gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ja już wiem skąd nasz Marco Polo wziął fakturę na okleinę do K-01 !
Po prostu żona mu spodnie sztruksowe do pracy naszykowała :-P
http://www.fotopolis.pl/o...ax-k01-Marc.jpg
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
rychu napisał/a:
Jestem ciekaw reakcji wyznawców "P" i nie tylko na jego temat - jestem na 100% pewien, iż suchej nitki by nie zostało, a śmiech rozchodził by się po sieci przekraczając barierę prędkości, przekroczoną nie tak dawno za sprawą ACTA.

Oczywiście! Często używam Canonów, ale byłbym pierwszym, który wyśmiałby taki aparat z napisem Canon, bo dla mnie bez DA limitedów nie ma już właściwie żadnego sensu, kiedy w pentaksie z DA limitedami trudno mi dopatrzeć się jego zalet w porównaniu do lustrzanek tzw entry-level :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Co by nie powiedzieć, to znowu Pentax namieszał. Popatrzcie na aptecznych i liczbę komentarzy pod spodem. :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Gdy tak sobie pomyślę o idei aparaciku, to nie jest głupie. Facet z Kanady sensownie mówi: jedyny bezlusterkowiec do którego bez przejściówek podepniesz systemowe szkła.

K-01 - idealny aparat nr 2 dla posiadacza Pentaksa. Taki aparat dla żony. Narzędzie perswazji służące zakupowi nowych limitedów ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Benek,
Cytat
Po prostu wnerwia mnie czyszczenia szkieł w okularoach po każdorazowym przytknięciu do nich tłustej gumy wizjera
najpierw rób foty, później jedz frytki , a nie odwrotnie ;-) wtedy problem zniknie

[ Dodano: 2012-02-03, 11:18 ]
Cytat
K-01 - idealny aparat nr 2 dla posiadacza Pentaksa. Taki aparat dla żony. Narzędzie perswazji służące zakupowi nowych limitedów
i tu się zgadzam w 100%
Raczej w naszym kraju i jeszcze w kilku w Europie mało kto się przekona żeby wejść w system poprzez k-01.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
I to jest chyba najpozytywniejszy aspekt całej afery. Choćby wszystkie cyfry padły, to przynajmniej przez rok będzie jeszcze produkowany jakiś nowy korpus do którego będzie można podpiąć bez przejściówek posiadane przez nas obiektywy, czyli czas życia systemu tym samym się wydłużył.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
godojoshi napisał/a:
jestem w sumie ciekawy jak by się trzymało ten aparat

Najlepiej na statywie, a do tego z czarną w środku, srebrną, białą lub czerwoną na zewnątrz, opończą na głowie. Z przodu – Dagor, albo Super Angulon 47 w oprawie z shiftem/tiltem – jak dla mnie to zapowiada się na niezłe zastępstwo cyfrowej ścianki do Linhofa.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
:-)
http://www.euro.com.pl/ko...xs-czarny.bhtml

szybcy są :mrgreen:

za kilka miesięcy będzie normalnie, cena spadnie.
:-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Adam Dąbrowski napisał/a:
cena spadnie.

ale to chyba dobra cena za ten aparat z obiektywem :?:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Za rok to tej samej porze będziemy mieli poświąteczną i ponoworoczną wyprzedaż.
K-01 + karta pamięci + DA 40 XS + torba = 1999 zł w ratach 40x0%.
:->
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
pewnie że dobra na dodatek 10*0% oj kusi :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
K-01 - idealny aparat nr 2 dla posiadacza Pentaksa.
Niestety nie. Skopiuję sam siebie z Optycznych:
Cytat
Dobra, to teraz ja. Mam "kilka" szkieł Pentaksa (mam też kilka szkieł innych systemów, ale nie ważne, załóżmy, że mam tylko Pentaksa). Załóżmy, że zastanawiam się nad zakupem bezlusterkowca - co chciałbym żeby taka konstrukcja mi oferowała?
Po pierwsze, możliwość podpięcia moich obiektywow - jest w K-01, ale również w dowolnym innym bezlusterkowcu (K-01 daje mi AF, więc punkt dla niego).
Po drugie, możliwie najkrótsze synchro (to jedna z przyczyn dla których zdarza mi się używać LX3 - tutaj K-01 przegrywa na całej linii, nie dość, że ma x-sync 1/180, to zapewne głupim zwyczajem Pentaksa nie da sygnału na stopce powyżej tego czasu. Tylko czy któryś bezlusterkowiec daje mi znacząco więcej?
Po trzecie, niewykastrowany tryb filmowy - w sumie też jest w K-01 (na ile jest okrojony, okaże się w praktyce, ale na pierwszy rzut oka jest ok), ale również np. w Panasonikach GH, nie wiem na ile zaawansowany jest w NEX-ach. BTW, czy NEX-y mają peaking w trybie filmowania, czy któryś ma w pełni manualny tryb video?
Po czwarte, chciałbym, żeby był znacząco mniejszy od K-5, tak bym mógł dołożyć go do torby ze sprzętem bez znaczącego wzrostu jej wagi i bez zajmowania dużej ilości miejsca - znowu K-01 przegrywa z kretesem, chociaż sporym plusem jest możliwość korzystania z tych samych akumulatorów co K-5. Tylko jak to się gabarytowo ma do dajmy na to NEX-a i zapasowego akumulatora?
Po piąte, chciałbym, żeby dawał jakość możliwie zbliżoną do K-5 - tu K-01 zapewne będzie się sprawdzał, ale z powodzeniem sprawdzi się też np. NEX 5N...
Wątpliwy dizajn pominę milczeniem, NEX-y też aparatów nie przypominają, ale przynajmniej nie są szpetne...
Wolałbym kupić produkt Pentaksa, bo zależy mi na tym, by firma dalej się rozwijała, ale nie dali mii w zasadzie nic, co mogło by mnie do tego zakupu przekonać (może poza AF, pomiar matrycowy, czy P-TTL to nie są istotne rzeczy)... W tej chwili bardziej interesuje mnie moduł K Ricoha, tyle, że biorąc pod uwagę to, co wyżej, jakoś też nie widzę szans na spełnienie moich założeń...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
W tej chwili bardziej interesuje mnie moduł K Ricoha, tyle, że biorąc pod uwagę to, co wyżej, jakoś też nie widzę szans na spełnienie moich założeń...

No to co wybrać, jeśli trzeba wybierać? NEX i używać na nim szkieł Pentaksa przez przejściówkę?
Mam wrażenie, że trochę się szamocesz, bo założyłeś, że K-01 to swoistego rodzaju następca k-5. I masz teraz za złe całemu światu, że K-01 nie jest od k-5 mniejszy, bardziej zaawansowany technologicznie i tańszy na dodatek. Stawiasz K-01 pięć warunków, on spełnia większość z nich, ty jednak zostajesz niepocieszony. Życie jest pełne kompromisów ;-)

 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
ale to chyba dobra cena za ten aparat z obiektywem
ano chyba tragedii nie ma
Sam naleśnik kosztowałby pewnie coś pod tysiaka
 
danpe_
[Usunięty]
Za 3 klocki to wolałbym kupić normalną lustrzankę. Albo lustrzankę i dodatkowy obiektyw. Moim zdaniem o dobre 1k za dużo za taką zabawkę.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Benek napisał/a:
Stawiasz K-01 pięć warunków, on spełnia większość z nich, ty jednak zostajesz niepocieszony. Życie jest pełne kompromisów

Ja się akurat z jaadem zgadzam - również nie widzę korzyści jakie mógłby mu dać zakup, lub zamiana K10D na K-01.

Natomiast ja muszę się nim jeszcze pobawić, ale coraz bardziej skłaniam się w jego stronę.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
założyłeś, że K-01 to swoistego rodzaju następca k-5.
Nie, absolutnie. Mówię raczej o czymś, co dzięki temu, że nie posiada lustra mogłoby wypełnić luki tam gdzie K-5 je ma. K-01 nie jest niczym takim, ergo nie jest dobrym drugim body, dla mnie jako użytkownika K-5.
Benek napisał/a:
K-01 nie jest od k-5 mniejszy, bardziej zaawansowany technologicznie i tańszy na dodatek.
W ogóle nie chodzi mi o większe zaawansowanie technologiczne - chodzi mi o cechy, które z łatwością może spełnić bezlusterkowiec, dzięki swojej konstrukcji. Cena mnie nie rusza - ta K-01 jest akceptowalna, mógłby być droższy, gdyby dawał mi wspomniane możliwości.
Benek napisał/a:
No to co wybrać, jeśli trzeba wybierać? NEX i używać na nim szkieł Pentaksa przez przejściówkę?
Chyba to jednak w tej chwili sensowniejsze rozwiązanie.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
trza poczekać, pewnie za jakiś czas samo body zejdzie bez problemu poniżej 2tysi
Porządnego kompakta z porządnymi funkcjami tez nie kupi za 300zł ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Przejściówka z bagnetem K do NEXa umożliwia sterowanie przysłoną w obiektywach bez pierścienia przysłon?
 
danpe_
[Usunięty]
Może ten aparacik nie ma być konkurencją dla luster, zresztą kto zmienia K10 na taki aparat? IMO nie to było celem projektantów, chcesz zmienić na coś K10 to kup K20, K-7, K-5. Chcesz mieć coś trochę mniejszego z możliwością podpięcia obiektywów na np wycieczki na grzyby albo na rower to K-01 jest dobrym rozwiązaniem, przy założenium że chcemy korzystać nadal z zalet bagnetu K i dobrej matrycy rodem z K-5. Ale na razie jest to zbyt drogie rozwiązanie. Jakbym potrzebował w chwili obecnej drugiego, mniejszego i tańszego body to mamy takie w systemie.
Choź pewnie za pewnie trzy lata jak stanieje o 70% to kupię kolorową używkę K-01, bo mi się po prostu podoba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach