PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Tuchów w Małopolsce.
To co znalazłem nie jest jakoś wygórowanie drogie, koszt 145PLN za sprzęt z włókna węglowego wydaje mi się ok. Przyczepienie tego do plecaka i noszenie nie wydaje mi się jakoś szczególnie kłopotliwe. Pytanie czy w ogóle ma sens.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
PiotrK. napisał/a:
Pytanie czy w ogóle ma sens.


Do obrony przed wilkami jak znalazł.
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Mam statyw, od którego można odkręcić jedną nogę i wykorzystać ją jako monopad właśnie. Kilka razy używałem go w ten sposób, jednak nie przekonałem się. Mając podpięte tele i chcąc robić zdjęcia ptaszorom na drzewie, za każdym razem okazywało się, że ten monopad jest za wysoki albo za niski aby wygodnie zrobić zdjęcie. Może to wina ptaszorów, które nie chciały współpracować i siadały raz wysoko a raz nisko? A jak chciałem zmienić wysokość monopadu aby go dostosować do bieżącej potrzeby, to zazwyczaj odlatywały zanim skończyłem całą operację.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Manfrotto miało kiedyś w ofercie monopod automatyczny: u góry był uchwyt którym zwalniało się lub włączało blokadę regulacji wysokości, u dołu zaś był 'pedal' na który można było położyć stopę. Posługując się stopą i jedną dłonią można było regulować wysokość nie odrywając oka od wizjera. Od jakiegoś czasu już go jednak nie widzę w ofercie...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na jakieś statyczne sytuacje może być przydatny.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Drogie Kolegi i Koleżanki, zdrowie, wiek i postępujące lenistwo zaskutkowało u mnie od pewnego czasu decyzją o minimalizacji i miniaturyzacji sprzętu fotogrfikowego, mam zatem pytanie natury technicznej: czy ktoś używał (używa) Statywu Genesis ABT Mini Kit ABH-36? :roll:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
wygląda jak 'pełnowymiarowa' wersja po skróceniu nóg: głowica i pozostała mechanika ta sama
mam tą 'pełnowymiarową' wersję - jakościowo bardzo dobrze, a biorąc pod uwagę cenę nie do pobicia

w komplecie były dwie kolumny: krótsza i dłuższa
przy pomocy 'pełnowymiarowej wersji też ustawisz aparat tuż nad ziemią
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jeśli ktoś śledzi temat statywów, czy może polecić co teraz jest przyzwoitego? Mam Benro iTrip 15 czy jakoś tak. Jest OK, ale mam wrażenie, że mógłby być jednak stabilniejszy. Mocuję na tym Olympusa E-M1 mkII z 40-150/2.8, Canona 5D mkIII + Sigma 50/1.4A, ewentualnie Bronice SQ-B i 150/3.5.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja latem zakupiłem Benro FIF28AIB2 jak w poniższym linku z K-1 i K-5IIs super się sprawuje. wszystko pracuje bardzo precyzyjnie

https://www.ceneo.pl/65537469
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
bbartlomiej, Manfrotto z serii 055.
Stabilny, wysoki, porządnie wykonany, kolumnę środkową można ustawić poziomo, można dokupić nóżki z kolcami.
Poza tym, że wazy 2,5 kg (bez głowicy), dla mnie bez wad :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Manfrotto z poziomą kolumną świetna sprawa do makro, miałem okazję pobawić się, myślałem że już nie ma ich w produkcji. Ja bym optował przy prostszych konstrukcjach SLik 500/700.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
rychu, nie dość, że 055 ciągle są produkowane (oczywiście z różnymi zmianami), to są też mniejsze statywy z serii 190. O ile się nie mylę, o poziomej kolumnie świadczy XPRO w nazwie. Są jeszcze wersje z włókna węgłowego, do tego wyrób pomiędzy 3 i 4 segmentami.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Thx, sprawdzę. Ten Benro rzeczywiscie ma udźwig 11-15kg jak piszą? Bo wygląda tylko odrobinę masywniej niż mój lichy Benro iTrip :D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Czy ktoś z Was zmieniał sam adapter głowicy z szybkozłączką? Zgubiłem płytkę od głowicy Benro i zastanawiam się nad zmianą całego adaptera na Manfrotto Mn323-ma o niebo lepszy system mocowania od oryginalnego imadła. Tylko czy to będzie do siebie pasowało?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Enzo, a nie lepiej na jakiś system zgodny z ARCA Swiss
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
powalos napisał/a:
Enzo, a nie lepiej na jakiś system zgodny z ARCA Swiss

Na przykład na co?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Enzo napisał/a:
Na przykład na co?

Jeśli kulowa, to np. Genesis LPH-30 jest całkiem spoko. Po pół roku używania w sumie nie mam się do czego przyczepić. Najfajniejszy jest wihajster do blokowania kuli, o wiele wygodniejszy niż standardowe "pokrętła".
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Enzo, ja mam SIRUI K-10X. Kulowa, udźwig 20 kg. Regulacja oporu panoramowania. Poczytaj o tych głowicach. Podobne są głowice BENRO kulowe.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Misztu, powalos, Panowie, Wy mi tu o głowicy a ja tylko adaptera z płytką szukam 8-) Głowicę mam w porządku, tylko to zapięcie nie bardzo mi się podoba, choć jest bardziej uniwersalne od Manfrotto. Chodzi o to, że przy kilku pokrętłach, które są obok siebie czasem nie wiem czy ruszam właściwym - tutaj system firmy z czerwonym znaczkiem wg. mnie jest bardziej sensowny. Nic to, póki co zakupiłem nową płytkę, będę się znów zastanawiał jak i tę zgubię.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Enzo, ja tylko pociągnąłem temat Arca-Swiss. Jak zgubisz taką płytkę, to kolejną kupujesz za 3 dolce od majfrenda, bez stresu, czy będzie pasować.

A czy adapter Manfrotto będzie pasował do innych głowic? Cholera wie. U nich jest przecież kilka wzajemnie niekompatybilnych szybkozłączek, więc nie wymagałbym zgodności z innymi firmami ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach