plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To nie ostatnia sobota w tym roku ;-)
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Jaką kartę polecacie do K5IIs?
Czy Sandisk Extreme Pro lub Toshiba Exceria byłyby odpowiednie, czy też może są na wyrost tego sprzętu i nie warto płacić za rekomendowane 95MB/s i kupić np. wersję bez PRO?
Jaką też maksymalną wielkość karty polecacie, żeby nie zamulało aparatu?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Nie zauważyłem żadnego zamulenia przy porównaniu karty 8GB do 32GB.
Zamulić to może karta o marnym transferze.
Moim zdaniem dobry stosunek ceny do osiągów ma Sandisk Extreme Pro 45MB/s (teraz to chyba Extreme).
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
schwefel napisał/a:
(teraz to chyba Extreme)

Dokładnie tak.
Rzeczywiście Extreme 45MB/s wychodzi najlepiej cenowo. Jestem tylko ciekaw czy można odczuć różnicę pomiędzy 45 a 95 MB/s?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Różnicę odczujesz głównie przy zgrywaniu zdjęć przez odpowiednio szybki czytnik.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witaj,

dziś pisałem tu o karcie Transcenda x300, też szybka i niedroga.

Pozdrawiam,

S.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
schwefel napisał/a:
Różnicę odczujesz głównie przy zgrywaniu zdjęć przez odpowiednio szybki czytnik.

Rozumiem, że nie odczuję różnicy w zapisie na karcie, nawet pod czas robienia długiej serii w RAW?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Prawdopodobnie nie odczujesz,

zdjęcia i tak idą najpierw do bufora aparatu.

Być może to będzie mieć znaczenie podczas kręcenia filmu na Full HD, wówczas dane mogą iść bezpośrednio na kartę.

Wczoraj szukaliśmy dokładniejszych danych o potrzebach zapisu w K-3, ale Pentax specjalnie się tym nie chwali. Jedynie espresso znalazł informację, że zalecane (tak ogólnie) są najszybsze karty Sandiska, ale nie podają żadnych dokładniejszych informacji.

Wesołych Świąt ;-)

S.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można coś tam z grubsza obliczyć na podstawie testów.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Nie wiem jeszcze co w sumie wybiorę ale dziękuję za odpowiedzi. :-)

Wesołych Świąt
:-) :-) :-) :-) :-) :-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Rzuć okiem na ostatni test

tu

S.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Zdecydowałem się jednak na Extreme pro 32GB. Za 3 miesiące kupię kamerę Panasonic V510 więc jak do K5IIs będzie za szybka, to przyda się do kamery.
Dzięki w każdym razie za posty.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pytanie z serii nie do wiary - kupiłem kartę SanDiska 16GB Ultra. Po sformatowaniu licznik pokazał mi 464 zdjęcia (ustawione RAW DNG). Po intensywnym dość pstrykaniu (serie) licznik wskazywał ok 80 możliwych zdjęć do wykonania. Więc się mocno zdziwiłem jak zobaczyłem 670 RAWów podczas kopiowania na dysk :shock: Słaby jestem z matematyki ale nijak mi to nie pasuje...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli body przelicza na początku wolną przestrzeń wg maksymalnej wielkości RAWa to nic dziwnego, że zawsze wchodzi na kartę więcej niż początkowe wskazanie. Od zawsze tak było, że na kartę wchodziło więcej zdjęć niż wskazał przy pustej karcie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk, masz rację. Wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi. Właśnie widzę, że objętość większości plików jest poniżej 20 MB. Alem sobie narobił... :mrgreen:
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
Podbiję temat i ponowię pytanie -
Jaką kartę polecacie do k-5II. Wyjeżdżam na tydzień i potrzebuję nieco miejsca na kartach. Co wybrać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiemy ile zdjęć zamierzasz zrobić ;-)
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
Dużo ;p
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie ogarniam tego określenia ;-)
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
Ale ja pytałam poważnie ;(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach