Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Myślę, że chodzi też o to, że Sony wiedziało, ze początkujących zachęci takimi p***** jak video i uchylne ekraniki, a po jakimś czasie amator zobaczy co to stałka i mała go, i rozejrzy się za stałkami,
lepiej wtedy żeby kupił nową stałkę od nich niż starą minoltę na allegro czy ebayu.

Co do dziwnych decyzji, to mnie dziwi 35/2.4, dlaczego nie 1.8 tak jak wszyscy? przecież to stałka skierowana (przynajmniej budową i ceną) do amatorów i do osób zainteresowanych wejściem w system.
Nie przekonują mnie argumenty typu: "wolę ostre 2.4 niż mydło na 1.8", bo przecież zawsze można przymknąć a chodzi też o marketing, zresztą inne 35/1.8 nie są aż tak tragiczne na 1.8.
Żeby jeszcze to szkiełko było dużo mniejsze niż 35'tki z innych systemów, np. naleśnik, to bym rozumiał.
Wolałbym używane 40/2.8 niż takie 35/2.4.

Po za tym ciekawie się robi w tym systemie (Pentax) i w ogóle w aps-c :-) (ale to już nie w tym temacie).
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Eldred napisał/a:
to mnie dziwi 35/2.4, dlaczego nie 1.8 tak jak wszyscy? przecież to stałka skierowana (przynajmniej budową i ceną) do amatorów i do osób zainteresowanych wejściem w system.


Bo 1,8 kosztowałoby 50% więcej i mało kto by na niego zwrócił uwagę?

Czemu kitowe obiektywy mają światło 3,5-5,6, a nie 2,8?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No tak, znów teorie że Nikon, Sony i Nawet canon (nie tak tanie bo za ok 1100zł 35/2 ale z wbudowanym silniczkiem i pełnoklatkowe), dopłacają do swoich 35'tek? eot..
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sołtys napisał/a:
obecnie nie ma takiej opcji, żeby wypuścić jakiś produkt bez baaaaaaaaaaardzo dogłębnej analizy marketingowej, zwłaszcza w przypadku tak dużych firm
dochodzi do tego kwestia strategii firmy, potyka ryzyka itd. , a jak historia pokazuje to wyniki rzeczonych badań też potrafią być błędne.

Eldred napisał/a:
Co do dziwnych decyzji, to mnie dziwi 35/2.4, dlaczego nie 1.8 tak jak wszyscy?
a od kiedy pentax robi szkła jak wszyscy? vide 77, 40 pancake, właściwie cała seria limited. Skąd więc zaskoczenie?

Pentax nie jest wielkim graczem więc szukani swojej niszy - limited'y to właśnie taka nisza, ot Pentax robi szkłą oparte o odmienną filozofie. Swoją drogą podejrzewam że na plastikowej wydmuszce 35/2.4 zarobią krocie. Eldred podejrzewam że policzyli sobie, że więcej globalnie zarobią sprzedając taniej słabsze szkło.

Co do ceny szkieł na rynku to Samyang pokazał wyraźnie jakiego rzędu wielkości jest koszt produkcji i jej opłacalność dla szkła klasy 85/1.4 które jak wiadomo jest horrendalnie drogie ;-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Co do ceny szkieł na rynku to Samyang pokazał wyraźnie jakiego rzędu wielkości jest koszt produkcji i jej opłacalność dla szkła klasy 85/1.4 które jak wiadomo jest horrendalnie drogie ;-)


A Sigma pokazała, ze dodanie AFa do tej klasy szkieł, pozwala na podyktowanie ceny o 4 razy wyższej :-) Jestem w stanie założyć się o flache dobrej wódki, ze marża Sigmy na jednym szkle jest co najmniej 10 krotnie większa od marży Samyanga.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Eldred napisał/a:
Co do dziwnych decyzji, to mnie dziwi 35/2.4, dlaczego nie 1.8 tak jak wszyscy?
35/1.8 Sony jest tylko do aparatów APS-C a 35/2,4 Pentaxa kryje pełną klatkę. W dodatku silnik SAM nie został pomyślany zbyt dobrze. Żeby wyostrzyć ręcznie trzeba przełączać suwakiem na obiektywie. Nie działa automatyczne wysprzęglanie tak jak z obiektywami na śrubokręt.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Sebastian napisał/a:
Jestem w stanie założyć się o flache dobrej wódki, ze marża Sigmy na jednym szkle jest co najmniej 10 krotnie większa od marży Samyanga.
kto wie, pytanie kto sumarycznie na tym lepiej zarabia :lol: bo podejrzewam że Samyangów sprzedaje się więcej :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Z artykułu na jaki się natknąłem w necie wynika że α33 i α55V co prawda mają pewne rozwiązania ale lepiej ich nie używać :mrgreen:
LINK
Jednym słowem aparat najlepiej się sprawuje gdy jest całkowicie wyłączony albo przynajmniej ma wyłączoną stabilizację ;-) Czyli nie zawsze to co nowe musi być lepsze :-(
 
liggy  Dołączył: 29 Kwi 2009
andybond napisał/a:

Jednym słowem aparat najlepiej się sprawuje gdy jest całkowicie wyłączony


Miesiąc minął, trzeba trochę odświeżyć.
Oczywiście znaleziono już sposoby na grzejącą się matrycę: http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=34190 ;-)
Poza tym, z tego co wiem, przypadłość dotyczy nie tylko soniaków, ale i wszystkich producentów. Często w większym stopniu. Przyglądam się A55, jako małej i lekkiej lustrzance(?) jako uzupełnieniu, bo przynajmniej na razie - nie zastąpieniu Pentax'a. Powód to GPS i wygodne kadrowanie na LCD. Akurat potrzebuję tych dwóch rzeczy. Jeśli dodać możliwość podpięcia 35/1.4 i 135/1.8, robi się całkiem ciekawy zestaw. EVF mnie nie przeraża. Użytkuję cały czas R-1 i myślę, że wyświetlacz tego typu ma więcej zalet, niż wad. Trzeba jeszcze trochę poczekać na więcej sampli z tej puszki. Jeśli inżynierowie minolciarze nic nie schrzanili, to kto wie??? :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach