BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
ła ła łi ła. .
to mnie zaskoczyliście.
no ale cóż, trzeba się poświęcić.

Powiedzcie mi jeszcze dlaczego w komorze 1 i 4 wartości oscylują w około liczby 500 a w 2 i 3 250?
Tak ma być?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
YellowLabel napisał/a:
Powiedzcie mi jeszcze dlaczego w komorze 1 i 4 wartości oscylują w około liczby 500 a w 2 i 3 250?

Bo w komorze 1 i 4 się ładują akumulatory a w 2 i 3 rozładowują (albo odwrotnie, nie pamiętam teraz). Zmień sobie "widok" na jakiś inny, to nie będziesz miał problemu ;-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
o widzisz.. dzięki bardzo;)

ale po tym co widzę, liczby mnie przerażają.
1,4 - 664mAh
2,3 - 855mAh

i dziwić się, że 50 zdjęć mogłem zrobić :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie stresuj ładowarki, daj jej spokojnie dokończyć
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
nie stresuję. Przeraziłem się tylko, jak bardzo zniszczyłem akumulatorki używając KITowej ładowarki. I to po 1,5 roku.
z 2100 na 600..

Teraz już jest pięknie. po dniu regeneracji osiągneły poziom około 1600. Już wiem, że dobrze zrobiłem kupując ją. :)

PS.
da radę spróbować 2 raz odświeżyć aku aby spróbować wyciągnąć z nich więcej?

pozdrawiam!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy to może coś dać? Odświeżanie to naprzemienne rozładowanie i ładowanie do czasu gdy po kolejnym cyklu nie uzyskuje się zmiany pojemności. Ten stan już został osiągnięty.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
YellowLabel, ja dwa razy odświeżałem swoje Sanyo i w moim przypadku dało to dużo. O ile dobrze pamiętam coś koło 300 mAh dla dwóch sztuk. Pozostałe dwie nie zmieniły swej pojemności. Ale na samym początku to byłem przerażony jak mi pokazywała 650 dla jednej a powinna 2700... :-) teraz mają od 2200 do 2300. Nie wiem jak będzie u Ciebie, ale jeśli masz czas to spróbuj. Sam jestem ciekawy... :-)
Pzdr! :-B
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
u mnie niestety ale.. nic ;)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Co by nie być posądzonym o lenistwo, oblukałem temaciki z wyszukiwarki plus ten, w ktorym piszę i chyba nie dowiedzielem się
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=275888
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=266391
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6698
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3162
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6889

Mam AKU Pentagram AA 4x2500 oraz dedykowaną do nich ładowarką. Ale wygląda na to, że zarżnąłem już te AKU. 150 -200 zdjec i koniec. Fakt, ze nie szanowalem ich, doładowywałem itd (bo niby bez efektu pamieci są). A moze po prostu umierają śmiercią naturalną - zrobiły z 15.000 zdjęc plus sporadycznie do latarki.
Mniejsza z tym, wczoraj kupiłem 4 szt. również Pentagram (4x2400mAh), zeby nie zastanawiac sie nad ładowarką i teraz zastanawiam sie co powinienem z nimi zrobic. Włozyc do aparatu i robic zdjecia do rozładowania, czy prosto do ładowarki w celu naładowania/formatowania?.Ładowarka 2x2 kanały, czas ładowania ok. 16h, czyli żadna super szybka, ładuje długo małym prądem.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Wito76 napisał/a:
zrobiły z 15.000 zdjęc
to chyba nie jest źle.

Wito76 napisał/a:
Włozyc do aparatu i robic zdjecia do rozładowania
to na pewno im nie zaszkodzi. Możesz tak robić spokojnie.

Wito76 napisał/a:
Ładowarka 2x2 kanały
niby prosto napisane ale wolę się zapytać; czy tam masz 1 aku na 1 kanał? (tak by było najlepiej).

Najważniejsze by ładowarka najpierw wypróżniała akumulatory zanim zacznie ładować. Wówczas jest pewne że nie będzie efektu pamięci.

Jeśli twoja ładowarka nie jest taka jak powyżej napisałem to najlepiej kup bc700 (albo bliźniaczkę)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
hamster napisał/a:
niby prosto napisane ale wolę się zapytać; czy tam masz 1 aku na 1 kanał? (tak by było najlepiej).

Jest to ładowarka na 4 paluchy, mozna ładować przynajmniej 2 (2 z przodu, 2 z tyłu), tak wiec domyslam sie ze ma 2 kanały x 2 paluszki.
hamster napisał/a:
Najważniejsze by ładowarka najpierw wypróżniała akumulatory zanim zacznie ładować.

no niestety, to nie ta półka, jej inteligencja sprowadza się do mądrego ładowania (mam na mysli niewielki prąd) i po naładowaniu gasną diody i jest cos takiego jak stan podtrzymania

2 lata temu dałem 60zl za komplet 4xaku + ładowarka
BC-900 czy 700 to juz inna półka cenowa

 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ale całkowite rozładowywanie ogniw NiMH nie służy im wcale za dobrze, warto o tym pamiętać raz na jakiś czas (kilka razy do roku) ale jak ktoś przegina i przy każdej okazji robi discharge do zera to tylko skróci żywotność ogniw
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wito76, a to chociaż procesorowa ładowarka jest :?: bo taką przód tył jak kiedyś miałem, to trzeba było samemu liczyć po ilu godzinach wyłączyć
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Alyjen, to czemu ładowarki maja funkcję rozładowywania?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Alyjen napisał/a:
ale całkowite rozładowywanie ogniw NiMH nie służy im wcale za dobrze, warto o tym pamiętać raz na jakiś czas (kilka razy do roku) ale jak ktoś przegina i przy każdej okazji robi discharge do zera to tylko skróci żywotność ogniw

Nie masz racji. Nie zawsze pomoże ale nie zaszkodzi.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
mygosia: 95% ładowarek to sprzęt uniwersalny do NiMH i NiCd i w tym drugim przypadku każdorazowe rozładowanie to nieomal wymóg, sprzęt w zasadzie historyczny (poza specyficznymi zastosowaniami) ale procedura obsługi pozostaje (coś jak flopy w komputerach, dopiero teraz przestają nas nękać),
natomiast pomijając efekt pamięciowy bateria może się zwyczajnie "rozkalibrować" i jej mały elektroniczny rozumek nie wie w którym momencie jest tak naprawdę pusta i głównie temu służy popularne formatowanie

a już całkowitym nieporozumieniem jest całkowite rozładowanie dedykowanych akumulatorów LiOn

rbucz: szkodzi, wystarczy zapytać googlarki albo elektrody
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
opiszon napisał/a:
Wito76, a to chociaż procesorowa ładowarka jest bo taką przód tył jak kiedyś miałem, to trzeba było samemu liczyć po ilu godzinach wyłączyć
http://www.swistak.pl/auk...ja-gwar-FV.html
Już nie ma tej mojej w sprzedaży, w sprzedaży są juz tylko opisywane jako procesorowe.
Moja jest bardzo podobna lub identyczna do podlinkowanej. Wygląda na "zwyczajną".

 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Alyjen napisał/a:
ale całkowite rozładowywanie ogniw NiMH nie służy im wcale za dobrze, warto o tym pamiętać raz na jakiś czas
ależ Ty się nie martw. Ładowarki z funkcją rozładowania wiedzą kiedy skończyć opróżniać.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ale mnie to zupełnie nie martwi ;) rozładowanie do zera jest możliwe tylko teoretycznie, natomiast zbyt częste poganianie baterii w tym kierunku skraca jest żywotność, serio ;)

Wito76
też mam coś tego typu ale GPka, te ładowarki automatycznie przechodzą na prądy rzędu 20-30 mA po załadowaniu baterii, jak zostawisz tak aku w ładowarce na miesiąc to raczej dobrze nie będzie ale na pewno nie ładuje jej w nieskończoność
mam też taką która ładuje bez końca, powinni ją sprzedawać w komplecie z budzikiem
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Wito76 napisał/a:
Moja jest bardzo podobna lub identyczna do podlinkowanej.
no to tu są 2 akumulatory na kanał. W takiej parce często jeden będzie trochę niedoładowany a drugi trochę przeładowany; co powoli prowadzi do większego zużycia i powstawania efektu pamięci

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach