty to jednak masz łep. bEEf jak w sieci poszło 1/3 EV to już tak zostanie nie ma rady. :evilsmile:
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
po przeczytaniu info. o a33 i a55 pierwsze co mi przyszło na myśl to "kompakt w budzie lustrzanki" , nie bardzo rozumiem czemu ma służyć taka przebieranka, to zresztą nie pierwszy chwyt m. ......pamieta ktoś takie auto jak Opel Manta ?...... no własnie, super sportowy look ze środkiem z taniego auta dla mas.
Chyba że chodzi o fotografów, którzy maja dość analizowania ustawień w swoim lustrze, a paradowanie z kompaktem to dla nich obciach..........
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
b-bar01 brak podnoszonego lustra = cicha praca. Po co? Dziwne pytanie wszak na tym polega postęp szuka się nowych pomysłów nowych rozwiązań czegoś co przyciągnie klientów i napędzi sprzedaż.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Sony pewnie w reklamach będzie głosić że tradycyjne lustrzanki są za głośne, a w telewizyjnej będzie młoda nowoczesna mama fotografować śpiące dziecko + obowiązkowe bańki mydlane.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Eldred napisał/a:
+ obowiązkowe bańki mydlane

pędzące z szybkością helikoptera lecącego nad górami...
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Żaba napisał/a:
brak podnoszonego lustra = cicha praca. Po co? Dziwne pytanie wszak na tym polega postęp szuka się nowych pomysłów nowych rozwiązań

w takim razie .... po co było robić podnoszone lustro ??
liczy się kasa, a takie rozwiązanie jak w a33 czy a55 to duża oszczedność, a wmówić klientom można wszystko, tymbardziej że cena ich zaczyna się od 3000 pln :-) ..... i tu sie pojawia pytanie ....po co ?? mając na uwadze pojawienie sie za chwilę K-5 lub K-r
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nieruchome lustro nie "kopie" przy robieniu zdjęcia :idea:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Z tym kopaniem to jest jakiś mit, może na statywie przy 200mm i górę klapnięcie lustra ma znaczenie ale po za tym to nie wiem, nawet na 634n mi klapnięcie nie przeszkadzało. A obecnie w 5d tym bardziej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach