ZdzichTr  Dołączył: 04 Paź 2021
  [K-x] Fuszerka z KS2
Witam

3 lata temu zakupiłem KS2. Byłem zadowolony do lipca tego roku. Aparat rzadko używany. Okazało się że zdjęcia robione podglądzie na wizjerze optycznym są ciemne. Na podglądzie na LCD były O.K.
Wstępne rozeznanie - firma zaoszczędziła na jakichś elektromagnesach sterujących migawką. W USA był pozew zbiorowy.
Problem polega na braku możliwości zgłoszenia usterki do producenta.
Próba zgłoszenia przez WWW znika, brak możliwości wysłania kopii zgłoszenia na swojego maila.
Odradzam zakup aparatów tej FIRMY.
Olewa klienta na potęgę.
Włączyłem w inny temat ponieważ oczywiście tematów niewygodnych nie ma do wyboru.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
ZdzichTr, a kontaktowałeś się z serwisem? https://opto-technika.pl/Serwis-Gwarancyjny-Ricoh-Pentax.php
 
ZdzichTr  Dołączył: 04 Paź 2021
Uściślij mądry człowieku o co ci chodzi.
 
ZdzichTr  Dołączył: 04 Paź 2021
Serwis oczywiście ma to w ****.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy próbowałeś naprawić go w serwisie?
 
ZdzichTr  Dołączył: 04 Paź 2021
Tak, rozeznałem temat. Ale dlaczego mam płacić za ewidentną fuszerkę producenta ????
 
ZdzichTr  Dołączył: 04 Paź 2021
Mam NIKONA 12 letniego -zero problemów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Temat rozeznany i opisany. Można naprawić niskim kosztem.
https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=48131
 
ZdzichTr  Dołączył: 04 Paź 2021
Tak, ale ponawiam stwierdzenie. Dlaczego ma płacić za ewidentną fuszerkę producenta ?
W tej chwili zdjęcie są ciemne zrobione na wizjerze i LCD. Podgląd na LCD jest ciemny.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Ale o tym że jest usterka to wiedzą wszyscy od zawsze.

Ja praktycznie jak tylko nabyłem K-30 to czekałem aż to się wydarzy, na spokojnie. Bez nerwów. Jak już się wydarzyło nie miałem stresu. A aparat był odłożony już od jakiegoś czasu, bo miałem następny korpus.

W końcu zdobyłem się na odwagę i naprawiłem przez wymianę elektromagnesu.

A potem jeszcze 6 innych naprawiłem. Nikt nie wrócił z reklamacją więc zakładam że działają.

Mam jeszcze jeden w zapasie jakby cos.

Warto spuścić parę (życie jest za krótkie) i małym kosztem naprawić sobie aparat i cieszyć się ze zdjęć.

Moim zdaniem to fuszerka dostawcy elektromagnesów - zapewne na papierze spełniały specyfikację ale jak przyszło co do czego to już nie. Fakt, głupio że firma nie chce się przyznać ale gdyby w to poszli to by splajtowali - musieliby wymienić we wszystkich z wadliwych modeli.

Tak na marginesie - jak ci wydmucha uszczelkę pod głowicą po gwarancji to też masz pretensje do producenta?

Przy okazji - z Nikonem to miałeś farta. Był model /Nikon D600 /, w którym olej kapał z migawki na matrycę :)
 
ZdzichTr  Dołączył: 04 Paź 2021
Tak, wiedzą jak ich dotknie.
Używam różnych aparatów od czasów "taśmówek" typu Zenith, Praktica, nawet Smiena. Owszem to nie ten poziom, ale wpadek nie było.
Cyfrówek też trochę przeszło prze moje ręce i dopiero PENTAX dał plamę i to w sposób niesłychany.

Podsumowując. Chodzi o to żeby naświetlić temat, może ( nikła nadzieja ) producent się opamięta.
Jak mi serwis potwierdzi że po naprawie będzie długo w porządku naprawię.

Ale na pewno PENTAX-a już nie kupię.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Każdej marce zdarzyła/zdarzy się wpadka techniczna/wizerunkowa. Nie warto się zapierać że nie bo nie. Ale i tak zrobisz jak będziesz chciał. Przy czym cena w serwisie zwala z nóg, uprzedzam. I niekoniecznie daje gwarancję że będzie ok. W mojej Toyocie były już 3 akcje serwisowe. Poduszki powietrzne wymieniali już dwa razy - bo Takata dała ciała. Następne auto też raczej kupię Toyotę. Bo plusy dodatnie są istotnie większe niż plusy ujemne.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
ZdzichTr, mam w domu kilka aparatów Pentax, od starego K2 (1975 rok) po k-70. Zero problemów. Masz Nikona, to rób nim zdjęcia.

PS
I pisz bardziej precyzyjnie, bo myślałem, że chodzi ci o problemy ze skontaktowaniem się z serwisem
Cytat
Problem polega na braku możliwości zgłoszenia usterki do producenta.
Próba zgłoszenia przez WWW znika, brak możliwości wysłania kopii zgłoszenia na swojego maila.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ZdzichTr napisał/a:
Jak mi serwis potwierdzi że po naprawie będzie długo w porządku naprawię.

Serwis nie wymieni na jakiś super dobry element bo takich obecnie nie produkują. Temat opisany dokładnie bodaj na pentaxforums z analizą, które elementy (od jakich producentów i o jakim wyglądzie) zapewnią długotrwałe poprawne działanie po naprawie.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
MAM część zamienną, umiem wymienić i taniej niż w serwisie.... Tyle że bez gwarancji.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
ZdzichTr nie bronię Pentaxa, ale tak naprawdę bezawaryjnym sprzętem jest tylko camera obscura :mrgreen:
Tu masz listę najczęściej padających aparatów http://fotoserwis.krakow....atow-uzywanych/
Lista jest już dosyć stara, bo jak widzę nie uwzględnia Sony A7III z jego zwaloną migawką...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
I dobrze o nas tam piszą:

"Dodatkowym argumentem za wyborem Pentaxa jest niezwykle prężnie działająca społeczność internetowa , gdzie znaleźć można m. in. porady na temat tego jak zgromadzić zestaw starych obiektywów dający niesamowitą satysfakcję z fotografowania, za niewielki ułamek ceny sprzętu konkurencji. Lub jaki kupić ponton. To naprawdę duże forum."

Znaczy się rzetelnie :mrgreen:
 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
Mam PENTAXA trzynastoletniego - zero problemów :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
RPM napisał/a:
Ale o tym że jest usterka to wiedzą wszyscy od zawsze.

Pentax informuje o tym na swojej stronie i zrobił akcję serwisową?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Enzo napisał/a:
RPM napisał/a:
Ale o tym że jest usterka to wiedzą wszyscy od zawsze.

Pentax informuje o tym na swojej stronie i zrobił akcję serwisową?


A w Nikonie bijo murzynuf!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach