piotrek1989  Dołączył: 21 Sty 2016
SAMPLE Hanimex 400mm 6.3
Hanimex 400mm 1:6.3

Jedna z tańszych "wonder tube" :D

Przysłona na 6.3 raczej słaba do robienia zdjęć, wychodzi takie mydło że hej. Między F8 a F11 fotki wychodzą "akceptowalne"(poniższe zrobione pomiędzy F9 a F11). Oczywiście jak chcemy coś ustrzelić z ręki, lub jakiś obiektów ruchomych to trzeba podbić iso do 800.

Ostrzenie od 7 metrów też nie powala.

1.

2.

3.

4.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Jak patrzę na 3 to mam wrażenie że to tilt-shift. Czyli jakby obiektyw troszkę był zwalony. Sample innych w internetach nie wykazują takich objawów.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Za karę dostałeś to szkło? ;-)
Jedyne co można powiedzieć o tych zdjęcia to to, że K-50 ma całkiem skuteczną stabilizację, bo 1/160 na 600mm to już jest coś.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Podobne zdjęcia miałem ze słoika. Ale jak umyłem go z resztek majonezu zdjęcia były już ostrzejsze :mrgreen:

Ten obiektyw musi być zwalony, nie widzę innego wytłumaczenia TEGO CZEGOŚ.
 
piotrek1989  Dołączył: 21 Sty 2016
Paffcio, rozwaliles mnie :mrgreen: Nie no wiem Panowie. Kupiłem to cudo za grosze bo chciałem sprawdzić czy mi taka ogniskowa mi przypasuje. Myślałem ze te stare lunety maja taka jakość. A tu widac ze cos jest rozwalone.:D Poradzicie czy do 500 zł jestem w stanie znaleźć cos znośnego z ogniskową 400-500mm? I czy lepiej lustro czy lunetę? Ptaka w locie tym nie ustrzelę ale liczę bardziej na fotki obiektów.
Dzieki za opinie.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Sprawdź czy soczewki czyste. Może zaparowały albo pokryte są jakimś nalotem. Przejrzyj mocowania soczewek, czy nie noszą śladów majstrowania (źle złożony obiektyw).

Zajrzyj tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=39624
Powyżej 300 ciężko coś znaleźć. Była taka sigma 400/5.6 (APO macro), ale rzadko widywana i trzeba się liczyć z kwotami bliżej 700 złociszy (kiedyś przynajmniej tak było, teraz cen nie znam).
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Zdecydowanie coś jest nie tak - miałem taką 400/6.3 i 500/8 i było znacznie lepiej. Nie żeby od razu jakieś cuda... ale lepiej ;-)
 
piotrek1989  Dołączył: 21 Sty 2016
Dzięki za podpowiedzi. Na pierwszy rzut oka soczewki wydają się czyste(oprócz pyłków, ale to normalne) Wydaje mi się że ktoś majstrował przy nim, zauważyłem że nieskończoność jest gdzieś na 30 m(np zdjęcie kościoła jest zrobione mniej więcej na 30m),a skala ma do 60m.
Może uda mi się wybebeszyć i zajrzeć czy ktoś tam czegoś nie sknocił przy składaniu.

A macie jakieś doświadczenia z lustrami?

Zastanawiałem się nad tym:

LINK
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
espresso napisał/a:
Tam nie ma co sknocić.


Ktoś mógł którąś soczewkę odwrotnie założyć.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Fenol napisał/a:
espresso napisał/a:
Tam nie ma co sknocić.


Ktoś mógł którąś soczewkę odwrotnie założyć.

To samo chciałem zasugerować. Wczoraj rozkręcałem tył Siriusa 28mm bo jakiś większy paproch był i nagle wysypały mi się trzy soczewki. Po nieprawidłowym włożeniu jednej z nich efekt był identyczny. I nieskończoność też była przed końcem skali.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
espresso, ale to powyżej to nie jest obiektyw lustrzany, tylko normalna konstrukcja - wielka długa lufa, chyba z czterema soczewkami ;-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jeśli już to zapewne odwrócona tylna.
O ile pamiętam to w tym szkle można to zdemontować bez klucza.
Domyślam się, że to Hanimex z mocowaniem T2?
 
piotrek1989  Dołączył: 21 Sty 2016
Hej, tak z mocowaniem T2. Tylną soczewkę można zdjąć od tyłu, jednak śrubki mocujące są tak zapieczone że boje się że je ukręce:D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach