nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Tylko czemu masz ten pasek z boku? migawka ma przebieg pionowy a nie poziomy :) To jest pół kadru?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Tak to wycinek kadru pionowego.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
nemo napisał/a:
Minus taki, że jak modelka podskakuje to może wyjść poruszona :p

Z lampą? Robiłem takie podskakujące zdjęcia z lampą i przy 1/125s wychodzi nieporuszona. Nierozmazana raczej.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
andybond napisał/a:
Błyskane dwoma flashami (460II i Metz)

Moja Sigma 500 Super z k-mką w trybie slave ma jeszcze gorzej - jakieś 1/5 kadru - co najciekawsze nie zależy od czasu (źle synchronizuje nawet na 1/30...) ale myślę że to wina firmware.
Co do Twojego przypadku wydłużenia czasu - sam próbuj małymi kroczkami - 1/125 powinno być ok. Możesz też próbować ustawiać tak lampy aby lepiej widziała błysk wyzwalający - miałem takie problemy z prostą fotocelą.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
romeoad napisał/a:
Z lampą? Robiłem takie podskakujące zdjęcia z lampą i przy 1/125s wychodzi nieporuszona. Nierozmazana raczej.
no mi się niestety udało mieć poruszone w studiu :->

[ Dodano: 2011-10-21, 23:37 ]
szybka skubana była ;-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
nemo napisał/a:
romeoad napisał/a:
Z lampą? Robiłem takie podskakujące zdjęcia z lampą i przy 1/125s wychodzi nieporuszona. Nierozmazana raczej.
no mi się niestety udało mieć poruszone w studiu :->

To raczej kwestia długości błysku a nie czasu otwarcia migawki, bo to są dwie różne sprawy (i być może ilości światła zastanego).
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Moc lampy, czyli długość błysku. FGZ540 na 1/4 nie miała problemu z zamrożeniem Liwii w locie. Światło zastane mogłoby co najwyżej spowodować 'ducha'.

Zdjęcia są tutaj. Pierwsze na 1/125s z błyśnięciem o 3EV ponad światło zastane, drugie jest bezbłyskowe z czasem 1/320s i na sznurówkach widać rozmazanie. Może niekoniecznie na takiej miniaturce.

 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Sebastian napisał/a:
To raczej kwestia długości błysku
śmiem wątpić by miało to znaczenie :-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
nemo napisał/a:
Sebastian napisał/a:
To raczej kwestia długości błysku
śmiem wątpić by miało to znaczenie :-)


Nie rozumiem. Wątpisz, że zmienia się długość błysku? Przecież w ten sposób regulowana jest moc lamp. Dane dla przykładowej lampy studyjnej Quantum R+300:
"czas trwania błysku: 1/800 – 1/10000s"
i dla YongNuo YN560:
"Czas błysku: 1/200-1/20000s".
1/200s przy pełnej mocy to chyba niemało.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Wątpię by czas błysku miał wpływ na to czy podskakująca modelka będzie na zdjęciu poruszona
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
nemo napisał/a:
Wątpię by czas błysku miał wpływ na to czy podskakująca modelka będzie na zdjęciu poruszona


A co innego może mieć wpływ w studiu gdzie całe światło pochodzi z błysku? No chyba, że aparat też podskakiwał.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Jeśli czas otwarcia migawki wynosi 1/125s a jak sam napisałeś najdłuższy czas błysku 1/200s, to jak myślisz który parametr ma jakiekolwiek znaczenie w tym wypadku?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Myślę, że czas błysku. Bo potrafiłbym zrobić nieporuszone zdjęcie z czasem 3s jeśli jedynym źródłem światła byłaby lampa błyskowa z czasem trwania błysku rzędu 1/200s.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
postarałem się i odnalazłem :) Pomyliłem się to była 1/100s

[ Dodano: 2011-10-22, 00:39 ]
romeoad napisał/a:
Myślę, że czas błysku. Bo potrafiłbym zrobić nieporuszone zdjęcie z czasem 3s jeśli jedynym źródłem światła byłaby lampa błyskowa z czasem trwania błysku rzędu 1/200s.
tak masz rację, ale czas błysku też nie ma na to wpływu. Wydaje mi się że musiałby faktycznie być dłuższy niż 1/250s i to sporo. Poruszenie przy błysku może powstać moim zdaniem tylko z powodu światła zastanego, bo tylko wtedy czas otwarcia migawki ma jakieś znaczenie.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
andybond napisał/a:
Panowie wtajemniczeni,wielka prośba. Podpowiedzcie mi skąd ten pasek na niektórych zdjęciach? Czas 1/160s,czyżby brak synchronizacji z migawką na tej wartości czasu? Błyskane dwoma flashami (460II i Metz)

a najfajniejsze jest to że to z dużą dozą prawdopodobieństwa wina radiówek, no chyba że nie było to radiowo. Najlepsze ze o ile w Pentaksie u mnie bez problemu synchronizowalo z nimi na 1/180 to w nikonie mam problem zdaje sie juz przy 1/160 mimo że teoretycznie powinno 1/250.
Ale to tak jak wspomniałem, podobno phottix tetra tak ma, na RF602 juz powinno śmigać. Tetre juz sprzedałem, jak kupie RF to napisze, czy problem zniknął
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
joker333 napisał/a:
a najfajniejsze jest to że to z dużą dozą prawdopodobieństwa wina radiówek, no chyba że nie było to radiowo.

No właśnie że było.
joker333 napisał/a:
Tetre juz sprzedałem, jak kupie RF to napisze, czy problem zniknął

Ja mam FOTGA PT-04,ale RF-602 już do mnie wędrują. Zobaczymy czy na nich będzie lepiej.
P.S.
nemo,ale ze mnie detektyw ;-) Po ułożeniu piersi modelki (lekko w górę) stawiam miliony że podczas ujęcia opadała a nie skakała :mrgreen:

 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Hahahaha, to możliwe :)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Miewałem takie poruszone zdjęcia z lampami, po przesiadce na Canona zniknął. Zawsze sądziłem że to kwestia błędu stabilizacji matrycy w Pentaxach.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Tak tanio, że aż dziwnie. Nie mogę tylko doszukać kosztów wysyłki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach