chonza  Dołączył: 29 Kwi 2007
AF-540 FGZ czy AF-360 FGZ ???
Witam wszystkich. Jako nowicjusz pozwolę sobie zadać takie pytanie : jaka jest tak naprawdę znacząca różnica w tych lampach (oprócz ceny:)) czy do poczatkującej zabawy z fotografią wystarczy 360 , czy też za jakiś czas bedzie czegoś brakować co na 540-tka.
Dzięki
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a gdzie chcesz kupic 540?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
chonza napisał/a:
czy do poczatkującej zabawy z fotografią wystarczy 360
Wystarczy.
Jedyna różnica dla początkującego, to że 540 ma obracany palnik w obu płaszczyznach( góra i na boki). FGZ 360 tylko w jednej, do góry.
 
chonza  Dołączył: 29 Kwi 2007
... i to mi wystarczy - pozostaję przy 360 :)

[ Dodano: 2007-05-09, 17:54 ]
l_uka 540 można kupić tu: http://www.pstryk.pl/opis.php/5609 jesli to nie ściema ...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
chonza, oczywiście są jeszcze inne różnice, ale dla kogoś, kto zaczyna zabawę z fotografią, są chyba na razie zbędne.

[ Dodano: 2007-05-09, 17:57 ]
chonza napisał/a:
jesli to nie ściema
Mają raczej tylko na stronce. Posucha jest z FGZ 540. Sam sprowadzałem zza wielkiej wody.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Wedłóg mnie podstawowa różnica między 360, a 540 to moc lampy, a co za tym idzie zasięg.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
między 360, a 540 to moc lampy
o tym nie pisałem, bo chyba wiadomo.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen, jeżeli padło pytanie o różnice to chyba nie wiedomo ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
jeżeli padło pytanie o różnice to chyba nie wiedomo ;-)
Hm...możliwe, dobrze że dodałeś tą różnicę.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Pytanie - jak bardzo roznia sie w pracy lampy Pentax'a AF-330 od AF-360? Na oko podobne...
330-tka potrafi byc bardzo tania na rynku wtornym... Gdzie haczyk?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
lampy Pentax'a AF-330 od AF-360? Na oko podobne...
330-tka potrafi byc bardzo tania na rynku wtornym... Gdzie haczyk?
330 nie ma PTTL.
 
chonza  Dołączył: 29 Kwi 2007
... i regulowanej głowicy ....
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A mnie to interesuje, czy jakieś lampy Pentaxa mają błysk stroboskopowy?
 
MarcinJ  Dołączył: 05 Kwi 2007
tak mają stroba sie nazywa błysk modelujacy, wyzwalany guzikiem testu ale nie wiem czy sie da robic zdjecie i błyskac w trybie modelujacym, zreszta chyba raczej nie potzrebne co?? słuzy tylko do zorientowania sie jak sie rozloza cienie, bajer przezemnie nie uzywany, co do pytania chyba polecałbym bardziej 540 bo ma palnik obracany w 2 plaszczyznach a 360 nie i to ją dyskwalifikuje moim zdaniem, w cenie 360 jest przeciez sigma dg 500 super i palnikiem mozna krecic jak sie chce i moc porownywalna do 540 sena ponizej tysia, jak masz mozliwosc sprowadzenia lampy to kup 540, ja kupilem nowa z HongKongu za niecale 1000zł
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
MarcinJ napisał/a:
nie wiem czy się da robic zdjecie i błyskac w trybie modelujacym

nie da sie :-( , a stroboskop jest uzyteczny np. przy fotografowniu bardzo szybko poruszajacych sie przedmiotow
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
stroboskop jest uzyteczny np. przy fotografowniu bardzo szybko poruszajacych się przedmiotow
Nie pisz głupot Piotr_luk. Jak stara rzuciła we mnie czajnikiem, to żaden stroboskop nie pomógł.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Ile kosztują (kosztowały) 540?
1700-1900 złotych polskich.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
MarcinJ napisał/a:
tak mają stroba się nazywa błysk modelujacy, wyzwalany guzikiem testu ale nie wiem czy się da robic zdjecie i błyskac w trybie modelujacym, zreszta chyba raczej nie potzrebne co?? słuzy tylko do zorientowania się jak się rozloza cienie

Chyba się nie zrozumieliśmy (albo ja nie rozumiem odpowiedzi :-P ). Pisząc błysk stroboskopowy miałem na myśli kilka błysków pod rząd z ustaloną częstotliwością i ilością, wykonywanych podczas naświetlania jednego zdjęcia.
http://img63.imageshack.u...mgp7691xxt5.jpg
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
Nie pisz głupot Piotr_luk. Jak stara rzuciła we mnie czajnikiem, to żaden stroboskop nie pomógł.

Eeee tam, jak stara, to i czajnik za szybko nie leciał
A wracając do tematu, to światło modelujące chyba troszkę straciło na znaczeniu w dobie cyfranek
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
A mnie to interesuje, czy jakieś lampy Pentaxa mają błysk stroboskopowy?

Tak, AF500FTZ to ma, nazywa sie w niej "multiple burst", to poprzednik AF540FGZ - bardzo dobra lampa, tyle, ze bez P-TTL.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach